WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія вирощування та збирання томатів у відкритому грунті - Курсова робота

Технологія вирощування та збирання томатів у відкритому грунті - Курсова робота

поливах, боротьбі з хворобами та шкідниками. У період від повних сходів до початку утворення плодів вологість ґрунту підтримують на рівні 70 % НВ. Для цього посіви два рази поливають нормою 300-350 м3/га. Для формування врожаю в період від масового утворення плодів до початку їх достигання вологість ґрунту в шарі 0-0,5 м підтримують на рівні 80 % НВ, а до кінця вегетації знову 70 % НВ, для чого в південному Степу помідори поливають 6-8 разів, в північному Степу - 3-5, а в Лісостепу - З-4 рази з поливною нормою 400-500 м3/га.
Режим зрошення безрозсадних помідорів має свої особливості. Полив проводять лише дощуванням дощувальною установкою ДДА-100МА. За 2-3 тижні до збирання поливи припиняють.
Важливим елементом технології виробництва помідорів є боротьба з- хворобами і шкідниками за системою, яка включає агротехнічні, організаційно-господарські заходи та застосування хімічних засобів бо-ротьби.
Агротехнічні заходи передбачають правильне розміщення помідорів у сівозміні, боротьбу з бур'янами та просторову ізоляцію від посіву картоплі (не менше 1 км). Умовою успішного проведення боротьби із застосуванням хімічних засобів є своєчасність її проведення. Перше обприскування проти хвороб проводять через 12-15 днів після появи повних сходів, друге - через 10-12 днів після першого, третє - при перших ознаках хвороби на картоплі. В роки, сприятливі для прояву фітофторозу, проводять 6-8 хімічних обробок, в тому числі 3-4 до появи хвороби.
Для обприскування застосовують 1 %-ний розчин бордоської рідини, суспензії: цинебу (0,5 %), хлорокису міді (0,4 %), купрозану (0,5 %), полікарбацину (0,4 %) та ін. Обробки бордоською рідиною закінчують за 7-9 днів, іншими препаратами за 20 днів до початку збирання плодів. Для боротьби з колорадським жуком до розчину фунгіцидів додають інсектицид волатон (0,2-0,3 %). Витрати робочої рідини становлять 500- 600 л/га. Добрі результати дає застосування препаратів цимбуш (0,5 кг/га) і золон (2 кг/га).
Для прискорення достигання помідорів застосовують ростові активні речовини - гідрел або декстрел.
Збирання врожаю
Строки збирання врожаю помідорів визначаються стиглістю плодів. У зв'язку з тим, що стиглі плоди зберігаються недовго, їх збирають бурими і вони повністю достигають за 3-4 дні. Плоди, зібрані у такій стиглості, добре транспортуються, тривалий час зберігають товарний вигляд і смакові якості. Запізнення із збиранням призводить до недобору врожаю і значних його втрат при перевезенні та зберіганні. Плоди треба збирати регулярно, не рідше одного разу на п'ятиденку, і без плодоніжок, щоб вони не травмували один одного.
На збиранні врожаю затрачається багато (до ЗО %) ручної праці на сортування і винесення плодів з плантації. Тому на великих площах для багаторазового збирання використовують пересувні платформи ПТ-
3,5, АУС-1, широкозахватні транспортери ТПО-50, овочезбиральні конвеєри КОШ-50 і КОШ-25 та інші, що значно знижує затрати праці. За збиральними платформами залежно від марки закріплюють 8-12 зби-рачів плодів і тракториста-машиніста. Однією платформою за світловий день можна зібрати помідори з 1,3-1,7 га. Сезонний виробіток на платформу становить 7-10 га. Платформи, на які навантажені помі-дорні ящики або контейнери, повільно рухаються з .періодичними зупинками, збирачі ідуть за агрегатом, збирають плоди у відра або кошики і висипають в ящики або контейнери. У кінці ділянки або і на поперечних дорогах через кожні 150-200 м наповнені ящики замінюють на порожні. Контейнери розвантажують на пункті доробки, а візок з порожніми контейнерами знову повертається на поле.
В останні роки платформи і широкозахватні транспортери широко застосовують у господарствах степової зони. У радгоспах Кримського, Запорізького, Херсонського, Дніпропетровського, Харківського плодоовочевих об'єднань у 1987 р. відпрацьовано понад 18 тис. машино-змін, зібрано помідори на площі 14,7 тис. га. У середньому затрати праці на збирання 1 т вручну становили 2,5-2,7, а при застосуванні платформ - 1,2-1,5 людино-дня. У радгоспі "Ками-шанський" Херсонської області транспортером ТПО-50 раціоналізаторів цього господарства щорічно збирають до 1000 т помідорів. Продуктивність праці при цьому зросла більш як у 2-2,5 рази, а затрати
зменшилися на 20-25 %. Заслуговує на увагу широкозахватний овочезбиральний конвеєр КОШ-50конструкції Миколаївського філіалу Московського ДСКБ по машинах для овочівництва. Конвеєр працює так. Агрегат повільно рухається вздовж рядків помідорів, збиральниці знімають із захватів на тросі порожні відра або ящики, збирають у них плоди і навішують заповнену тару на вільний захват. Робочий орган конвеєра і трос із захватами, поступово рухаючись, подають порожню тару збиральникам, а заповнену - на край поля, де її знімають і тут же штабелюють або встановлюють на транспортний засіб, що рухається поряд. Зелені помідори затарюють безпосередньо в контейнери. Агрегат обслуговує тракторист-машиніст і ЗО-40 збиральниць. За 7-годинний робочий день агрегат збирає до 40-50 т помідорів, продуктивність праці при його використанні підвищується в 3-4 рази порівняно з ручним збиранням.
У багатьох районах республіки помідори збирають томатозбиральними комбайнами при достиганні 75-80 % плодів на кущах. Для цього використовують сорти, придатні для механізованого збирання.
За 2-3 дні до початку збирання поля готують для роботи томатозбирального комплексу: закривають тимчасові зрошувачі агрегатом ЗОР-500 або МК-15 з наступним вирівнюванням автогрейдером, відбивають розворотні смуги на краях поля (15-20 м), ширину смуги першого проходу доводять до 8 м. Плоди з цих смуг збирають за допомогою платформ. У разі пересихання верхнього шару ґрунту до закривання зрошувачів поле поливають нормою 50-75 м3/га, що значно знижує забрудненість плодів.
На збиранні помідорів використовують комплекс машин, що складається з комбайна СКТ-2 або СКТ-2А, візків ПТ-3,5 з контейнерами або причепа 2ПТС-4М, контейнероперекидачів КОН-0,5 і сортувального пункту. Останнім часом на збиранні широко застосовують великі причепи типу "Гондола", що вміщують до 8-10 т плодів.
Під час руху комбайна по полю дискові робочі органи підрізають кущі помідорів на глибині 3-5 см, підбирають верхній шар ґрунту з плодами, які обсипалися. За допомогою транспортерів-знімальників маса подається на елеватор, який спрямовує її на переносний транспортер. Тут маса розділяється на два потоки. Грунт і плоди, що обсипалися з кущів, падають у щілину між переносним транспортером і елеватором на виносний транспортер, який подає масу на перебиральний стіл. Сортувальники вибирають з ґрунту цілі, непошкоджені плоди і перекладають їх на транспортер, який спрямовує їх на сортувальний стіл, а грунт і нетоварні плоди видаляються на зібране поле. Куші помідорів з невідокремленими плодами надходять з переносного транспортера на клавішний плодовідокремлювач. Відокремлені помідори надходять на сортувальний стіл, а бадилля викидається на зібране поле за комбайном. Рослинні домішки видаляються з потоку плодів вентилятором. Відібрані зелені плоди

 
 

Цікаве

Загрузка...