WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Механізми ведучих мостів - Реферат

Механізми ведучих мостів - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Механізми ведучих мостів
До механізмів ведучих мостів відносяться головні передачі, міжколісні диференціали, півосі, а на передніх ведучих мостах, крім того, шарніри рівних кутових швидкостей.
Головна передача служить для збільшення моменту, що крутить, і передачі його на півосі під прямим кутом. Міжколісний диференціал дозволяє колесам одного моста котитися з різними швидкостями при русі на поворотах або по нерівній дорозі, він також розподіляє підведений до нього крутний момент між колесами. Головна передача і диференціал утворюють редуктор моста.
Півосі служать для передачі моменту, що крутить, від диференціала на ведучі колеса. Шарніри рівних кутових швидкостей забезпечують передачу крутячому моменту, на передні керовані колеса при кутах, що змінюються, їхнього повороту.
Рис.90. Задній міст автомобіля ГАЗ-66:
1 - цапфа; 2 - болт-знімач; 3 - косинець; 4 - контргайка; 5 - замкова шайба; 6 - регулювальна гайка; 7 - маточина; 8 - шинний кран; 9 - бортове кільце; 10 - гальмовий барабан; 11 - клапан для прокачування гальм; 12- блок сальників підведення повітря; 13 - балка моста; 14 - піввісь; 15 - внутрішня зірочка диференціала; 16 - упор; 17 - регулювальні прокладки; 18 - первинний вал; 19 - сальник; 20 - маслознімне кільце; 21 - склянка підшипників; 22 - регулювальне кільце; 23 - пробка контрольно-заливного отвору; 24 - картер головної передачі; 25 - гайка підшипника диференціала; 26 - чашка диференціала; 27 - сухар диференціала; 28- ведена шестерня; 29 - зовнішня зірочка диференціала; 30 - сепаратор диференціала; 31 - втулка; 32 - канал; 33 - розпірне кільце.
Механізм ведучих мостів автомобіля ГАЗ-66
Головна передача цього автомобіля являє собою пару конічних шестірень, тому називається одинарної, передаточне число дорівнює 6,83. У передачі застосоване гепоїдне зачеплення, при якому осі ведучої і веденої шестірень не перетинаються, тому що ведуча шестірня опущена щодо веденої. Перевага гепоїдної передачі - у великій плавності зачеплення і безшумності роботи. Разом з тим таке зачеплення підвищує ковзання зубів шестірень одна по одній, тому вимагає спеціальної (гепоїдної) змазки.
Головна передача своїм картером кріпиться, до балки моста; головні передачі переднього і заднього мостів однакові.
Головна передача складається з картера 24 (мал. 90), що веде конічної шестірні з валом 18 і підшипниками, веденої конічної шестірні 28. Картер має пробку 23 для заливання і контролю рівня олії; зливальний отвір із пробкою знаходиться в нижній частині картера моста. Вентиляція картера здійснюється через сапун.
Ведуча конічна шестірня має спіральні зуби, виготовлена заодно з валом, що обертається в картері на двох конічних і одному роликовому циліндричному підшипниках. Конічні підшипники розміщаються в склянці 21, між фланцем склянки і картером установлюються металеві прокладки 17 для регулювання зачеплення шестірень. Між внутрішніми кільцями конічних підшипників установлюється регулювальне кільце 22 для регулювання попереднього натягу конічних підшипників. Вихід вала з картера ущільнюється гумовим сальником 19 і маслознімним кільцем 20.
Ведена шестірня 28 - також зі спіральними зубами, кріпиться до диференціала. Для запобігання зайвої деформації веденої шестірні при роботі в картері мається упор 16. Ведуча і ведена шестірні підбираються і притираються на заводі в комплекті, тому розукомплектовувати ці шестірні при ремонті не можна.
Головна передача разом з диференціалом змазується розбризкуванням. Для надійного змащення конічних підшипників у картері є спеціальний канал 32 і втулка 31, що, стикаючись з веденою шестірнею, збирає олію, що захоплюється нею, і через канал подає її до конічних підшипників.
У картер головної передачі переднього моста заливається 7,7 л олії, а в картер заднього моста 6,4 л, причому в картері переднього моста олія заливається на 5-6 мм нижче рівня контрольного отвору, а в картер заднього моста - до рівня контрольного отвору.
Регулювання конічних підшипників ведучої шестірні виробляється в процесі експлуатації в тому випадку, якщо осьовий зазор у них перевищує 0,03 мм. Зазор перевіряється за допомогою індикаторного пристосування (мал. 91) чи погойдуванням фланця рукою. Якщо відчувається "хитавиця" ведучої шестірні, підшипники варто підтягти.
Для регулювання від'єднують кінець карданного вала, виймають півосі, відвертають болти кріплення картера головної передачі і виймають редуктор; від'єднують диференціал у зборі з веденою шестірнею і ведучу шестірню в зборі з конічними підшипниками і фланцем. Після цього установлюють вузол ведучої шестірні в тиски (рис, 92), відвертають гайку, знімають фланець, кришку сальника і внутрішнє кільце зовнішнього підшипника. Для усунення осьового зазору ведучої шестірні і створення попереднього.
Рис. 91. Перевірка осьового зазору ведучого вала головної передачі автомобіля ГАЗ-66
Рис. 92. Перевірка натягу підшипників ведучого вала головної передачі автомобіля ГАЗ-66
натягу підшипників необхідно зменшити шліфуванням товщину регулювального кільця 22 (див. мал. 90), встановленого між підшипниками (зменшення товщини кільця повинне бути дорівнює сумі заміряного індикатором осьового зазору шестірні і величини 0,05 мм попереднього натягу).
Після цього збирають вузол ведучої шестірні, але без сальника, і затягують гайку фланця до відмовлення. Затягування підшипників перевіряється за допомогою динамометра, що зачіпають за отвір фланця. Показання динамометра повинне бути в межах 13-27 Н (1,3-2,7 кгс), що відповідає моменту, необхідному для провертання вала в підшипниках, 0,8-1,6 Н · м (8- 16 кгс · см).
Коли опір підшипників обертанню виявиться в межах нормального, потрібно помітити положення гайки щодо торця вала, відвернути гайку, поставити на місце сальник, знову затягти гайку до відзначеного положення і зашплінтувати. Після цього зібрати і поставити на місце головну передачу, півосі і з'єднати карданний вал.
Бічний зазор і контакт у зачепленні шестірень

 
 

Цікаве

Загрузка...