WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Фізико-механічні властивості деревини - Реферат

Фізико-механічні властивості деревини - Реферат

в'язкість - на 50%).
Деревина піхти кавказької за своїми властивостями не поступається деревині ялини і застосовується нарівні з нею. Піхту кавказьку застосовують як резонансну деревину.
Деревина кедра м'яка, легка, добре обробляється. За фізико-механічними властивостями займає проміжне місце між деревиною ялини сибірської і піхти сибірської, але стійкість до гниття має вищу. Міцність при стисканні і статичному вигині нижча на 4-5 % при густині рівній густині сибірської ялини. Застосовують у виробництві олівців (лего і гладко ріжеться у різних напрямках), у столярному та мебелевому виробництвах (гарний зовнішній вигляд - колір і текстура).
До листяних кільцесудинних порід належать дуб, ясен тощо. Деревина дуба характеризується високими міцністю і твердістю, стійкістю до гниття, здатністю гнутись, має гарну текстуру і колір. Застосовують у столярному, меблевому і паркетному виробництві при виготовленні шпона; в обозо-, вагоно, кораблебудуванні, а також у сільськогосподарському машинобудуванні і у виробництві заготовок клепки до бочок на вино.
Деревина ясеня має високу міцність і в'язкість, мало здатна до розтріскування, за досить гарною текстурою подібна на деревину дуба, добре гнеться. Міцність при статичному вигині, ударна в'язкість і торцьова твердість вищі порівняно з деревиною дуба в середньому на 15 %. Порівняно з ясенем звичайним фізико-механічні властивості ясеня маньчжурського дещо нижчі: міцніть при статичних навантаженнях менша приблизно на 10%, а ударна в'язкість в середньому нижча на 40%. Застосовують переважно у виробництві спортивного інвентаря, в обозо-, вагоно-, кораблебудуванні, а також у меблевому виробництві при виготовленні шпону. З ясеня виготовляють сходові перила і рукоятки інструментів.
До листяних розсіяносудинних порід належать береза, липа, бук тощо. Деревина берези вирізняється високою міцністю (особливо при ударних навантаженнях), однорідною будовою і кольором, середньою густиною і твердістю, але малою стійкістю до гниття. Галузь застосування: виробництво лущеного шпону, фанери, деревостружкових плит, деревошарових плит, лиж, котушок. Її також застосовують у меблевому виробництві, виробництві будівельних деталей, тари тощо.
Деревина липи має невисокі фізико-механічні властивості (приблизно як осика), м'яка, легка, має однорідну будову, добре ріжеться, мало тріскається і слабо коробиться. Через незначну зміну форми і легкість обробки її застосовують у виготовленні креслярських дощок, моделей у ливарній справі, дерев'яного посуду, олівців, різних виробів, іграшок, а також тари на рідкі продукти, шухляд до столів, дерев'яної стружки для пакування парфумерії.
Деревина бука має високу міцність, гарну текстуру на радіальному розрізі, але малу стійкість до гниття. Порівняно з деревиною дуба густина, твердість і міцність при стисненні вздовж волокон нижча приблизно на 2-10%, міцність при статичному вигині та ударна в'язкість майже однакові. У пропареному стані добре гнеться. Застосовують її у виробництві гнутих меблів, для виготовлення стругального шпону, паркетних виробів, музичних інструментів (корпусів). Застосовують також в обозо- і машинобудуванні, для виготовлення тари навершкове масло, дитячих лиж, весел, взуттєвих колодок, каблуків, шпуль, ткацьких човників, креслярських інструментів (лінійок, трикутників тощо).
Вади і дефекти деревини
При виборі деревини слід звернути увагу на те, що у виготовленні вікон принципове значення має наявність вад і дефектів деревини, які детально описані в спеціалізованій літературі, а ми назвемо лише головні.
Вади - це недоліки окремих ділянок деревини, що знижують її якість і обмежують можливість її застосування. До вад належать: сучки, тріщини, вади форми стовбура і будови деревини, ураження грибками, червоточини.
Дефекти - це вади деревини механічного походження, які виникають у ній в процесі заготовки, транспортування, сортування, штабелювання, а також механічної обробки. До дефектів належать:чужерідні елементи, звугленість, дефекти обробки різанням, деформації, тощо.
При обробці деревини важливо врахувати наявність вад і намагатися максимально їхусунути, оскільки вони прямо впливають на експлуатаційні властивості самого вікна і, що особливо важливо, значно зменшують термін експлуатації інструменту. Однак, застосовуючи високоякісні інструменти Leitz, Ви зможете обробляти деревину, яка містить вади, з гарантованим отриманням високої якості оброблюваних поверхонь.
Рекомендована для вікон деревина
Звичайно застосовують сибірську сосну. Твердіша деревина також підходить, однак потребує більших затрат, оскільки це зменшує термін експлуатації інструментів. Увиготовлення вікон найчастіше застосовують такі породи:
сосна м'яка деревина
ялина м'яка деревина
хемлок (тсуга) середньої твердості
дуб тверда деревина
махагон тверда деревина
листвениця тверда деревина
Природна чи технічна сушка деревини
Для виготовлення вікон чи дверей, аж до меблів, без сумніву можна застосовувати деревину, висушену технічним способом - через сушильні камери. Техніка сушильних камер має сьогодні високий рівень і дозволяє отримувати деревину без тріщин, змін кольору і поводок. Деревина, висушена на відкритому повітрі протягом багатьох років, має спеціальне призначення (сходи з дуба). Купуючи деревину, слід враховувати те, що її вологість не повинна перевищувати 15%, і вона не повинна мати тріщин, змін кольору і поводок.
Складування деревини
Оптимальне складування призначених для подальшої обробки заготовок повинно бути таким, щоб їх поверхня не наражалась на вплив вологи і прямих сонячних променів. Краще за все зберігати їх у закритому приміщенні з достатнім провітрюванням і у формі штабелів.
Сушильні камери
Деревина є гігроскопічним матеріалом, тобто волога деревина віддає вологу при відносно сухому повітрі. Після звалу деревина також повинна бути підготована так, щоб відповідати певним вимогам з утримання вологи. Так, середній вміст вологи свіжозрубаного дерева становить 70%, а взагалі, волога деревини різних порід може перебувати в межах 30-120%. Після зрубання деревина повинна бути підготована до переробки на верстатах, вологість її повинна становити менше 12%. Цього можна досягти завдяки різним способам сушіння, починаючи від природного і закінчуючи технічним. Загалом, сьогодні застосовують виключно швидко технічно просушену деревину, оскільки це має свої

 
 

Цікаве

Загрузка...