WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизована система керування технологічними процесами сушіння деревини з використанням ПК - Дипломна робота

Автоматизована система керування технологічними процесами сушіння деревини з використанням ПК - Дипломна робота


Дипломна робота
Автоматизована система керування технологічними процесами сушіння деревини з використанням ПК.
?
Перелік скорочень та термінологія
В документі прийняті наступні скорочення:
AI
AO
C7-613
CPU
DB
DI
DO
FB
FI
HMI
I/O
IM
MMC
MPI
PC
PG
PLC
PS
SM323
SM331
Step7
W
АСК
АЦП
ИВ-3
ОС
ПВЕ
ПІД
ПЛК
Тз
Тс - ввід аналоговий
- вивід аналоговий
- компактний блок керування SIMATIC
- центральний процесорний модуль
- блоки даних
- ввід дискретний
- вивід дискретний
- функцій ний блок
- відносна вологість сушіння
- Human-Machine Interface, інтерфейс "людино-машина"
- ввід/вивід
- інтерфейсний модуль
- мікро карта пам'яті
- Multi Point Interface, стандартний багатоточковий інтерфейс
- персональний комп'ютер
- програматор
- програмований логічний контролер
- блок живлення
- модуль дискретного вводу-виводу
- модуль аналогового вводу
- програмний пакет
- вологість деревини
- автоматизована система керування
- аналогово-цифрове перетворення
- вимірювач вологості деревини
- операторська станція
- правила влаштування електроустановок
- пропорційно-інтегральний-диференціальний алгоритм керування
- програмований логічний контролер
- температура агента сушіння за зволоженим термометром
- температура агента сушіння за сухим термометром
Нижче приведено список основних термінів, які використовуються в даному матеріалі.
Операторська станція - сукупність апаратних і програмних засобів, які використовуються оператором-технологом і призначені для вибіркового представлення інформації про технологічний процес на екрані телевізійного монітора, а також для ручного керування.
Миша - маніпулятор, який являє собою переміщуваний по столі пристрій, і використовується для встановлення курсора в потрібну точку екрану.
Стандартне програмне забезпечення - базове програмне забезпечення, розроблене сторонніми фірмами для персональних комп'ютерів, яке є комерційним продуктом і носить універсальний характер. В операторській станції стандартним програмним забезпеченням, зокрема є операційна система Microsoft NT 4.0 + Service Pack або Microsoft Windows 2000.
Програмне забезпечення споживача (прикладне) працює під керуванням базового програмного забезпечення. Воно розроблене з урахуванням конкретного проекту автоматизації.
Поточна (динамічна) інформація - інформація про параметри "на даний момент". Поточна інформація, яка вимагається для представлення на екрані монітора, періодично (приблизно 1 раз за 3-4 секунди) запитується у ПЛК. Попадаючи на екран, кожне нове значення "затирає" попереднє значення.
Архівна інформація (тренд) - інформація, яка характеризує передісторію процесу. Архівна інформація з певним періодом часу передається від ПЛК до операторської станції, записується в її локальний архів і може викликатися на екран командою оператора.
Сигналізація - інформація про помилки, пов'язані з недопустимим значенням параметрів або неполадками програмно-технічних засобів. Сигналізація виконується в вигляді мигання і/або зміни кольору окремих частин зображення.
Попереджувальна сигналізація - сигналізація про безпечні помилки, які не вимагають негайного втручання людини.
Аварійна сигналізація - сигналізація про небезпечні помилки, які вимагають негайного втручання людини.
Технологічна сигналізація - сигналізація про помилки, пов'язані з недопустимими значеннями сигналів і викликані неправильним настроюванням системи, неполадками в технологічному обладнанні або неполадками периферійних засобів керування (здавачі, виконуючі пристрої).
Прикладна сигналізація - сигналізація про помилки, пов'язані з неполадками програмно-технічного комплексу.
Нова помилка - помилка, факт появлення якої не квітований оператором.
Поточна помилка - наявна помилка, факт появлення якої квітований оператором.
Квітування - команда оператора, яка свідчить про те, що він був повідомлений про появу помилки.
Робоча область екрану - область екрану, на якій подається викликана опертором інформація у вигляді мнемосхем і різних вікон. Робоча область займає основну площу екрану.
Мнемосхема - переважно графічне зображення, яке має імя і представляє динамічну інформацію на фоні статичної "картинки", яка показує в умовному вигляді конфігурацію та взаємозв'язок окремих частин технологічного обладнання і елементів. Мнемосхема може містити зображення графічних примітивів, порівняно складних фігур, текстів, сигнатур і т.п.
Вікно - додаткове зображення, яке за командою оператора тимчасово вводиться поверх поточної мнемосхеми. Одночасно можна відкрити декілька вікон.
Графік - вікно, яке використовується оператором в процесі діалогу для пошуку необхідної інформації або задання певних параметрів.
Список - інформація в діалоговому вікні, організована у вигляді переліку.
Ручне керування - сукупність процедур зі зміни параметрів або стану об'єкта.
Клавіші миші - дві клавіші (ліва і права), при натисканні яких на екран викликається необхідна інформація або формується команда.
Екранні клавіші - зображення на екрані, яке за формою нагадує звичайні клавіші та використовується для виклику мнемосхем, пошуку необхідної інформації, подачі різних команд і т.д.
Селекторні кнопки - зображення на екрані, які за формою нагадують звичайні кнопки і використовуються для вибору одного з декількох значень або для вказування істинності деякого значення.
Кнопки з незалежною фіксацією - екранні елементи керування, стан яких при натисканні лівої кнопки миші можна переключати і відповідно змінювати їхній вигляд відображення. При включеному стані вони позначаються символом "х", у виключеному стані це позначення знімається. За допомогою цих кнопок користувач може вибирати/відмінити певну опцію, а у випадку групи кнопок можна вибрати/відмінити декілька опцій.
Активність - стан зображення, при якому стосовно до нього можуть виконуватись задані дії. Активними можуть бути мнемосхема, окремий об'єкт на мнемосхемі, діалогове вікно, екранна клавіша і т.д.
1. ВСТУП
У наш час важко уявити собі галузь народного господарства чи промисловості, в якій не можна було б використати мікроконтроллер чи електронно обчислювальну машину. Новітні вимірювальні та інформаційні технології, на основі використання мостів змінного струму та імпедансних датчиків, що в основному застосовуються для розробки і налагодження серійного виробництва сучасних електронних засобів вимірювання широкого кола фізичних параметрів, вже впроваджені в різних галузях. Ці пристрої можуть вбудовуватись в контури керування цілими технологічними процесами, окремими приладами чи системами.
З появою мікропроцесорів почався новий період у сфері автоматизаціївиробничих процесів. У складі технічних засобів автоматизації виробничих

 
 

Цікаве

Загрузка...