WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Характеристика основних порід деревини - Реферат

Характеристика основних порід деревини - Реферат


Реферат на тему:
Характеристика основних порід деревини
До хвойних порід належать: сосна, ялина, листвениця, піхта, кедр.
Деревина сосни (особливо сосни, що росте в північних районах європейської частини Росії) має високі фізико-механічні властивості. ЇЇ застосовують у промисловому, житловому, залізничному, сільськогосподарському будуванні; у мосто-, корабле-, вагоно-, авто-, обозобудуванні, сільськогосподарському машинобудуванні і літакобудуванні; у меблевому виробництві, виробництві будівельних деталей, тари тощо.
За фізико-механічними властивостями ялина поступається перед сосною, але за коефіцієнтом якості дещо (на 3-4 %) її переважає. Деревину ялини стругати важче, ніж деревину сосни, що пояснюється більшою сучкуватістю і підвищеною твердістю сучків, а також темними просмоленими сучками, що часто трапляються.
Переваги: однорідність будови, білий колір, що довго зберігається, мала смолистість, висока здатність резонувати. У більшості випадків застосовується поряд із сосною. Крім того, її застосовують при виготовленні музичних інструментів, тари під продовольчі товари (маслотари), у виробництві гонту, дранки, обечайки, стружки для пакування яєць тощо.
Деревина листвениці має високі фізико-механічні властивості, за густиною і міцністю приблизно на 30% переважає сосну. Відзначається стійкістю до гниття, порівняно невеликою сучкуватістю. Підвищена твердість і смолистість утруднюють обробку. Велика відмінність між радіальним та тангентальним всиханням зумовлюють схильність до розтріскування. Застосовується у будівельних конструкціях, де потрібні висока міцність і стійкість до гниття; замінює дуб у вагонобудуванні; використовується у мобільному виробництві, для виготовлення паркету, а також в обозобудуванні.
Деревина піхти сибірської має помітно нижчі фізико-механічні властивості порівняно з деревиною ялини (густина і міцність при стисненні нижча на 15-25%, при статичному вигині - на 20%, ударна в'язкість - на 50%).
Деревина піхти кавказької за своїми властивостями не поступається деревині ялини і застосовується нарівні з нею. Піхту кавказьку застосовують як резонансну деревину.
Деревина кедра м'яка, легка, добре обробляється. За фізико-механічними властивостями займає проміжне місце між деревиною ялини сибірської і піхти сибірської, але стійкість до гниття має вищу. Міцність при стисканні і статичному вигині нижча на 4-5 % при густині рівній густині сибірської ялини. Застосовують у виробництві олівців (лего і гладко ріжеться у різних напрямках), у столярному та мебелевому виробництвах (гарний зовнішній вигляд - колір і текстура).
До листяних кільцесудинних порід належать дуб, ясен тощо. Деревина дуба характеризуєтьсявисокими міцністю і твердістю, стійкістю до гниття, здатністю гнутись, має гарну текстуру і колір. Застосовують у столярному, меблевому і паркетному виробництві при виготовленні шпона; в обозо-, вагоно, кораблебудуванні, а також у сільськогосподарському машинобудуванні і у виробництві заготовок клепки до бочок на вино.
Деревина ясеня має високу міцність і в'язкість, мало здатна до розтріскування, за досить гарною текстурою подібна на деревину дуба, добре гнеться. Міцність при статичному вигині, ударна в'язкість і торцьова твердість вищі порівняно з деревиною дуба в середньому на 15 %. Порівняно з ясенем звичайним фізико-механічні властивості ясеня маньчжурського дещо нижчі: міцніть при статичних навантаженнях менша приблизно на 10%, а ударна в'язкість в середньому нижча на 40%. Застосовують переважно у виробництві спортивного інвентаря, в обозо-, вагоно-, кораблебудуванні, а також у меблевому виробництві при виготовленні шпону. З ясеня виготовляють сходові перила і рукоятки інструментів.
До листяних розсіяносудинних порід належать береза, липа, бук тощо. Деревина берези вирізняється високою міцністю (особливо при ударних навантаженнях), однорідною будовою і кольором, середньою густиною і твердістю, але малою стійкістю до гниття. Галузь застосування: виробництво лущеного шпону, фанери, деревостружкових плит, деревошарових плит, лиж, котушок. Її також застосовують у меблевому виробництві, виробництві будівельних деталей, тари тощо.
Деревина липи має невисокі фізико-механічні властивості (приблизно як осика), м'яка, легка, має однорідну будову, добре ріжеться, мало тріскається і слабо коробиться. Через незначну зміну форми і легкість обробки її застосовують у виготовленні креслярських дощок, моделей у ливарній справі, дерев'яного посуду, олівців, різних виробів, іграшок, а також тари на рідкі продукти, шухляд до столів, дерев'яної стружки для пакування парфумерії.
Деревина бука має високу міцність, гарну текстуру на радіальному розрізі, але малу стійкість до гниття. Порівняно з деревиною дуба густина, твердість і міцність при стисненні вздовж волокон нижча приблизно на 2-10%, міцність при статичному вигині та ударна в'язкість майже однакові. У пропареному стані добре гнеться. Застосовують її у виробництві гнутих меблів, для виготовлення стругального шпону, паркетних виробів, музичних інструментів (корпусів). Застосовують також в обозо- і машинобудуванні, для виготовлення тари навершкове масло, дитячих лиж, весел, взуттєвих колодок, каблуків, шпуль, ткацьких човників, креслярських інструментів (лінійок, трикутників тощо).

 
 

Цікаве

Загрузка...