WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Характеристика стрічково-пилкових верстатів - Реферат

Характеристика стрічково-пилкових верстатів - Реферат

Добре, якщо механізм натягу пилки дозволяє використовувати її з допуском за довжиною 50…75 мм, тоді ви будете мати запас довжини пилки на ремонтне зварювання. Верстати з більшим діаметром шківів мають безперечну перевагу - надійність роботи пилок і термін їх служби підвищується при збільшенні діаметру шківів, який повинен бути не менше 500 мм. В стрічково-пилковому верстаті повинна бути можливість контролю натягу пилки, а ще краще, якщо зусилля натягу стабільне (створюється вантажем, пружиною і т.п). Механізм натягу повинен також забезпечувати швидку заміну пилки (3-4 хвилини - оптимальний час).
Комплектність. Для нормальної експлуатації стрічково-пилкового верстата необхідний запас пилок (не менше 10) і умови для їх відтворення. При виборі заточного верстата, особливо слід звернути увагу на можливість налагодження пилок з різним профілем і кроком, а також на простоту та точність регулювання припуску, що знімається (окремо по впадині і передній грані зуба).
Пристрій для розводу пилок обов'язково повинен мати контрольний прилад. Купувати установку для зварювання пилок недоцільно, якщо у вас один верстат.
Надійність та ремонтоздатність. Серійна машина має більш відпрацьовану конструкцію і завжди є надійнішою. Слід оцінювати також наявність гарантії на верстат, можливість постачання запчастин, але якість виготовлення і можливість ремонту своїми силами: замінити ланцюг якщо він"жигулівський", можна і на лісосіці, а гідравліку і в стаціонарних умовах полагодити непросто. А що, коли прийдеться очікувати на запчастини з-за кордону? Краще купуйте українське!
Стрічково-пилкові верстати, представлені на ринку, можна умовно розділити на чотири класи.
"Легкі" верстати продуктивністю до 5 куб.м/зміну, з переносною станиною, яка забезпечує здебільшого розпилювання колод для потреб невеликого столярного цеху чи бригади будівельників. Каретка і розпилювальний вузол переміщуються вручну. Допоміжні сервісні пристрої відсутні. Перевагою таких стрічково-пилкових верстатів є простота конструкції та низька ціна - близько 250-35000 дол.США за один вітчизняний верстат і не менше 5000 дол.США -за такий самий імпортний.
"Промислові" стрічково-пилкові верстати призначені для розпилювання лісу з продуктивністю від 8 куб. м за зміну та вище. Мають припіднятий стіл з П-подібною чи консольною кареткою, як правило, електромеханічний привід опускання розпилювального вузла. Можуть бути оснащені кантувачем для повороту колод, електромеханічним приводом подачі, зіштовхувачем дошки. Ціна - від 4000 дол.США за один вітчизняний верстат і більше до 8000 дол.США за такий же імпортний. Дорогі "промислові" верстати, як правило, оснащені гідравлікою, мають добру механізацію верстатних операцій, що полегшує роботу на них. Їхня вартість - близько10000 дол.США .
"Тяжкі промислові" стрічково-пилкові верстати зі стрічковою пилкою ширшою 60 мм. Вони, як правило, виготовлені за схемою з нерухомим вертикальним стрічкопильним верстатом і рухомою кареткою, на якій переміщується колода. Продуктивність - вище 20 куб.м за зміну. Ціна - від тридцяти тисяч дол. США та вище.
"Мобільні"верстати. Вони призначені для розпилювання колод на місці валки деревини. Мають шассі і максимально полегшену, і тому не завжди жорстку, станину і завантажувач колод. Виготовляються як в "легкому", так і в "промисловому" виконанні. Завдяки застосуванню приводу від двигуна внутрішнього згоряння, не потребують електропостачання, але це знижує надійність і створює додаткові проблеми при експлуатації. Ціна вища, ніж у аналогічних за технологічними можливостями немобільних верстатів.
Ціна та вибір. Визначаючи свої вимоги, пам'ятайте - найдешевша дворучна пилка. Та вам необхідний верстат - продуктивний, точний, зручний в експлуатації і той, який постійно приносить прибуток. Розгляньте можливі варіанти вибору, співставивши свої потреби з можливостями. Якість, надійність та деякі сервісні пристрої вартують витрачених грошей і, як правило, дуже швидко окуповуються. Але від дечого можна і відмовитись. Наприклад, важельний завантажувач колод не завжди потрібен, адже можна організувати завантаження колод накатом зі стелажа навіть в лісі, що, до речі, продуктивніше. При розпилюванні колоди діаметром до 500 мм можна обійтись без кантувача. Якщо не збираєтесь працювати безпосередньо на лісосіці, вам не потрібна мобільний верстат з ДВЗ. Можливо, доцільніше придбати дизельгенератор та звичайний верстат. Якщо необхідно переробляти досить великі об'єми пиловочника, то перед тим, як придбати тяжкого промислового "монстра" подумайте ось над чим. За ті ж гроші можна купити декілька стрічково-пилкових верстатів простіших, але з більшою сумарною продуктивністю. І виробництво на них можна буде організовувати гнучкіше, не кажучи вже про надійність.
Остерігайтесь копій - скопійований верстат чи машина завжди гірші за оригінал, і, як правило, технічно застарілі. Перевагу слід надавати не верстату чи машині, що виготовляється під замовлення, а серійній машині. Вона має надійнішу, більш відпрацьовану конструкцію. Зважте також на доцільність покупки відразу цілого комплексу машин для розпилювання колод і обробки пиломатеріалів, бо, застосувавши для повздовжнього розкрою дошок обрізний верстат, ви підвищете ефективність використання стрічково-пилкового верстата і загальний вихід пиломатеріалів.
Не забудьте ознайомтесь з думкою деревообробників, які експлуатують декілька різних деревопиляльних верстатів. У кожного свої недоліки, тож важливо, щоб вони були несуттєвими. Лише тоді приймайте кінцеве рішення!

 
 

Цікаве

Загрузка...