WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Застосування вузьких стрічкових пил і лісопиляльних верстатів - Реферат

Застосування вузьких стрічкових пил і лісопиляльних верстатів - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Застосування вузьких стрічкових пил і лісопиляльних верстатів
I. Вступ
Уже багато десятиліть ми користуємося стрічковими пилками, які дають можливість проводити розпилювання деревини, а також полімерів, продуктів живлення тощо. Поряд зі стрічковими пилками велике значення мають круглопильні і рамні верстати для розкроювання деревини.
Стрічкові пилки виготовляють шириною від 3 до 400 мм. Є : хоббі - і теслярські стрічкові пилки шириною від 3 до 25 мм ; столярні пилки і пилки для дров'яної деревини шириною близько 15-40 мм.; стрічкові пилки і пилки для колод шириною від 50 до 400 мм. Про цю групу пилок далі і піде мова.
Стрічкові пилки і пилки для розпилювання колод мають перевагу в порівнянні із дисковими і рамними. Через свою невелику товщину, вони дають можливість обійтися порівняно малою товщиною пропила і тим самим зменшити об'єм відходів у вигляді деревної муки. Другою важливою перевагою є універсальне застосування таких пилок. Робота зі стрічковою пилкою може бути дуже "мобільною", якщо мова йде про одночасне задоволення побажання клієнта і оптимальне використання деревини. Стовбури великого діаметра для стрічкових пилок не є перешкодою, звичайно, при достатній швидкості і силі подачі. Правда, їх дещо важче обслуговувати, ніж інші типи пилок. Інформація, що подається нижче, містить важливі вказівки з правильного утримання пилок.
II. Вірний вибір пилки
Вузька стрічкова пилка або пилка для розпилювання колод не є товаром широкого вжитку, який можна купити у професійному магазині. Це - індивідуальний інструмент, який повинен відповідати заданим параметрам і області застосування лісопиляльного виробництва. Зрозуміло, що між споживачем і виробником повинен бути тісний контакт і постійний обмін досвідом. Саме тому Вам необхідно вибрати такого постачальника пилок, який не лише зможе запропонувати інструмент, але й має певний досвід для того, щоб правильно консультувати і пропонувати оптимальні рішення для Ваших виробничих проблем.
Пам'ятайте, що продуктивність Вашої стрічкової пилки і пилки для колод дуже істотно залежить від, власне, самої пилки. Ви повинні знайти такого постачальника, який зможе запропонувати оптимальну пилку саме для Вашого виробництва.
Ось деякі вказівки з правильного вибору розмірів пилки залежно від області її застосування. Виробник верстатів порекомендує Вам необхідну пилку, але Ви все ж повинні брати до уваги наступне:
1. Довжина пилки
Замовляючи пилку, найкраще вказати її максимальну довжину, оскільки при ремонті місця з тріщинами вирізають, зменшуючи, таким чином, довжину полотна на 1-2 зуба. Якщо довжина Вашої пилки ще перебуває в первинному стані, то після ремонту трьох тріщин полотно пилки матиме мінімальну довжину.
2. Ширина пилки
Максимально допустиму ширину пилки Вам повинен повідомити виробник верстата. Однак, не завжди є необхідність застосовувати максимальну ширину пилки. Досвід показує, що трохи вужчі пилки краще піддаються рихтуванню на сервісній дільниці. Меншою у цьому випадку є також небезпека виникнення тріщин. Існує загальноприйнята думка, що застосовуючи ділильні пилки шириною до 80 мм, відпадає необхідність в користуванні рихтувальним верстаком.
3. Товщина пилки
Товщина пилки повинна становити 1/1000 діаметра колеса Вашої стрічкової пилки - це загальноприйняте правило. Наприклад, якщо діаметр колеса 1100 мм, то товщина пилки становитиме 1,10 мм. Можна спробувати взяти тоншу стрічкову пилку і зменшити відходи деревини. Теоретично це можливо, однак, практика показує, що пилки з меншою товщиною при розпилюванні схильні до биття в такій мірі, що замість прямого малюнка виходить хвилястий. За всіма правилами при подальшому вирівнюванні деревини, її втрачається значно більше, ніж при застосуванні товстішої пилки. Ще потрібно пам'ятати, що чим тонша пилка - тим менша подача.
4. Крок зуба
Крок зуба повинен знаходитися в певному співвідношенні до ширини пилки і висоти матеріалу, що розкроюють. Загалом, потрібно визначитись у необхідності застосування розведеного чи стелітового зуба.
При розведеному зубі працює тільки зовнішня його частина, тому необхідна більша кількість зубців і маленький крок.
Далі наведена таблиця з рекомендованими величинами кроку зуба у співвідношенні до ширини пилки:
Ширина пилки сплющена/ розведена
зі стелітом
(мм) (крок зуба, мм) (крок зуба мм)
50 - 70 - 15
80 - 120 35 25
130 - 180 45 35
200 - 285 55 -
310 - 410 55 - 70 -
5. Форми зубців
Найчастіше застосовують форму зуба "R". Вона доцільна переважно для сплющених пилок і пилок зі стелітовими напайками. Виконання зуба розраховане на великі і сильні навантаження. Області, які найбільше схильні до виникнення тріщин, виконані таким чином, щоб уникнути небезпеки їх виникнення, і ще залишається досить місця для своєчасного виведення стружки.
Друга за частотою застосування форма зуба - "D". ЇЇ найчастіше застосовують на розведених пилках, оскільки більш тонка верхня частина краще піддається нахилу ліворуч або праворуч, ніж широка форма зуба "R". Завдяки тоншій формі зуба з'являється більше простору для виведення стружки. Форма "D" також є доцільною для використання при високих швидкостях руху пилок.
Форму зуба "Е" застосовують виключно для розведених пилок. Тонкі зубці створюють великий простір для виведення стружки, але відносно маленькі радіуси в основі зуба є причиною частого утворення тріщин.
Форма зуба "F1" поширена в Скандінавських країнах і у Франції. Пилки з такою формою зуба мають коротку передню грань, яка служить стружколомом. Цю форму зуба застосовують на сплющених пилках і пилках зі стелітовими напайками.
6. Геометричні кути елементів зуба
А = задній кут d = крок зубців
B = кут загострення h = висота зуба
C = передній кут r = радіус в основі зуба
Розрізнють наступні три кути:
С - передній кут:
Цей кут переважно має 22,5о. При обробці м'якої і твердої деревини рекомендують відхилення вниз і вгору, причому для твердої деревини передній кут повинен становити від 15о до 17,5о, а для м'якої - від 25о до 30о.
А - задній кут:
Задній кут краще усього

 
 

Цікаве

Загрузка...