WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія вирощування та збирання томатів у відкритому грунті - Курсова робота

Технологія вирощування та збирання томатів у відкритому грунті - Курсова робота

з
сортувального столу перекладаються на транспортер і надходять у бункер-нагромаджувач.
Стиглі товарні плоди подаються безпосередньо в контейнери або в причіп. Візок з контейнерами або причіп транспортує плоди до сортувального пункту або консервного цеху.
Обслуговують томатозбиральний комбайн 18-20 збиральників і один комбайнер.
При вирішенні питання сортування помідорів необхідно враховувати врожайність. Якщо вона становить 300-350 ц/га, сортувати доцільно безпосередньо на комбайні. При врожайності вище 350 ц/га робити це слід на сортувальному пункті.
Сортують помідори на товарні стиглі і товарні зелені. Нетоварні стиглі плоди і зелені переробляють на консервному заводі, а товарні стиглі відправляють у торговельну мережу.
Найефективніший спосіб роботи томатозбиральних комплексів - груповий, при якому спрощується організація технічного обслуговування транспортних засобів.
Механізоване збирання помідорів широко впроваджується.
Показники механізованого збирання помідорів досить високі. Так, у господарстві "Овочевий" в середньому за 1995 - 1999 рр. врожайність помідорів, вирощених за інтенсивною технологією, становила 418 ц/га, а при звичайній технології - 389 ц/га. Господарство "Дніпровське" Запорізької області у 1995 р. на площі 220 га зібрав комбайнами СКТ-2 376 ц/га помідорів. Одноразове збирання помідорів комбайном СКТ-2 за-безпечує високу якість робіт .
Важливою умовою збереження товарних якостей плодів при транспортуванні від комбайна до сортувального пункту чи консервного цеху є вибір тари. Досліди, проведені в УНДІОБ показали, що краще перевозити зібрані помідори в тарі з водою або в причепах типу "Гондола", якщо шар плодів не більший 40-50 см
Транспортування, зберігання та переробка помідорів
Зібрані комбайном СКТ-2 помідори перевозять до пункту доробки транспортними візками ПТ-3,5, у причепах 2ПТС-4М або в великовантажних місткостях (8-10 т) типу "Гондола".
Розвантажують помідори в приймальний бункер сортувального пункту: з контейнерів за допомогою перекидача КОН-0,5, з причепів 2ПТС-4М самопливом, з великовантажних місткостей під тиском води за допомогою гідромоніторів.
У приймальному бункері плоди миють водою, на системі транспортерів сортують за якістю та ступенем стиглості. Червоні помідори додатково миють на мийних машинах з витратою води 1,5-2 л на 1 кг сировини.
Перевірені на інспекційному транспортері червоні плоди подрібнюють і масу відправляють до консервного цеху, де виготовляють томатний сік, пасту, пюре і томатний соус "Гострий".
З цілих плодів виготовляють консерви "Помідори натуральні цілі", маринади "Помідори червоні", "Помідори бурі, молочні", салат "Український", "Херсонський", а також овочеві закусочні консерви: "Перець, фарширований овочами", "Перець, фарширований овочами та рисом", "Голубці з овочами", "Голубці з овочами та рисом", "Фарширований перець або голубці у томатному соусі", "Баклажани фаршировані" та ін.
З плодів молочної стиглості виготовляють консерви "Ікра з помідорів", "Помідори різані з овочевим фаршем у томатному соусі", джем "Осінній".
Для засолювання використовують плоди червоної, рожевої, бурої і молочної стиглості. Червоні плоди солять тільки у скляній тарі, для реалізації на місці можна солити і в бочках з поліетиленовими вкладишами місткістю 50 і 100 л.
Залежно від призначення виготовляють "Помідори звичайного посолу", "Помідори солоні часникові", "Помідори солоні гострі", "Помідори солоні пряні", "Помідори солоні в томатній масі".
Оптимальною для зберігання солоних помідорів є температура від мінус 1 до плюс 4 °С. Помідори, засолені в склотарі, рекомендується зберігати лише в охолоджуваних приміщеннях при температурі від 0 до мінус 1 °С.
У південних районах країни щорічно сприятливі умови для вирощування високих врожаїв помідорів, тоді як у центральних областях і північних районах країни через короткий вегетаційний період помідорів не вистачає. Крім того, під час масового достигання плодів консервна промисловість не завжди встигає переробити на місцях всю продукцію, а в торговельних ор-ганізаціях нагромаджується велика кількість цінного продукту харчування. Узв'язку з цим виникає потреба в перевезенні помідорів, іноді на далекі відстані. Перевозять помідори різними видами транспорту - літаками, залізничним, водним і автомобільним транспортом. Для перевезень на великі відстані залізничним чи водним транспортом найбільш придатні плоди молочної і бурої стиглості.
За даними УНДІОБ, при транспортуванні свіжих помідорів автомобілями найбільший вихід товарних плодів мають, коли беруть помідори молочної і бурої стиглості і укладають їх в ящики 2-3 шарами, місцем прикріплення плодоніжки вбік або вгору. Плоди при цьому зберігаються на 98 - 99 %. Рожеві помідори краще вкладати двома шарами місцем прикріплення плодоніжки вбік, а червоні -в один шар таким же способом.
Для подовження періоду споживання помідорів свіжими підбирають лежкі сорти і організовують їх тривале зберігання.
Помідори збирають до настання приморозків у суху погоду. Для тривалого зберігання придатні лише свіжі, здорові, незабруднені, не перестиглі, без механічних пошкоджень плоди. їх знімають з кущів без плодоніжок і обережно укладають у тару з м'яким покриттям (відра або корзини, обшиті мішковиною). Помідори сортують за ступенем стиглості на червоні, бурі, молочні та зелені, повністю сформовані. За розміром їх укладають шаром в 1-2 плоди у продезінфіковані сухі ящики-лотки або у іншу тару місткістю до 8 кг.
Ящики з помідорами у приміщенні встановлюють у штабелі один на один до максимальної висоти шириною в два ящики. Між штабелями залишають проходи шириною 60-70 см, щоб можна було спостерігати за станом плодів у кожному ящику і в міру достигання відбирати їх для реалізації, а також забезпечити умови для циркуляції повітря.
За даними УНДІОБ, найкраще помідори зберігаються і дають найвищий вихід товарної продукції при температурах: червоні - 0-2 °С, бурі - 4-6, молочні - 8 - 10, зелені - 12-14 °С та відносній вологості повітря 85-90 %.
Для прискорення достигання плодів у приміщенні підвищують температуру до 18-20 °С або використовують газ етилен (0,5 л на 1 м3 камери), гідрел чи декстрел (І-1,5 %- ний розчин).
Список використаної літератури
Балюра В.И., Скороспелость помидор. - "Помидоры",1985,№1.
Беляев К. В., Пищевое использование помидор. М., Госторгиздат, 1978.
Голик М.Г., Научные основы хранения и обработки помидор. М., "Наука" , 1985.
Жуковский Л.Н., Культурные растения и их сородичи. Л., "Колос", 1970.
Жуковский Л.Н., Ботаника. М., "Высшая школа" ,1979.
Козубенка В.Е., Вопросы селекции помидор - "Помидоры",1978, №9
Крамер А. Г., Химический состав некоторых сортов помидор "Селекция и семеноводство" 1953., №8
Мюллер Г.В., Разведение и селекция помидор "Природа", 1975, №2
Немлиенко Ф. Е., Болезни помидор. М., 1980.
Третьяков Л. К., Корневая система помидор и агротехника Л., 1968.
Хаджинов М. И., Селекция сортов и гибридов помидор Л., "Колос", 1976.
Щеголев В. Н. Сельскохозяйственная анатомия. М.-Л., Сельхоэгиз,1960.

 
 

Цікаве

Загрузка...