WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Механізми ведучих мостів - Реферат

Механізми ведучих мостів - Реферат

регулюють тільки після заміни деталей або при великому зносі підшипників, тобто при ремонті головної передачі. Бічний зазор між зубами шестірень повинний бути в межах 0,15- 0,3 мм. Правильний зазор установлюється гайками 25 підшипників диференціала, при цьому одна гайка відпускається, а друга на таку ж величину затягується. Правильність регулювання зачеплення шестірень перевіряється на фарбу. При правильно відрегульованому зачепленні відбиток на зубах веденої шестірні повинний розташовуватися в середній частині зуба, займаючи 2/3 його довжини.
Диференціал автомобіля ГАЗ-66 кулачковий, підвищеного внутрішнього тертя, установлюється на двох конічних підшипниках у картері головної передачі. Він складається із сепаратора 4 (мал. 93), внутрішньої 5, зовнішньої б зірочок, двадцяти чотирьох сухарів 3, двох стопорних кілець 2 і чашки 26 (див. мал. 90).
Рис. 93. Кулачковий диференціал автомобіля ГАЗ-66:
1- півосі;
2 - кільце;
3 -сухарі;
4 - сепаратор;
5 - внутрішня зірочка;
6 - зовнішня зірочка
Сепаратор має два ряди отворів, у яких розміщаються сухарі. Від випадання із сепаратора і провертання навколо своїх осей сухарі утримуються кільцями. Сепаратор разом з чашкою 26 кріпиться до веденої шестірні головної передачі й утворить корпус диференціала. Зовнішня зірочка має на внутрішній поверхні шість рівномірно розташованих кулачків; ця зірочка установлюється вільно усередині чашки і з'єднується шліцами з піввіссю. Внутрішня зірочка має на зовнішній поверхні два ряди по шести кулачків, розташованих у шаховому порядку. Ця зірочка знаходиться в отворі сепаратора і з'єднується шліцами з другою піввіссю.
У робочому положенні деталі диференціала встановлюються таким чином, що сухарі стикаються з кулачками зовнішньої і внутрішньої зірочок.
Працює диференціал у такий спосіб. При русі автомобіля по рівній дорозі всі деталі диференціала обертаються навколо загальної осі як одне ціле. Сухарі щодо сепаратора не переміщаються. Момент, що крутить, передається від веденої шестірні на сепаратор, з його на сухарі, що давлять на кулачки зірочок і приводять їх в обертання. Сила нормального тиску сухарів на кулачки зовнішньої і внутрішньої зірочок однакова, але окружна сила, що обертає зірочки, унаслідок різних кутів нахилу профілів кулачків на зірочках різною. На внутрішній зірочці, що має великий кут нахилу кулачків, окружна сила більше, ніж на зовнішній. Велика окружна сила, прикладена на меншому радіусі зовнішньої зірочки, дає такий же крутить момент, як і менша окружна сила, що діє на більшому радіусі зовнішньої зірочки. Таким чином, що крутить момент при русі прямо розподіляється між колісьми нарівно.
При русі на чи повороті по нерівній дорозі одне з коліс обертається швидше іншого. Зірочка, з'єднана з відстаючим колесом, обертається повільніше; своїми кулачками вона штовхає сухарі убік другої зірочки, прискорюючи її обертання, тим самим диференціал дозволяє колесам обертатися з різними швидкостями.
При ковзанні сухарів по кулачках на їхніх поверхнях виникають сили тертя. На зірочці, що має велику швидкість, сила тертя спрямована проти обертання, на відстаючої - убік обертання. У цьому випадку момент, що крутить, розподіляється диференціалом не нарівно; на відстаючій зірочці момент, що крутить, більше на величину моменту від сил тертя, на зірочці, що забігає, менше на цю же величину. Через наявність сил тертя відбувається перерозподіл моменту між колісьми.
Це властивість диференціала позначається позитивно при русі автомобіля по слизькій дорозі. У випадку буксування одного з коліс на друге, що не буксує колесо, передається більший момент, що крутить, і автомобіль не втрачає прохідності.
Регулювання натягу підшипників диференціала виробляються гайками 25 (див. мал. 90). Величина натягу повинна складати 0,12-0,25 мм. Для одержання необхідної величини регулювальну гайку необхідно затягти до повного усунення зазору в підшипниках, після чого гайку підтягти ще на один паз. При розбіжності стопорної пластини і паза гайки необхідно затягти гайку убік збільшення натягу.
Півосі 14 призначені для передачі моменту, що крутить, від диференціала на ведучі колеса. В автомобіля ГАЗ-66 півосі фланцеві, цілком розвантажені, тобто передають тільки крутить момент і не сприймають інших зусиль. Внутрішнім кінцем піввісь з'єднується шліцами з однієї з зірочок диференціала, зовнішній кінець має фланець, яким піввісь за допомогою шпильок і гайок кріпиться до маточини 7 колеса. Для зняття півосі мається два болти-знімачі 2. Вихід півосі з балки моста ущільнюється сальником.
Шарнір рівних кутових швидкостей встановлений у приводі на передні ведучі колеса (мал. 94) і забезпечує рівномірність їхнього обертання при кутах повороту, що змінюються. Шарнір розташований усередині кульової опори 7 поворотного куркуля і складається з двох куркулів 1 і 2 (мал. 95), чотирьох ведучих 3, одного центруючого 4 кульки. Куркулі мають виїмки спеціального профілю, у
Рис. 94. Переднє колесо автомобіля ГАЗ-66:
1 - диск колеса; 2 - блок сальників підведення повітря; 3 - корпус поворотного куркуля; 4 - шворінь; 5 - кришка корпуса; 6 - сальник; 7-кульова опора; 8 - шарнір рівних кутових швидкостей; 9 - цапфа; 10 - опорний диск гальма; 11 - фланець півосі; 12 - канал підведення повітря; 13 - кришка фланця; 14 - гайка; 15 - контргайка; 16 - замкова шайба; 17 - підніжка; IS - маточина; 19 - піввісь; 20-шинний кран
Рис. 95. Шарнір рівних кутових швидкостей:
1, 2 - куркулі; 3-ведучі кульки; 4 - кулька, що центрує яких розміщені кульки.
Центральна кулька встановлена на пальці і забезпечує центрування куркулів.
При повороті керованого колеса зовнішній куркуль повертається щодо внутрішнього, при цьому кульки перекочуються по поглибленнях куркулів і у всіх випадках розміщаються в площині, що поділяє кут між куркулями навпіл (біс-секторна площина). Тертьові поверхні шарніра змазуються змащенням, що у кількості 0,5 кг закладається в корпус поворотного куркуля при зборці.

 
 

Цікаве

Загрузка...