WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Особливості затуплення та загострення зубів стрічкових пил (деревообробка) - Реферат

Особливості затуплення та загострення зубів стрічкових пил (деревообробка) - Реферат


Реферат на тему:
Особливості затуплення
та загострення зубів стрічкових пил (деревообробка)
Проблемам підготовлення до роботи вузьких колодопиляльних стрічкових пилок присвячена книга докторанта кафедри деревообробного обладнання та інструмента Національного лісотехнічного університету України Ігоря Ребезнюка, яка вийде друком вже у вересні поточного року.
Актуальність підготовлення вузьких колодопиляльних стрічкових пилок до роботи зумовлена значним зростанням застосування горизонтальних вузькострічкопилкових верстатів для розпилювання колод. Основними проблемами, які мають місце під час експлуатації таких пилок, є хвилястість пропилу та недовговічність інструмента. Вихідними умовами ефективного використання вузьких колодопиляльних стрічкових пилок є правильний їх вибір та якісне підготовлення до роботи.
Підприємства-виробники, переважно, укомплектовують горизонтальні вузькострічкопилкові верстати загострювальним верстатом та пристроєм для розведення зубів пилки на бік, дають рекомендації щодо вибору та підготовлення інструмента. Однак деякі елементи конструкцій обладнання та окремі рекомендації не мають достатнього наукового обґрунтування, що може призвести до неточностей та помилок під час підготовлення пилок. Окремі рекомендації бувають суперечливими та неузгодженими між собою. А тим часом раціональне підготовлення пилок до роботи неможливе без правильно сконструйованого обладнання та науково обґрунтованих рекомендацій.
В даній монографії на основі досліджень автора обґрунтовано та уточнено основні засади процесу підготовлення вузьких колодопиляльних стрічкових пилок до роботи. Застосування висвітлених рекомендацій у виробництві дозволить підвищити ефективність використання вузьких колодопиляльних стрічкових пилок для розпилювання колод.
Монографія складається з 7 розділів:
- Вузька стрічкова пилка як інструмент для розпилювання колод.
- Загальні відомості про підготовлення пилок.
- З'єднання кінців пилки.
- Загострення зубів.
- Розведення зубів.
- Підвищення періоду стійкості пилок.
- Організація інструментальної дільниці.
Книжка "Підготовлення вузьких колодопиляльних стрічкових пилок до роботи" стане у пригоді інструментальникам та інженерно-технічним працівникам підприємств, де використовуються стрічкопилкові верстати для розпилювання деревини. Монографія може бути корисною науковим працівникам і студентам, які займаються дослідженням, проектуванням, підготовленням до роботи та експлуатацією не лише стрічкових пилок, але й будь-яких сталевих пилок. Книга придасться й менеджерам підприємств, що пропонують до реалізації сталеві пилки, зокрема стрічкові, та послуги з підготовлення їх до роботи.
Публікуємо окремі матеріали книги, які були б цікаві як для виробників, що підготовляють вузькі колодопиляльні стрічкові пилки до роботи, так і для тих, хто виготовляє устаткування для підготовлення таких пилок.
Особливості затуплення та загострення зубів стрічкових пилок
У процесі експлуатації вузьких стрічкових пилок відбувається спрацювання лез зубів, яке визначається масою, об'ємом, площею чи зміною висоти леза. Внаслідок спрацювання змінюється мікрогеометрія леза - відбувається затуплення зубів, тобто погіршення їх різальних властивостей.
Процес спрацювання леза можна поділяється на три етапи: початковий, основний і аварійний.
На початковому етапі відбувається найбільш інтенсивне спрацювання за рахунок викришування та зламів вістря леза зуба. Цей етап (порівняно нетривалий) характеризується інтенсивністю та швидкою трансформацією параметрів леза.
Наступний основний етап спрацювання характеризується монотонним стиранням леза під дією сил тертя при ковзанні його контактних поверхонь по поверхнях розпилюваного матеріалу. Основне монотонне спрацювання - це складний фізико-хімічний процес, який охоплює в різних поєднаннях такі явища:
- механічне диспергування - стирання металу леза. Сприяє такому виду спрацювання втома металу від дії сил різання під час багаторазових контактів леза з деревиною;
- теплове спрацювання - нагрівання поверхні і винесення деревиною текучого пластичного поверхневого шару в два-три мікрони завтовшки;
- окислювальне спрацювання - взаємодія металу з киснем шляхом утворення окисних плівок, які стираються з поверхні тертя;
- електрохімічна корозія - руйнування металу леза при різанні сирої деревини, де волога є електролітом;
- електрична ерозія - руйнування леза електричними розрядами, які виникають в результаті утворення статичної електрики (переважно, під час різання сухої деревини).
Аварійний (катастрофічний) етап спрацювання леза настає внаслідок надмірного збільшення сил і температури при різанні затупленим зубом. На лезі з'являються кольори мінливості. Інтенсивність спрацювання на цьому етапі різко зростає. Подальше використання пилки стає нераціональним.
Ступінь спрацювання і характер затуплення лез зубів стрічкової пилки залежить від таких факторів:
- фізико-механічні властивості і структура матеріалу леза;
- геометрія леза;
- властивості розпилюваного матеріалу;
- умови та режими роботи пилки (вид різання, швидкість різання та подачі, час роботи);
- стан робочих поверхонь леза зуба.
Ступінь затуплення пилки характеризується різними параметрами мікрогеометрії леза. Розрізняють поздовжню і поперечну мікрогеометрії. Поздовжня мікрогеометрія визначається на профілограмах, які знімаються на передній та головній задній поверхнях у площині, паралельній до головної різальної кромки. Поперечна мікрогеометрія характеризується формою робочої частини леза в перерізі, перпендикулярному головній різальній кромці. Поздовжня мікрогеометрія характеризується найбільшим відхиленням лінії головної різальної кромки . Поперечна мікрогеометрія може мати різні параметри, серед яких основними є: радіус заокруглення головної різальної кромки ; лінійне скорочення леза ; довжина стертої ділянки по головній задній поверхні та довжина стертої ділянки по

 
 

Цікаве

Загрузка...