WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія вирощування та збирання томатів у відкритому грунті - Курсова робота

Технологія вирощування та збирання томатів у відкритому грунті - Курсова робота

одержання високих і сталих урожаїв помідорів в умовах зрошення на темно-каштанових ґрунтах степової зони Української РСР вносять мінеральні добрива- Мі2оРі8оКбо- Навантажують добрива навантажувачем ПЗ-0.8Б. Якщо добрива злежалися, їх подрібнюють подрібнювачєм ИСУ-4. Орють грунт на глибину 27-ЗО см плугом ПН-4-35С. Рання оранка дає змогу провести в літньо-осінній період 2-3 культивації паровими культиваторами КПС-4 на глибину 12-14 см, вирівняти поверхню поля і значною мірою знищити бур'яни. Для створення запасу вологи в ґрунті проводять полив нормою 600-800 м3/га. Перед замерзанням ґрунту зяб культивують на глибину 16-18 см чизель-культиватором ЧКУ-4.
Для поліпшення меліоративного стану верхнього шару по мерзлоталому ґрунту поверхнево вносять гіпс (2-3 т/га).
Рано навесні для збереження запасів вологи в ґрунті зяб 2-3 рази боронують важкими боронами БЗСС-1,0 в агрегаті з трактором Т-75.
Передпосівний обробіток ґрунту під безрозсадні помідори проводять з одночасним внесенням гербіцидів комбінованим агрегатом, який складається з трактора "Беларусь", підживлювача-обприскувача ПОУ, важких борін БЗТС-1,0 та зчіпки С-11У або СП-16. Агрегат можна комплектувати і з тракторами класу тяги З (Т-75 + ПОУ + С-11У+ БЗТС-1,0). Гербіциди трефлан (0,6 кг/га) вносять за 12-15 або тилам (5 кг/га д. р.) за 1-2 дні до сівби. Витрата робочої рідини становить 350-400 л/га.
Агрегат для виконання 2-3 операцій (передпосівного обробітку ґрунту, внесення гербіцидів та загортання їх у грунт) комплектується з таким розрахунком, щоб штанга обприскувача була попереду робочих органів (борін), що дає змогу розчин гербіциду відразу загорнути в грунт. Борони монтують у два сліди для кращої розробки верхнього шару ґрунту, що сприяє рівномірному внесенню гербіциду та загортанню на глибину 5-6 см.
При сівбі помідорів широкорядним способом з міжряддями 90 і 140 см гербіциди вносять стрічковим способом з допомогою пристосувань конструкції ВНДІЗОБ. Ширина стрічки має становити 25 см.
Кращими при безрозсадній культурі помідорів є районовані сорти: ранньостиглі - Київський, Ранній , Агата, Білий налив , Евріка, Іскорка, Застава, Світанок; середньопізній - Волгоградський ; середньоранні- Донецький , Драгоценность , Зарніца. З сортів, придатних для механізованого збирання, висівають: Салют, Новичок, Леб'яжинський, Факел, Єрмак, Новинка Придністров'я - вітчизняної селекції та Чіко III, Колджей, Нью-Йоркер, ВФ-10, Кемпбелл 34 - іноземного походження. Перспективними є сорти Олімпієць і Прометей, Богданівський, Смілянський та гібриди Р-1286, Р-1097, р-1051.
Кращими строками для сівби помідорів, за даними УНДІОБ та УНДІЗЗ, у степових районах Української РСР є перша декада квітня, в умовах Криму - 1-2 декади, а в південних районах Лісостепу - перша декада квітня.
Підготовлене насіння висівають сівалками СО-4,2, що агрегатуються з тракторами типу "Беларусь", з одночасним нарізанням напрямних щілин на глибину 22-25 см. Норма висіву насіння становить 2,5-З, штамбових сортів - 3,5-4 кг/га. Висівають насіння на глибину 3-4 см. При вирощуванні помідорів безрозсадним способом. Добрі результати дає сівба дражованим насінням, що дає змогу висівати задану кількість насіння на одиницю площі. Норма висіву становить б-7 кг/га, що дорівнює 550-650 тис. схожого насіння. При цьому слід пам'ятати, що дражоване насіння можна висівати у відкритий грунт при вологості його не нижче 60-70 % НВ. Сіють помідори широкорядним і стрічковим способами з шириною міжрядь 90 і 140 см та відстанню між стрічками 90, 100, ПО і 120 см і між рядками в стрічці 50-60 см. При сівбі за схемами 50+110 чи 60+120 см сівалку СО-4,2 переобладнують на ширину захвату 4,8 і 5,4 м.
Одночасно з сівбою в рядки вносять 50 кг/га гранульованого суперфосфату. Після сівби поле коткують кільчасто-шпоровими котками ЗККШ-6 одночасно з боронуванням боронами ЗБП-0.6А. У посушливі роки через 10-12 днів коткування повторюють для підтягнення вологи у верхній шар ґрунту.
Велике значення при вирощуванні безрозсадних помідорів має своєчасне розпушування ґрунту після випадання опадів та при загрозі утворення ґрунтової кірки. Після появи повних сходів для боротьби з бур'янами, ґрунтовою кіркою та кращого обміну повітря посіви помідорів боронують упоперек рядків легкими боронами ЗПБ-0,6А. Боронування до сходів проводять при появі ниткоподібних сходів бур'янів, а після сходів - при появі у рослин помідорів 2-3 справжніх листків.
Дослідами УНДІОБ доведено, що боронування помідорів дає змогу прорідити сходи сіянців на 47-51 %, рівномірніше розподілити на площі і сформувати оптимальнугустоту. При сівбі дражованим насінням з наступним боронуванням сходів на 1 га залишається 90-100 тис. рослин, що відповідає умовам машинного збирання. Крім того, повністю відпадає потреба в проривці.
Густоту рослин визначають диференційовано залежно від сорту. Для ранньостиглих сортів з компактним кущем оптимальною вважають густоту 120-150 тис, для середньостиглих - 70-90 і для середньопізніх - 55-70 тис. рослин на 1 га.
Якщо після боронування не вдається сформувати оптимальну густоту, проводять вздовжрядне проріджування проріджувачем УСМП-5,4, який агрегатують з тракторами типу "Беларусь". Для цього робочі органи проріджувача встановлюють так, щоб довжина букета становила 10-15, а вирізу 15-20 см. При якісній сівбі, особливо дражованим насінням, у кожному гнізді залишається 2-3 рослини, що відповідає оптимальній густоті.
При формуванні густоти добрі результати дає застосування електронного проріджувача 6ИЕЦЗ. Букети формуються без пропусків рослин, одночасно розпушується грунт у міжряддях і знищуються сходи бур'янів на 43-52 %. Використання проріджувачів дає змогу знизити затрати праці на проривці в 3-4 рази, а при сівбі дражованим насінням зовсім не застосовувати ручної праці.
Вперше розпушують міжряддя після появи повних сходів на глибину 6-8 см культиваторами КОР-4,2 або КРН-5,6, які комплектують лапами-бритвами. При наступних обробітках міжрядь глибину розпушування доводять до 8-12 см.
На широкорядних посівах з міжряддями 90 і 140 см для боротьби з бур'янами застосовують ротори із захисними щитками. Відстань щитка від рядка має бути не більшою 5-6 см, а від ротора 1,5-2 см, глибина ходу ротора - 5-б см. Першу культивацію міжрядь з цим пристосуванням проводять через 5-7 днів після сівби. Агрегат рухається по напрямних щілинах. Вдруге обробляють роторами зразу після появи масових сходів помідорів. Після досягнення рослинами висоти 5-6 см захисні щитки знімають. Присипають бур'яни в рядку так само, як і на ділянках розсадних помідорів. У міжряддях бур'яни знищують широкозахватними плоскорізами.
На початку бутонізації рослини помідорів підживлюють аміачною селітрою (120-150 кг/га) з одночасним розпушуванням міжрядь на глибину 8-10 см. Під час масового утворення плодів проводять поза-кореневе підживлення мідним купоросом (230-260 г/га). Добрі результати дає підживлення гранульованим суперфосфатом (120-150 кг/га) під час масового цвітіння. Подальший догляд за рослинами полягає в своєчасному розпушуванні міжрядь,

 
 

Цікаве

Загрузка...