WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект монтажу засобів автоматизації на верстаті моделі СВП-2 - Курсова робота

Проект монтажу засобів автоматизації на верстаті моделі СВП-2 - Курсова робота

електричної схеми.
Поворотом вхідного ключа QF напруга подається на робочий ланцюг управління. Натисканням на кнопку "Пуск" проходить включення магнітного пускача і через контакти напруга поступає на теплове реле КК. Після цього напруга поступає на барабанний перемикач.
Теплове реле служить длязахисту від перепадів струму. Барабанний перемикач служить для вибору швидкості обертання електродвигуна. Після барабанного перемикача напруга через клеми поступає до електродвигуна М.
Для того щоб зупинити електродвигун необхідно натиснути кнопку "Стоп". Напруга через кнопку "Стоп" не буде попадати на котушку пускача і контакти пускача розімкнуться.
Трансформатор Т служить для зменшення напруги місцевого освітлення.
Лампочка сигнальна HL загориться зразу після включення вхідного ключа і горить незалежно чи працює електродвигун чи ні. Лампочка місцевого освітлення EL включається виключно кронштейном місцевого освітлення.
Верстат повинен бути добре заземлений. Необхідно регулярно проводити очистку від пилу і бруду електродвигуна і апаратури. Очистку контактів від бруду виконують ганчіркою пропитаною технічним вазеліном.
?
1.2 Обгрунтування теми проекту
Після проведення детального вивчення будови, складових частин та принципу їх роботи та існуючої електричної схеми роботи верстату та проаналізувавши всі існуючі процеси на даному обладнанні помічено наступні недоліки: укладання і подавання заготовок проводиться вручну, а також недосить надійне обладнання проти короткого замикання.
Вивчивши існуючі засоби автоматизації та провівши їх аналіз можна запропонувати поставити на верстат автоматичний укладчик, зробити автоматичний підйом і опускання стола, а також для покращення надійності електроапаратури вмонтувати плавкі запобіжники.
Для вибраних засобів автоматизації метою даного курсового проекту є вибір та розробка технології монтажу. Робота над цими питаннями дозволить впровадити сучасні технології монтажних робіт, а саме роботи по обдумуванню до найменших дрібниць та виконати планові роботи відповідно до розробленого графіку.
Крім того планування монтажних робіт та максимально використовуючи індустріалізацію та спеціалізацію робіт розроблені та впровадженні нами для існуючого обладнання.
?
2. Проектна частина
Вибір і обґрунтування засобів автоматизації.
Для автоматичного підйому і опускання верстату встановлюють реверсивний двигун і допоміжні засоби.
Дані засоби автоматизації виглядають так: електродвигун встановлюють на станині верстату. В даний механізм входять вал і муфта, за допомогою якої електродвигун приєднується до шестерні, що в зачепленні з рейкою (рейкова передача) і виконуватиме процес підйому - опускання стола.
Крім того, на лицевій стороні верстату потрібно встановити пульт з трьома кнопками: "Пуск вверх", "Пуск вниз", "Стоп" за допомогою яких буде здійснюватися вмикання і вимикання електродвигуна.
Автоматизація піднімання і опускання стола значно полегшить роботу на верстаті.
Для захисту установок від струмів короткого замикання служать плавкі запобіжники, в яких при короткому замиканні перегорає спеціальна вставка з міді, цинку, олова чи срібла. Олово, його сплави і цинк плавляться при низькій температурі (200 - 240?С), що добре, але вони мають малу провідність і вставки з них виходять великого січення. Вставки з міді мають добру провідність, плавляться при високій температурі (1800 - 1900?С). Срібні вставки дорогі і використовують посріблені (для захисту від окислення) мідні вставки, на які напаюють свинцеві шарики.
На рисунку 2.1 показано зовнішній вид запобіжника і його розріз. На фарфорову основу пробки надіта тонкостінна металічна муфта з різьбою 4 для вкручування пробки в різьбу з патрона запобіжника. Від затискача 1 струм іде по шляху - металічна пластина 2, патрон 3, муфта з різьбою 4, плавка вставка 5, контакт 6 до затискача 7. Заміна пробки виконується за фарфорову основу без дотику людини до струмопровідних частин.
Запобіжники різьбової серії ПРС складаються з ізоляційної основи, яка має різьбу для встановлення плавкої вставки. Вони призначені для захисту електричних кіл від коротких замикань та перенавантажень напругами до 380 В
?
змінного і до 440 В постійного струму. Плавка вставка заповнена кварцовим піском і є показником спрацювання.
За останній час велика увага приділяється використанню механізованих розвантажуючих пристроїв з вкладкою деталей в штабеля, такі пристрої називаються вкладчиками, вони дозволяють зняти підсобного робітника.
Автоматичні укладчики з вкладкою заготовок на один і той же рівень вимагають підйомних столів і по принципу і по принципу дії аналогічні завантажувачам.
Отже розглянемо принцип дії такого укладчика. Заготовка пройшовши процес свердління по гусеничній подачі потрапляє НП конвеєр на якому встановлений пневматичний карусельний перекладник заготовок і коли заготовка впирається в хрестовину з диском і зажимами. Після спрацювання командного апарату пневмоциліндр опускається, диск затискаючи заготовку, а пневмоциліндр повертає хрестовину на кут 90?. Після цього заготовка рухаючись по конвеєру потрапляє на штабель підіймального стола. Вирівнювання заготовок відбувається штовхачами пневмоциліндра, доставляючих до опорів стола.
?
Вимоги до монтажу вибраних засобів автоматизації
Механізм для підйому і опускання стола складається з двигуна в який входить вал і муфта, за допомогою якої двигун приєднується до майстерні. Принцип дії даного механізму ґрунтується на використанні рейкової передачі, за допомогою якої піднімається і опускається стіл.
Монтаж електродвигуна здійснюється в корпусі станини верстату, при цьому особливу увагу необхідно звернути на співвісність валів електродвигуна та маховичка, яка частково усуватиметься відповідно до допусків муфтою. Точна кінцева настройка стола відбувається за допомогою маховичка.
Також на верстаті встановлюється пульт для вимикання і вмикання двигуна.
Так як плавкий запобіжник - це пристрій електроапаратури який працює під напругою, його слід монтувати при виключеному електричному обладнанні.
Монтаж плавких запобіжників вимагає точного та правильного під?єднання до електричного обладнання.
При закріпленні плавкого запобіжника до з?єднювальних елементів, необхідно правильно та точно виконати цю дію, так як від цього залежить правильна робота обладнання. Після закріплення і монтажу плавкого запобіжника необхідно провести пробний пуск верстата, щоб впевнитись в нормальній роботі обладнання. Для монтажу автоматичного укладчика необхідно заливати фундамент. Для вибору типу фундаменту необхідно

 
 

Цікаве

Загрузка...