WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Організація оперативної інформаційної системи обліку й управління споживанням електроенергії в ливарних цехах - Реферат

Організація оперативної інформаційної системи обліку й управління споживанням електроенергії в ливарних цехах - Реферат


Реферат на тему:
Організація оперативної інформаційної системи обліку й управління споживанням електроенергії в ливарних цехах
В галузі законодавства і нормативної бази Україна успадкувала систему норм і стандартів на використання енергії в промисловості. Головна функція цих норм і стандартів полягає в забезпеченні централізованого планування.
Управління енергоспоживанням на промисловому підприємстві в умовах ринкових відносин передбачає наявність системи оперативного обліку й аналізу споживання, розрахунок коефіцієнтів відхилень від розроблених діючих норм, що дозволить оперативно приймати управлінські рішення.
Аналіз науково-теоретичних досліджень проблеми управління енергоспоживанням свідчить, що питанням розробки норм електроенергії й організації обліку її споживання в ливарних цехах дуже мало приділяється уваги.
Метою пропонованої розвідки є викладення одного з можливих підходів до розробки системи обліку й управління споживанням електроенергії в ливарному виробництві.
Основними показниками названої галузі, що характеризують використання електроенергії, є: обсяг випуску придатного литва, зміна залишків незавершеного виробництва, наявність внутрішнього і зовнішнього браку, відхилення від технологічного процесу. Пропонована авторами система оперативного обліку й аналізу споживаної електроенергії враховує названі показники й припускає створення двох інформаційних блоків:
- облік і аналіз спожитої електроенергії по цехах основного виробництва в розрізі структури фактично виробленого литва;
- облік і аналіз спожитої електроенергії по цехах основного виробництва в розрізі зон споживання.
Витрата електроенергії по цехах основного виробництва в розрізі фактично виробленого литва (Ер) визначається розрахунковим шляхом - підсумовуванням нормативної витрати електроенергії на товарний випуск (Етв), її перевитрати на допущений і виправлений брак (Еб), перевитрати (економії) у зв'язку з відхиленнями від технічного процесу (Еот) і залишків незавершеного виробництва (Ензв). Розрахункова величина Ер порівнюється з фактичним показником витрат, знятим з лічильника (Еф)
(1)
розрахункова величина доданків визначається в такий спосіб:
(2)
(3)
(4)
(5)
де - товарний випуск придатного литва, що надійшло на склад, т;
- сума внутрішнього і зовнішнього браку, т;
Т - додатковий час роботи, годин;
ПВСТ - встановлена потужність електроустаткування даного цеху, квт;
КВИК - коефіцієнт використання потужності (0,6-0,8);
- зміна залишків незавершеного виробництва, т;
- норма витрати електроенергії на 1 тонну литва, затверджена головним енергетиком підприємства, кВт-год;
Облік непродуктивних втрат електроенергії (ВЕ) у натуральних одиницях (кВт-год) визначається підсумовуванням витрат електроенергії на брак (ЕБ), перевитрати за рахунок відхилень по технологічному процесу (Евт) та економії чи перевитрат на зменшення або збільшення незавершеного виробництва (Ензв).
(6)
Оцінка цих втрат у відносних величинах (у відсотках) до фактичної витрати електроенергії Еф показує резерв або економію перевитрати по електроенергії. Порівняння питомої фактичної витрати електроенергії (ЕПИТ) на одну тонну фактично виробленого литва (QФ) з питомою нормою витрати електроенергії (NПИТ) дозволяє визначити, наскільки раціонально використовується устаткування й організований технологічний процес.
(7)
Оперативна інформація про витрати електроенергії, отримана на підставі запропонованої методології, у розрізі структури фактично виробленого литва дана в таблиці 1 і на рис. 1. Дана інформаційна база дозволяє зробити більш глибокий аналіз і виявити непродуктивні втрати.
Рис. 1. - Питомі норми (1) і фактична витрата електричної енергії на 1тонну литва (2) по цехах магнієвого, алюмінієвого, сталевого і чавунного литва за серпень-жовтень 200Х року.
Наприклад, з таблиці 1 видно, що в жовтні у сталеливарному цеху співвідношення NПИТ до ЕПИТ складає 93133628, тобто співвідношення показує економію електроенергії. Непродуктивні втрати (ВЕ) на брак і на збільшення залишків незавершеного виробництва склали 54,5 % фактичної витрати електроенергії. Таким чином, можна зробити висновок, що в даному випадку існуючі норми витрати електроенергії дуже завищені.
Ґрунтовний аналіз отриманої інформації дозволяє приймати відповідні управлінські рішення. Наприклад, істотну частину витрати електроенергії (від 7,7 % у чавуноливарному цеху до 27 % у сталеливарному цеху) можна зменшити, прийнявши відповідні управлінські рішення по усуненню браку, подоланню відхилень у технологічному процесі, регулюванню залишків незавершеного виробництва.
Таблиця 1. - Витрата електроенергії по цехах основного виробництва за період серпень-жовтень 200Х року в розрізі структури фактично виробленого литва
ЦЕХ МІСЯЦЬ фактичні
витрати
електричної енергії товарний
випуск
(здано
на
склад) питома
норма
на
1
тонну витрати
ел. енер
гії тов.
випуск за пит. норм. брак витрати
ел. енер
на брак
за пит.
нормами зміна
залишків нзв Відхи-лення по техпроцесу Всього фактично вироблено литва Витрата електроенергії
понад тов. випуск Фактична витрата електричної
енергії на 1
тонну
литва % до питомої
норми витрат електро-енергії на
1т литва
внутріш-ній зовніш-ній всього початок місяця кінець місяця зниження

 
 

Цікаве

Загрузка...