WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Виготовлення тумбочки під телевізор - Дипломна робота

Виготовлення тумбочки під телевізор - Дипломна робота


Дипломна робота
Виготовлення тумбочки під телевізор
Назва виробу, його призначення, конструкції та технічний опис
Деревина має велике значення в житті людини. З давніх часів люди використовують деревину як будівельний матеріал, в архітектурі, а також в побуті. Меблі - є одним з головних товарів народного споживання. Сучасне життя без меблів не можна уявити. Меблі служать для зберігання різних речей, а також надають естетичного вигляду приміщенням.
Для того щоб вони довго служили і не втрачали свого естетичного вигляду за меблями потрібно постійно наглядати. Потрібно їх вчасно ремонтувати, витирати від пилу, час від часу протирати спеціальними рідинами, обережно з ними поводитися.
Зараз для виготовлення меблів створено на деревообробних підприємствах високомеханізовані лінії. В кожній країні на меблеве виробництво звернена особлива увага. Адже меблі - обличчя країни. Незважаючи на низький рівень розвитку економіки, поставлено вимоги до збільшення виробництва меблів та поліпшення технології їх виготовлення. Підвищення продуктивності праці та технологічного рівня виробництва, більш ефективного використання виробничих потужностей і основних фондів. Ці заходи передбачають здійснення на основі реконструкцій діючих і будівництва нових підприємств, на яких на яких удосконалюється технологія виготовлення окремих деталей і виробів, модернізується технологічні процеси, розвиваються нові форми організації праці.
На підприємствах використовується високопродуктивні деревообробні верстати та інше спеціалізоване обладнання, напівавтоматичні та автоматичні лінії вітчизняного та зарубіжного виробництва. Щоб раціональніше використовувати потужності деревообробного обладнання, потрібно його добре знати і вміло використовувати при використанні кожної технологічної операції.
Для виготовлення меблів використовують масивну деревину і деревостружкову плиту. Завдяки високій механічній міцності, легкій оброблюваності, невеликій твердості, низькій теплопровідності, природному кольору і рисунку текстури, деревина - є основним матеріалом для виготовлення меблів -- однієї з груп виробів прикладного мистецтва. Ахітектурно-художнє вирішення меблів значною мірою визначає комфортабельність і художні якості приміщень, побутові умови людей і впливає на їхнє самопочуття і настрій. Меблі формують внутрішній простір різноманітних будівель.
діючих і будівництва нових підприємств, на яких удосконалюються технологія виготовлення окремих деталей і виробів, модернізується діюче обладнання, механізується і автоматизується технологічні процеси, розвиваються нові форми організації праці.
На підприємствах використовується високопродуктивні деревообробні верстати та інше спеціалізоване обладнання напівавтоматичні та автоматичні лінії вітчизняного та зарубіжного виробництва. Щоб раціональніше використовувати потужності деревообробного обладнання, потрібно його добре знати і вміло використовувати при використанні кожної технологічної операції.
Для виготовлення меблів використовують масивну деревину і деревостружкову плиту. Завдяки високій механічній міцності, легкій оброблюваності, невеликій твердості. низькій теплопровідності, природному кольору і рисунку текстури, деревина - є основним матеріалом для виготовлення меблів - однієї з груп виробів прикладного мистецтва. Архітектурно - художнє вирішення меблів значною мірою визначає комфортабельність і художні якості приміщень, побутові умови людей і впливає на їхнє самопочуття і настрій. Меблі формують внутрішній простір різноманітних будівель. Для створення естетичного вигляду, зручності у користуванні, всі частини мають своє призначення в експлуатації: шафа для одягу, шафа для книг, тумбочка при ліжкова для білизни, тумбочка під телевізор та багато інших виробів.
В тумбочці під телевізор можна зберігати газети, журнали, книжки, білизну та інші речі повсякденного вжитку. Зручна у користуванні і використання підставка під телевізор.
Виріб виготовлений з ДСтП, складається з стінки , однієї палички двох бокових стінок, двох дверок у яких посередині скло, з'єднювальниий елемент шкант. Габаритні розміри 800?65,5?43 мм
Характеристика сировини і матеріалів,
що застосовуються при виготовленні
вертикальних і горизонтальних тумбочки під телевізор
При виготовленні тумбочки під телевізор використовують такі матеріали
ДСтП, ДВП, шпон струганий, клей глютиновий, ключа нитка, лак, пентафталевий і нітроцилюлозний.
Плита деревостружкова ДСТУ 106332-83. Це листовий матеріал виготовлений шляхом гарячого пресування деревних частинок (стружки) змішаний із в'язучим матеріалом (смолою). Плита ДСтП має таку товщину 10, 13, 16, 19 мм. Плита деревоволокниста ДВП ДСТУ 4598-86. Це листовий матеріал виготовлений шляхом гарячого пресування деревної стружки змішаної із смолою. Товщина 4,0; 5,0 мм, облікується в м .
Шпон струганий ДСтУ 2695-89. це тонкі листи деревини які одержують струганням пропареного або провареного бруса. Виготовляється з росіяносудинних і кільцевосудинних порід. Товщина 0,4; 0,6; 0,8; мм.
Клей - це в'язка речовина, яка при певних умовах твердне і міцно склеює або з'єднує склеюванні матеріали.
Карбомідні клеї або сечовиноформальдигідні клеї - це клеї синтетичні в 2 - 3 рази дешевші ніж природні. Прості в приготуванні. Склеювання проходить холодним і гарячим способом при t = 101-130 C. При гарячому способі склеювання додають затверджувач хлорид алюмінію, а для холодного склеювання 10% розчин щавлевої кислоти або 40% розчин молочної кислоти.
Полівінілацитатна дисперсія - клейовий підвищеної тепло і водостійкості, використовуються для склеювання щитових з'єднань.
Клеї розплави КРУС - 1 використовується для облицювання кромок щитів ваймах похідного типу при t = 170 - 190 C. Постачається на підприємствах в мішках.
Ключа нитка КН - 15 використовується для ребросклеювання шпону в лист. Товщина 0,32 мм, 0,35 мм. Ключа нитка на паперовій основі також відноситься до термоплавких клеїв і використовуються для ребро склеювання шпону.
Клей глютиновий виготовляється з відходів м'ясопереробної промисловості використовуються для облицювання щитів. Приходить на підприємство у вигляді стружки. Готуючи клейові розчини з плитового клею плитки вмішують в посуду з водою на 6- 12 год. для розбухання. Співвідношення води і клею в розчині беруть залежно від сорту і виду клею,
а також від виду склеювання. Після набухання плиткового клею (стружкового і галерти без набухання) його варять при температурі 70 - 80 С
в клеянці або котлі з подвійними сторінками. Варити

 
 

Цікаве

Загрузка...