WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект монтажу засобів автоматизації на верстаті моделі СВП-2 - Курсова робота

Проект монтажу засобів автоматизації на верстаті моделі СВП-2 - Курсова робота


Курсова робота
Проект монтажу засобів автоматизації на верстаті моделі СВП-2
Зміст
ст
Вступ 4
1. Загальна частина 6
1.1 Опис обладнання 6
1.1.1 Будова та складові частини верстату 8
1.1.2 Характеристика і аналіз існуючої електричної схеми 9
1.2 Обгрунтування теми проекту 10
2. Проектна частина 11
2.1 Вибір і обґрунтування засобів автоматизації 11
2.2 Вимоги до монтажу вибраних засобів автоматизації 15
3. Розрахункова частина 17
3.1 Розрахунок параметрів графіку виконання монтажних робіт 17
3.2 Побудова графіку виконання монтажних робіт 20
4. Оцінка ефективності проекту та висновки 21
Список використаної літератури 22
Додаток 23
?
Вступ
В деревообробній промисловості знаходиться велика кількість автоматичних ліній, автоматизованих систем керуючих обладнанням і технологічними процесами, інформаційно-вимірюваних систем.
В цій галузі промисловості проводиться велика робота по будівництву і модернізації підприємств, оснащених механізованими і автоматизованими верстатами і верстатними лініями з новими дерево ріжучими інструментами.
Великий розмах отримали роботи по виготовленню і введенню в дію нових типів спеціалізованих верстатів і ліній для масового виготовлення мебелі, фанери, деревостружкових плит та інших виробів із деревини.
Також велику увагу приділяють питанням, що зв'язані з виготовленням і введенням в дію в найменш стиснуті межі автоматизованих верстатів і ліній на базі нормалізованих вузлів і обладнання.
Система автоматики - це важкий комплекс функціональних і конструктивних елементів. Функціональні елементи призначені для перетворення сигналів, представлення інформації в формі зручній для сприйняття оператора і подачі команд, нанесення керуючого впливу і т. п. Конструктивні елементи служать для кріплення, захисту від зовнішніх впливів забезпечуючи захист і зручність монтажу і обслуговування функціональних елементів і проводів.
Обладнання, яке знаходиться на деревообробних підприємствах може добре і продуктивно працювати тільки коли є висококваліфіковані інженерно-технічні робочі кадри, забезпечуючи правильний вибір, розміщення і експлуатацію цюго обладнання.
Вибір правильного компонування забезпечує скорочення витрат на монтаж і експлуатацію систем автоматики і підвищення їх ефективності?
1. Загальна частина
Опис обладнання.
Свердлильні верстати призначені для свердління круглих отворів у кромках і пластах брускових і щитових деталей. Вони можуть бути одно і багато шпиндельними, вертикальними і горизонтальними.
Одношпиндельні свердлильні верстати бувають вертикальні і горизонтальні з ручною та механізованою подачею.
Найбільш розповсюджені являються одношпиндельні вертикальні свердлильні верстати СВП і СВА.
СВП забезпечує свердління отворів діаметром до 25мм і глибиною до 150мм, а також вибору пазів довжиною до 200мм при числу обертів шпинделя 3000 або 4500 обертів за хвилину.
Подібний верстат СВА має механічну подачу шпинделя з приводом від електродвигуна.
Багатошпиндельні свердлильні верстати призначені для висвердлювання отворів під шканти в деталях, підлягаючих збиранню, будівельних деталей і інших виробів що виготовляються на спеціальних багатошпиндельних свердлильно-присадочних верстатах. До верстатів цього типу відносяться верстати Св8, Св12, СГВП.
Свердлильно-присадочний восьмишпиндельний верстат Св8 призначений для свердління отворів діаметром 10 - 16мм і глибиною 65мм під шканти одночасно на двох кромках торцьових сторін брускових деталей і щитів шириною 300 - 700мм, довжиною 200 - 1800мм і товщиною 20 - 60мм.
Потужність електродвигуна кожної головки 0,4 КВт і число оборотів 2800 об/хв. Шпинделі можуть бути розставлені на відстані один від іншого до 130мм і більше на поперечних направляючих.
Свердлильно-присадочний дванадцяти-шпиндельний ВЕРСТАТ Св12 також відноситься до групи верстатів з розсувними шпинделями і призначений для одночасного свердління 12 отворів діаметром 10 - 16мм і глибиною до 65мм на площах поверхні щитів, коробок і рамок різних виробів.?
Верстат має змонтований на рухомих рамках, має 4 групи вертикально розміщених свердлильних електроуніфікованих головок потужністю кожної 0,41 КВт при числу обертів 2800 об/хв, по три головки в кожній групі.
На верстаті СГВП можна свердлити отвори діаметром до 10мм, глибиною до 50мм в щитах довжиною від 20 до 40мм. Найменша відстань між осями двох сумісних шпинделів 2800 в хвилину. Потужність електродвигуна кожного шпинделя 0,6 КВт.?
1.1.1 Будова та складові частини верстату.
Верстат СВП-2 з ручною подачею має станину, по колоні якої встановлений рухомий кронштейн, який переміщується за висотою з допомогою рейкового механізму під час повертання маховика. На консолі кронштейна змонтовано стіл із затискним механізмом. Стіл може переміщатись в горизонтальній площині в процесі повертання маховичка, що дозволяє вибирання поздовжніх гнізд кінцевими фрезами. На верхній частині колони змонтовано шпиндель, який приводиться в обертання від електродвигуна через пасову передачу. Шківи пасової передачі ступінчасті, що дає змогу встановити частоту обертання шпинделя 3000 і 6000 об/хв. На нижньому кінці шпинделя кріпиться цанговий патрон для встановлення сверла або кінцевої фрези. Опускається та піднімається шпиндель рукояткою або педаллю через систему вентилів. Оброблювана заготовка встановлюється на сталі і фіксується ексцентриковим затискачем.
Верстати з механічною подачею мають пристрій для механічного пасування шпинделя і пневмозатискачі. Пневмогідравлічний змінний вузол приводу подачі вмонтовується замість педалі. ?
1.1.2 Характеристика і аналіз існуючої

 
 

Цікаве

Загрузка...