WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Інструмент для нарізування різьби - Реферат

Інструмент для нарізування різьби - Реферат

верстатах різьб у наскрізних та глухих отворах. Вони бувають циліндричними (рис. 264, а) і конічними (рис. 264, б).
У машинних та машинно-ручних мітчиках на хвостовику роблять кільцеві канавки для затискання у швидкозмінних патронах.
Гайкові мітчики (рис. 264, в) служать для нарізування метричної різьби в гайках за один робочий хід вручну або на свердлильних і різьбонарізних верстатах, їх виготовляють однокомплектними, вони мають довгі різальну частину (12 витків) і хвостовик. Велика довжина останнього дає можливість нанизувати на нього гайки при нарізуванні.
Виготовляють також гайкові мітчики із зігнутим хвостовиком (рис. 264, г), які закріплюються у спеціальних патронах на гайконарізних автоматах. Вони дають змогу гайкам безперервно автоматично спадати в міру нарізування.
Плашкові мітчики (рис. 264, д) відрізняються від гайкових наявністю забірного конуса і служать для попереднього нарізування різьби у плашках за один робочий хід.
Рис. 264. Машинні мітчики:
а - циліндричний: б - конічний; в - гайковий; г - із зігнутим хвостовиком; д - плашковий; е - маточний.
Рис. 265. Спеціальні мітчики:
а - безканавковий; б - комбінований; в - мітчик-свердло; г - з гвинтовими канавками.
Маточні мітчики (рис. 264, е) застосовують для зачищення різьб у плашках після нарізування плашковим мітчиком, а також для зачищення різьб у плашках, які знаходяться в роботі. У маточних мітчиках накавки роблять з правою спіраллю.
Спеціальні мітчики складають велику групу, до якої входять безканавкові й комбіновані мітчики, мітчики з гвинтовими канавками тощо.
Безканавкові мітчики (рис. 265, а) застосовують для нарізування наскрізних різьб 10...12 мм. Довжина забірної частини мітчика така сама, що й у звичайних машинних. Довжина канавки (з виходом) на 3...5 ниток довша за забірну частину. Безканавкові мітчики набагато міцніші за звичайні. Завдяки довгій різьбовій частині мітчики можна загострювати кілька разів. Висока продуктивність при нарізуванні різьби є головним достоїнством безкававкових мітчиків. Для нарізування різьби у глухих отворах ці мітчики непридатні.
Комбіновані мітчики складаються з двох частин, розділених шийкою (рис. 265, б). Перша частина служить для попереднього, а друга - для остаточного нарізування різьби. Комбінований інструмент - мітчик-свердло (рис. 265, в) дає змогу поєднати свердління й нарізування різьби в одну операцію, що значно підвищує продуктивність. Його застосування можливе лише при нарізуванні наскрізних отворів без примусової подачі за умови, що мітчик включається в роботу після виходу вершини свердла з отвору. У противному разі свердло змушене працювати з подачею, яка дорівнює крокові різьби, що нарізується.
Застосовують й інші комбіновані інструменти - мітчик-роз-вертку, зенкер-розвертку-мітчик тощо. Заміна кількох інструментів одним комбінованим дає змогу значно скоротити допоміжний час, що витрачається на заміну інструмента.
Мітчики з гвинтовими канавками (рис. 265, г) мають кут нахилу канавки 35°, що забезпечує вільний вихід стружки по спіралі й виключає можливість зриву різьби. Мітчиком можна нарізувати різьбу на високих швидкостях. Один мітчик із гвинтовою канавкою заміняє комплект звичайних мітчиків.
Застосування цих мітчиків для обробки деталей з чавуну, латуні, нержавіючої сталі та інших матеріалів дозволило підвищити продуктивність праці у 3 рази. Мітчики виготовляють з інструментальних сталей У8, У12 та швидкорізальної Р18.
При нарізуванні різьби вручну різальний інструмент обертають за допомогою воротків, встановлюючи їх на квадрати хвостовиків.
Нерегульовані воротки можуть мати один або три отвори (рис. 266, а); у регульованих воротках є регульований отвір (рис. 266, б). Крім цих, застосовують торцеві воротки (рис. 266, в) для обертання мітчиків при нарізуванні різьби у важкодоступних місцях.
Тарований вороток (рис. 266, г) використовують для. нарізування різьби у глибоких і глухих отворах. Він складається з корпуса 6, втулки 7 і пружини 8. Корпус і втулка мають зчіпні скісні кулачки, які при перевищенні зусилля, що передається від руки працюючого, виходять із зачеплення. В результаті цього втулка з мітчиком не обертатиметься і тим самим запобігатиметься його поломка.
Універсальний вороток (рис. 267, а) служить для закріплення плашок із зовнішнім діаметром 20 мм, всіх видів мітчиків і розверток, які мають хвостовики квадратного перерізу зі сторонами
Рис. 266. Воротки:
а-нерегульований; б-з регульованим отвором; в - торцевий; г - тарований; 1,3 - нерухома й рухома рукоятки; 2 - рамка; 4,5 -Рухомий і нерухомий сухарі; 6 - корпус; 7 - втулка; 8 - пружина.
Рис. 267. Універсальний вороток першого
(а) і другого (б) варіантів виконання
до 8 мм. У корпусі, закритому кришкою, розміщено механізм, який дає змогу змінювати розмір квадратного отвору. Механізм рухається за допомогою гвинта з рифленою головкою. Різьбова частина гвинта зв'язана з одним з чотирьох кулачків, вільно розміщених всередині корпуса.
При обертанні гвинта зміщується кулачок, який утворює одну зі сторін квадрата. Опускаючись, кулачок натискує на скісний кут другого кулачка, рухаючи останній праворуч. Той, у свою чергу, піднімає третій кулачок, який зміщує ліворуч четвертий. Таким чином, чотири сторони квадратного отвору зменшуються рівномірно. Таке регулювання квадратного отвору дає змогу закріплювати мітчики і розвертки різного виду.
Для закріплення плашок у корпусі універсального воротка є гніздо. Плашки закріплюють гвинтами.
Застосування описаного пристрою виключає брак при нарізуванні різьби плашками. Воно замінює слюсареві набір воротків, плашкотримач і спеціальні напрямні пристрої до нього.
Універсальний вороток, показаний на рис. 267, б, дає змогу нарізувати різьбу у важкодоступних місцях. Мітчик тут кріпиться за допомогою чотирьох кулачків 2, 3, 5 і 7, розміщених у корпусі 1. Гвинт 4, обертаючись, зміщує кулачки й змінює розміри квадратного отвору. Подовжена частина корпуса забезпечує перпендикулярність мітчика до площини обертання воротка. При встановлених рукоятках 6 вороток використовується, як звичайно. Для нарізування різьби у важкодоступних місцях рукоятки вигвинчують. У подовжену частину корпуса воротка вставляють кінець торцевого ключа. Завдяки наявності підпружиненої кульки вороток надійно закріплюється на встановленому в нього мітчику.
НАРІЗУВАННЯ ВНУТРІШНЬОЇ РІЗЬБИ
Підбір свердел для свердління отворів під різьбу. При нарізуванні
різьби матеріал частково "видавлюється", тому діаметр свердла має бути трохи більшим, ніж внутрішній діаметр різьби. Зміна величини
Рис. 268. Нарізування внутрішньої різьби:
а - встановлення мітчика; б - прийом нарізування
отвору при нарізуванні різьби у твердих і крихких металах менша, ніж у м'яких і в'язких.
Якщо просвердлити під різьбуотвір діаметром, що точно відповідає внутрішньому діаметру різьби, то матеріал, видавлюваний при нарізуванні, тиснутиме на зуби мітчика, від чого вони в результаті великого тертя сильно нагріваються і до них прилипають частки металу.
Різьба може вийти з рваними

 
 

Цікаве

Загрузка...