WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія вирощування та збирання томатів у відкритому грунті - Курсова робота

Технологія вирощування та збирання томатів у відкритому грунті - Курсова робота

поля, наступні через кожні 110 м від гідрантів зрошувальної мережі. Глибина зрошувача становить 1 м, ширина по дну - 0,6, по верху - 2,6 м.
Спеціалізовані на виробництві овочів господарства широко застосовують груповий метод садіння розсади помідорів з одночасним нарізанням напрямних щілин.
Організація праці при цьому набуває особливого значення. У більшості господарств на цей час укомплектовують чотири розсадосадильних агрегати, які працюють у дві зміни. Перед початком роботи з лівого боку зрошувача провішують лінію для першого проходу агрегату на відстані 4 м, а з правого- на 7,1 м від центра зрошувача. За першим агрегатом по сліду маркера або напрямних щілин, нарізаних при стрічковому внесенні гербіцидів, рухається другий на відстані 15-20 м.
Якщо при внесенні гербіцидів глибину напрямних щілин не вдалося довести до оптимальної (25-27 см), тоді це здійснюють при садінні. Одночасно на полі працює чотири агрегати, два зліва від зрошувача, два - справа. Для кращого приживання розсади проводять післясадивний полив нормою 250-300 м3/га. Роблять це переобладнаним дощувальним агрегатом ДДА-ЮОМА на ширину захвату двох розсадосадильних машин після п'ятого проходу (42-45 м)з обох боків зрошувача. На таку відстань з обох боків від центра зрошувача насадки залишають відкритими, а всі інші закривають гумовими затискачами.
Комплексне застосування машин при високому рівні організації праці, своєчасне підвезення розсади, до- і післясадивний полив забезпечують приживання розсади на 92-95 %. Середньоденний виробіток за таких умов досягає 3,9-4,2 га на один агрегат при нормі 2,4 га.
В Україні садять і сіють помідори для механізованого збирання стрічковим способом. Перевага стрічкового розміщення рослин полягає у можливості в широких міжряддях проводити механізоване розпушування ґрунту, а також підживлення у той період росту рослин, коли при звичайному рядковому розміщенні це зробити вже неможливо через змикання надземної маси рослин. При стрічковому садінні помідорів значно підвищується рівень механізації виробничих процесів і створюються кращі умови для роботи томатозбиральних комплексів.
Останнім часом у багатьох господарствах застосовують широкорядний спосіб садіння помідорів за схемами 90x20-25 і 140 X ХІ5-20 см. Для збільшення кількості рослин на 1 га висаджують по дві рослини в гніздо. Такий спосіб садіння значно спрощує керування тракторним агрегатом, який рухається по напрямних щілинах під час догляду за рослинами, дає змогу застосовувати ротаційні робочі органи й широкозахватні плоскорізи конструкції ВНДІЗОБ для боротьби з бур'янами.
Широкорядний спосіб садіння застосовують в основному при вирощуванні помідорів для споживання у свіжому вигляді, які збирають вручну і за допомогою платформ та широкозахватних транспортерів.
Догляд за рослинами
Важливою умовою росту і формування врожаю помідорів після висаджування розсади в грунт є своєчасність проведення заходів з догляду за рослинами.
На 3-4-у добу після садіння для кращого приживання помідори поливають нормою 300 м3/га, а через 5-6 днів (після підсаджування рослин, що випали) полив повторюють. В умовах Лісостепу під час цвітіння помідори поливають один раз нормою 300-350, а в період плодоношення - 2-3 рази нормою 450-500 м3/га. У період достигання плодів (залежно від погодних умов) проводять ще 1-2 поливи нормою 500 м3/га.
У степових районах розсаду висаджують у відкритий грунт відразу після вологоза-рядкового поливу, в усіх інших випадках полив проводять не пізніше як через 1 год після садіння. У перший період розвитку рослин вологість ґрунту підтримують на рівні 70 % НВ, чого досягають 1-2 поливами нормою 400 м3/га. Під час зав'язування та формування плодів вологість має становити 80 % НВ. Для цього у південному Степу слід проводити 6-8, а в північному Степу - 3-5 поливів нормою 400 - 450 м3/га.
Основним способом поливу є дощування за допомогою двоконсольного агрегату ДДА-100 МА або середньоструминних дощувальних машин "Фрегат", "Днепр", "Волжанка".
Зрошення безрозсадних помідорів має свої особливості. Полив проводять тільки дощуванням з насадками малої інтенсивності дощу.
Крім підтримання оптимального рівня вологості ґрунту, істотного значення набуває забезпечення кореневої системи рослин повітрям. Тому після висаджування рослин і післясадивного поливу розпушують між-ряддя тракторними культиваторами-підживлювачами - КОР-4,2 і КРН-5,6, обладнаними стрілчастими лапами в широких міжряддях та долотоподібними у вузьких. Глибина розпушування має становити 6 - 8 см. Вдруге розпушують міжряддя через 10-12 днів після першого розпушування на глибину 10-12 см. На зрошуваних землях міжряддя розпушують після кожного поливу. Захисна зона при першому і другому обробітках становить 7-10, при наступних- 12-15 см.
За вегетаційний період при стрічковому способі вирощування помідорів до змикання рядків у вузьких міжряддях вдається провести 3-4 обробітки ґрунту, а в широких - 4-5.
Для боротьби з бур'янами у захисних зонах та рядках при міжрядних обробітках використовують полицеві загортачі, а на широкорядних посівах ротаційні робочі органи.
У міжряддях бур'яни знищують за допомогою широкозахватних плоскорізів.
Перший раз полицеві загортачі та ротори застосовують через 5-7 днів після садіння розсади. При цьому розпушується грунт у міжряддях і присипаються бур'яни в рядках. Якщо після поливу грунт у міжряддях ущільнений, спочатку міжряддя розпушують тракторними культиваторами КОР-4,2 чи КРН-5,6, з стрілчастими лапами у широких міжряддях та долотоподібними у вузьких. Другий раз полицеві загортачі і ротори застосовують через 10-12 днів після першого (грунт обробляють на глибину 8-10 см). При цьому слідкують, щоб бур'яни не переросли (не були вищі 4-5 см). При потребі ці робочі органи використовують і третій раз. Триразове застосування полицевих загортачів чи роторів дає змогу майже повністю знищити бур'яни в рядках. Але при цьому в рядках утворюються гребені з ґрунту висотою до 6-8 см, що значно ускладнює роботу томатозбиральних комбайнів.
Коли кущі помідорів розростуться, бур'яни в міжряддях знищують за допомогою широкозахватних плоскорізів. Зменшення захисної зони до 3-5 см дає змогу збільшити площу механізованого обробітку міжрядь до 95 % і проводити роботи з обробітку ґрунту в міжряддях до кінця веге-тації рослин. За вегетаційний період встигають провести три обробітки ґрунту полицевими загортачами або роторами і 4-6 плоскорізами.
Застосування роторів і плоскорізів на догляді за помідорами при широкорядному способі вирощування дає змогу заощадити 18-20 людино-годин і 8-10 крб. на кожному гектарі посіву.
Для економного витрачання води перед третім і четвертим вегетаційними поливами нарізають щілини щілинорізом ЩУН-2,5 на глибину 22-24 см.
Одночасно з міжрядним обробітком грунт розпушують і в рядках прополюванням вручну з одночасним виполюванням бур'янів.
Подальший догляд за рослинами полягає в захисті їх від хвороб і шкідників, застосуванні регуляторів росту.
Система заходів боротьби з хворобами і шкідниками, типові схеми вирощування розсадних помідорів в умовах Лісостепу і безрозсадних у степовій зоні

 
 

Цікаве

Загрузка...