WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія вирощування та збирання томатів у відкритому грунті - Курсова робота

Технологія вирощування та збирання томатів у відкритому грунті - Курсова робота

комплектують з таким розрахунком, щоб штанга обприскувача була попереду борін. Це дає змогу розчин гербіциду відразу загорнути в грунт. Застосування комбінованих агрегатів дає значний економічний ефект. Затрати праці й витрати коштів на прополюванні скорочуються в 4-5 разів. За таким способом в 1987 р. внесено гербіциди під помідори на площі понад 50 тис. га.
У зв'язку з широким застосуванням гербіцидів під овочеві культури великого значення набуває питання зменшення площі обробки. В УНДІОБ встановлено, що при локальному внесенні гербіцидів площа обробки зменшується в чотири рази, витрати гербіцидів і коштів знижуються на 35 - 50 %. Агрегат для локального внесення гербіцидів комплектують з тракторів класу 1,4 або 3, обприскувача ПОУ і сівалки СО-4,2. На сівалці монтують штангу з розпилювачами за сошниками висівних апаратів. Ширина обробленої гербіцидом смуги становить 40 см (замість 160 см). Загортають гербіцид шлейф-борінками, які навішують на кронштейні штанги.
При стрічковому внесенні гербіцидів із застосуванням пристроїв конструкції Українського науково-дослідного інституту зрошуваного овочівництва і баштанництва (УНДІЗОБ) одночасно нарізають спрямо-вуючі щілини. Ширина стрічки становить 25 см. На важких чорноземах та заплавних ґрунтах спрямовуючі щілини спочатку нарі-зають на глибину 15-18 см, а при сівбі чи садінні - на глибину до 25-27 см.
Підготовка насіння до сівби
Насіння має бути чистосортним, з добрими схожістю та енергією проростання, не нижче 1 класу за сортовими та посівними якостями. Енергію проростання визначають у процентах від кількості насіння, яке проросло і наклюнулося протягом шести днів, а схожість через десять днів. Якщо посівні якості насіння не відповідають вимогам 1 класу, їх можна поліпшити різними способами.
Відбір насіння за питомою масою (або калібрування) роблять так. його засипають у 3-5 %- ний розчин кухонної солі або аміачної селітри на 3 хв. Протягом 1-2 хв. насіння помішують і дають відстоятися З-4 хв. При цьому великі повноцінні насінини осідають на дно, а дрібні й щуплі спливають. Насінини, які спливли, видаляють і розчин зливають. Повноцінне насіння 2-3 рази добре промивають у чистій проточній воді, розстилають тонким шаром на брезенті, просушують до сипучості і висіва-ють.
Щоб запобігти захворюванню рослин грибними та бактеріальними хворобами, насіння дезінфікують протягом 25-ЗО хв. в 1 % - ному розчині марганцевокислого калію, а перед сівбою протруюють препаратом ТМТД (8-9 г на 1 кг). У боротьбі проти вірусних захворювань добрі результати дає обробка його 20 % - ним розчином соляної кислоти протягом 30 хв.
Для одержання дружних і рівномірних сходів, підвищення врожайності, надходження продукції в ранні строки насіння обробляють солями мікроелементів і біологічно активних речовин. Намочують його при кімнатній температурі у розчинах такої концентрації, г на 1 л: борної кислоти- 0,1-0,3, марганцевокислого калію - 0,5-1, мідного купоросу - 0,01-0,05, сульфату цинку - 0,2-0,5, молібдено-кислого амонію - 0,5-1, метиленової сині -0,3 - 0,5, а янтарної кислоти - 17 мг. Розчину наливають стільки, щоб покривалося насіння. Для обробки насіння використовують також 0,003-0,006 %-ний розчин гетероауксину.
Перед сівбою також важливо загартувати насіння змінними температурами. При цьому підвищуються його посівні якості (схожість та енергія проростання) і стійкість рослин проти заморозків. Спочатку насіння намочують у воді (75 % води від об'єму насіння) протягом доби при кімнатній температурі. Після того як воно набубнявіє, витримують 12 год. у льодовні або в холодильнику при температурі мінус 1 - 2 °С, а потім знову 12 год. при кімнатній температурі (20-22 °С). Так змінними температурами на насіння впливають 15 - 20 днів. Цей прийом поєднують із загартуванням розсади, що робить її ще більш стійкою проти знижених температур після висаджування у відкритий грунт.
Щоб уникнути проріджування сіянців, зменшити витрати насіння, його дражують. Дражоване насіння в 6-8 разів більше, ніж звичайне, а тому його можна висіяти рівномірно по площі. Сходи, одержані від такого насіння, швидко розвиваються, а врожайність помідорів підвищується. Для дражування використовують торф, який має слабокислу або нейтральну реакцію (рН 6,5-7). Розмір частинок 0,20-0,25 мм. Додають порошкоподібний суперфосфат, розмелений до частинок 0,15-0,25 мм, з розрахунку 15-20 г на 1 кг сухого торфу. Як клейку речовину використовують 8-10 %-ний розчин бентонітової глини або 0,05 %-ний розчин поліакриламіду, 1,5 %-ний пектиновий клей чи 2 %-ний крохмальний клейстер та ін. На 1 л клейкого розчину додають 1 - 1,2 г аміачної селітри і 1,2-1,5 г сульфату калію та мікроелементи, мг: сульфатів марганцю 40, міді 10, борної кислоти 40. При дражуванні на 1 кг насіння витрачають 6-7 кг сухої суміші та 4-5 л клейкого розчину.
Насіння, яке будуть дражувати, калібрують за питомою масою і засипають по 5 - 7 кг у дражиратор ДР-5 чи інший. Зволожене клейким розчином (120-150 мл на 1 кг) насіння обпудрюють сумішшю торфу з добривами (70-100 г). Так повторюють декілька разів під час обертання дражиратора. Драже висушують до вологості 7-8 % і висівають у відкритий грунт або парники. Враховуючи переваги сівби дражованим насінням, слід пам'ятати, що для одержання дружних сходів вологість грунту повинна бути не нижчою 60-70 % НВ. У сухому ґрунті затримується розкладання оболонки драже, а в перезволоженому погіршується кисневий обмін, що призводить до зрідження сходів.
Намочують та пророщують насіння при температурі 18-20 °С. Насіння помідорів набубнявіє через 24-36 год. Після цього його розстилають тонким шаром, накривають мішковиною і витримують при температурі 18-20 °С до початку проростання. Проросле насіння провітрюють і висівають у вологий грунт.
Підвищити посівні якості насіння та активізувати фізіолого-біохімічніпроцеси в ньому можна методом барботування. Для цього його витримують при температурі 20-25 °С у воді, яка постійно аерується киснем або повітрям протягом 18-24 год. Використовують барботатор, виготовлений з нержавіючої сталі. Щоб насіння не осідало на дно посудини, в бак встановлюють сітку, а під нею монтують наждачне коло для розсікання кисню. Додатково встановлюють мішалку, яка постійно перемішує насіння з киснем і прискорює процес барботування.
Відразу після барботування насіння доцільно підсушити до сипучого стану і висіяти у вологий грунт. Якщо цього не зробити, навіть при короткочасному зберіганні схожість насіння, що наклюнулося і проросло, знижується на 15-20 %. У виробничих умовах таке насіння висівають у грунт з вологістю, не нижчою 60-70 % НВ. За таких умов польова схожість його підвищується на 10-15 %> сходи з'являються на 3-5 днів раніше, підвищується ранній врожай.
Вирощування розсади
Розсаду масових строків садіння в основному вирощують без пікірування. Насіння висівають у грунт теплиць, обладнаних системою обігрівання повітря. Грунт готують з осені: збирають рештки рослин, знезаражують їх, проводять глибоке розпушення, обробляють площу карбатіоном. Ор-ганічні добрива вносять розкидачем з розрахунку ЗО % за об'ємом на 10-сантимет-ровий шар: перегною - 27 кг, торфу 9 - 10 кг на 1 м2. Загортають добрива на глибину 10

 
 

Цікаве

Загрузка...