WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія зварювальних робіт - Реферат

Технологія зварювальних робіт - Реферат

замиканням.
У залежності від типу переносу електродного металу змінюються продуктивність зварювання, характер формування шва і якість зварених з'єднань: Тому зварник повинний знати умови зварювання, при яких досягається потрібний тип переносу електродного металу.
При зварюванні покритими електродами перенос електродного металу здійснюється в основному першим типом - великими краплями різного розміру. У деяких випадках усередині великої краплі знаходяться гази, що виділяються при плавленні покриття і металу електрода. Під дією тиску газів велика крапля розривається, утворяться (до моменту її подальшого руху в шов) дрібні краплі, бризи і частки в пароподібному стані. До моменту влучення в шов краплі при зварюванні покритими електродами мають неоднакові розміри. Утворення однакових крапель з однаковою частотою їхнього переносу при зварюванні покритими електродами практично неможливо в силу виникаючих при зварюванні різного роду впливів, що обурюють, на перенос електродного металу. Велику стабільність переносу електродного металу можливо одержати лише при струминному переносі, при переносі дрібними краплями. Зменшення струму при збереженні тієї ж напруги дуги (тієї ж довжини дуги) при зварюванні покритими електродами приводить до збільшення обсягу краплі, а частота їхнього утворення падає. Це веде до зниження кількості стерпного металла в одиницючасу. При подальшому зменшенні струму і збереженні тієї ж напруги на дузі утвориться мало капель, але вони будуть настільки великі, що відірвуться від електрода ще до короткого замикання ними дуги, як це видно з мал. 93, б.
Рис. 93. Схема переносу електродного металу:
а - крупнокапельный, б - мелкокапельный чи струминний,
в - з короткими замиканнями або перемичками
Це веде до ще меншої продуктивності наплавлення. Таким чином, для одержання оптимальної технології зварювання (максимальна продуктивність переносу електродного металу і краще формування металу шва) необхідно зі зменшенням струму зменшувати і напругу на дузі (довжину дуги) і навпаки. Оптимальна технологія розробляється з обліком Uд = 25 В при I 500 А. В інтервалі 100 - 500 А напруга змінюється лінійно між 25 і 40 В.
При напівавтоматичному дуговому зварюванні в аргоні або в багатії аргоном захисній атмосфері змішаного складу або при наявності спеціальної по хімічному складу зварювального дроту за певних умов (наприклад, при зварюванні в аргоні зварювальним дротом діаметром 1,6 мм, струмі 300 А та відносно довгої дуги) перенос буває мелкокапельным (струйним). Дрібні краплі (мал. 93, в) переносяться одна за другий, створюючи видимість суцільного струму. Струминний перенос має деякі переваги - менше вигоряння легуючих домішок у дроті, велика продуктивність і стабільність переносу електродного металу, краще формування шва й ін.
При шланговому зварюванні зварювальний дріт менших діаметрів переважніше зварювального дроту великих діаметрів. Малий діаметр зварювального дроту дозволяє забезпечити велику частоту переносу крапель електродного металу. При цьому зростає швидкість руху крапель і зменшується вигоряння легуючих елементів. Однак для дроту малих діаметрів необхідно мати устаткування з подачею дроту порядку 1000 м/ч.
При напівавтоматичному зварюванні електродом, що плавиться, у СО перенос електродного металу йде з замиканнями краплями дуги й у рідких випадках з вільним польотом крапель, подібно зварюванню покритими електродами. Перенос крапель з короткими замиканнями дозволяє зварювати в будь-якім положенні, у тому числі деталі, що допускають лише обмежене нагрівання, наприклад тонкі аркуші.
Кількість наплавляемого електродного металу при переносі з коротким замиканням (мал. 93, а) менше, ніж при струйному, але воно все-таки істотно більше, ніж при використанні покритих електродів. Глибина проплавлення металу при переносі з коротким замиканням менше, ніж при струминному переносі.
На характер переносу електродного металу впливає не тільки напруга і струм, але також і реактивний опір джерела харчування дуги, наприклад при шланговому зварюванні в 3 можливі переноси з замиканнями (з перемичками) і краплинний з вільним польотом крапель; перенос із замиканнями рекомендується зі зварювальним дротом малих діаметрів, а при користуванні зварювального дроту великих діаметрів утвориться краплинний перенос.
Значення електромагнітних сил (пинч-эффекта) при зварюванні електродом, що плавиться. Відомо, що навколо ділянки електричного ланцюга при протіканні через нього струму виникає магнітне поле, що, взаємодіючи зі струмом у провіднику, викликає радіальний стиск провідника (мал. 94). Дуга (катодна зона, стовп і анодна зона) являє собою ділянку ланцюга, у якому дія електромагнітних сил виявляється найбільше сильно, оскільки вона складається з рідких і газоподібних елементів.
Зі збільшенням зварювального струму електромагнітні сили зростають. Для
Рис. 94. Розподіл кільцевих магнітних ліній у стовпі дуги:
а - дуга, б - стискаюче дія магнітного полючи, в - зміну сили ? у залежності від відстані від осі провідника
струминного переносу потрібно відносно збільшений струм і довжина дуги. Перенос крапель можливий у будь-якім просторовому положенні, якщо електромагнітні сили достатні для подолання гравітаційної сили (притягання).
Дослідники вважають, що електромагнітні сили є, що переважають у порівнянні з іншими (поверхневий натяг, сила гравітації-притягання, сили хімічних реакцій і ін.), що беруть участь в утворенні і переносі електродних крапель на виріб.
Особливо сильно виявляється пинч-эффект при струминному переносі крапель.

 
 

Цікаве

Загрузка...