WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Щоденне технічне обслуговування автомобілів - Контрольна робота

Щоденне технічне обслуговування автомобілів - Контрольна робота


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з дисципліни "Технічна експлуатація автомобілів"
на тему:
"Щоденне технічне обслуговування автомобілів"
1. Поняття та послідовність
щоденного технічного обслуговування автомобіля
Щоденне технічне обслуговування (скорочено - ЩТО) автомобіля виконується водієм один раз на добу, як правило, на спеціально обладнаних в АТП майданчиках з використанням інструменту, що додається до автомобіля.
До ЩТО автомобіля належать такі роботи:
o прибирально-мийні;
o контрольно-оглядові;
o перевірно-кріпильні;
o регулювальні;
o мастильні;
o заправні, їх виконують під час підготування автомобіля до роботи, перед початком і після закінчення зміни.
Залежно від графіка роботи ЩТО можна виконувати також протягом зміни або в перервах.
До прибирально-мийних робіт належать:
o прибирання кабіни, кузова, платформи;
o очищення сидінь та спинок крісел;
o очищення шасі автомобіля;
o миття кабіни, кузова, платформи й шасі автомобіля; o протирання поверхні кабіни, кузова, оперення, стекол, плафонів.
До контрольно-оглядових робіт належить перевірка:
o стану автомобіля та його комплектності;
o стану кузова, дзеркал заднього виду, номерних знаків, запорів капота й багажника;
o дії контрольно-вимірювальних приладів, а також приладів освітлення й сигналізації, склоочисників, пристрою для обмивання вітрового скла;
o герметичності систем охолодження, мащення, живлення, гідравлічного привода гальм, вільного ходу рульового колеса.
До перевірно-кріпильних робіт належать:
o перевірка стану різьбових з'єднань, шплінтів і пробок, їхнього кріплення, а також заміна непридатних або втрачених новими;
o усунення підтікання палива, оливи, охолодної, амортизаторної та гальмової рідин;
o перевірка стану покришок, тиску повітря в шинах і доведення його до нормального значення.
Під час ЩТО системи живлення слід:
o перевірити рівень палива в баці й у разі потреби - долити;
o якщо автомобіль експлуатується на дорогах з великою запиленістю повітря, - очистити повітряний фільтр;
o оглянути систему живлення, перевіривши, чи не підтікає паливо.
Під час ЩТО газобалонних установок треба:
o оглянути й перевірити кріплення газових балонів і герметичність з'єднань усіх газових систем, арматури балонів та витратних вентилів;
o злити осадок із газового редуктора низького тиску;
o перевірити, чи не підтікає бензин у з'єднаннях бензопроводів, електромагнітному клапані-фільтрі.
Час, потрібний для виконання ЩТО, залежить як від складності конструкції автомобіля, так і від рівня підготовки водія й становить від 1 до 1,5 год.
2. Безпека праці під час щоденного та інших видів технічного обслуговування автомобілів
Технічне обслуговування й ремонт автомобілів виконують у призначених для цього місцях (на постах). На робочих місцях мають забезпечуватися безпечні умови для проведення робіт; обладнання, інструмент та прилади мають відповідати характеру виконуваної роботи й унеможливлювати травматизм.
У разі примусового переміщання автомобілів з поста на пост потокової лінії передбачають світлову або звукову сигналізацію. Після сигналу про початок пересування конвеєра робітники повинні покинути робочі місця, вийти з оглядової ями й відійти від конвеєра. Для ек-стренного зупинення конвеєра на кожному посту є кнопки "Стоп".
o Електричне обладнання діагностичного стенда з біговими барабанами (пульт керування, апаратні шафи, блоки барабанів тощо) має бути надійно заземлене.
o Наприкінці зміни слід вимкнути рубильник стенда, закрити крани паливних баків, перекрити вентиль подачі стисненого повітря.
o Під час роботи під перекинутою кабіною автомобіля положення обмежувача треба зафіксувати защіпкою, в разі опускання кабіни - надійно закрити запірний механізм і правильно встановити запобіжний крюк у пазу опорної балки.
o Пуск двигуна треба здійснювати стартером, як виняток - пусковою рукояткою. Аби уникнути травмування кисті, рукоятку слід брати так, щоб всі пальці правої руки розташовувалися по один бік ручки. Повертати колінчастий вал треба тільки знизу вгору, довкола - забороняється.
o Пускати газовий двигун, якщо є витікання газу, не допускається.
o Регулювальні роботи з двигуном, що працює, слід виконувати на спеціальному посту з місцевою вентиляцією для видаляння відпрацьованих газів.
o Забороняється підтягувати деталі газобалонного обладнання ав-томобіля й виконувати інший ремонт, якщо у вузлах і трубопроводах є газ під тиском.
o У приміщеннях для ТО й ремонту автомобілів забороняється залишати порожню тару з паливом та мастильними матеріалами. Розлите паливо або оливу слід негайно прибрати, використовуючи пісок чи тирсу. Після завершення роботи всі використані ганчірки слід скласти у спеціальну тару.
o Технічне обслуговування й ремонт приладів системи живлення, знятих з автомобіля, виконують у цеху (на дільниці). Біля ванни для миття деталей системи живлення, біля верстаків для розбирання-складання, перевірки й регулювання приладів, а також біля токарного верстата мають бути вентиляційні відсмоктування.
o Роботи, пов'язані із зачищанням деталей перед паянням та лудінням, виконують на робочих місцях, обладнаних місцевою вентиляцією. Паливні баки й тару з-під пальних сумішей перед ремонтом треба промити гарячою водою, пропарити гострою парою, промити каустичною содою та просушити гарячим повітрям. Перед паянням і заварюванням слід відкрити пробки.
o Займання треба гасити за допомогою вогнегасників, піском або струменем розпиленої води. Балони з газом слід поливати холодною водою, щоб запобігти підвищенню тиску в них.
o Роботи з акумуляторними батареями треба виконувати в ізольованих приміщеннях із дотриманням вимог безпеки праці.
o Демонтаж і монтаж шин автомобілів слід здійснювати на спеціально відведених місцях (постах). Перед демонтажем шини потрібно випустити повітря з камери. Під час накачування необхідно стежити за показами манометра, не допускаючи підвищення тиску повітря в шині понад установлену норму.
o Миття автомобілів, агрегатів і деталей здійснюють на мийній дільниці, підлога якої має вологостійке покриття та уклон для стікання рідини. Дільницю обладнують припливно-витяжною вентиляцією, а мийні ванни - витяжними зонтами. Перед приготуванням і використанням мийних розчинів слід надягти гумові фартух, чоботи, рукавички, а також захисні окуляри.
Список використаної літератури
1. Боровських Ю.І., Буральов Ю.В., Морозов К.А. Будова автомобілів. - К., 1991.
2. Кисликов В.Ф., Лущик В.В. Будова й експлуатація автомобілів: Підручник. - К.: Либідь, 2002.
3. Румянцев С.И., Синельникове А.Ф., Штоль Ю.Л. Техническое обслуживание и ремонт автомобилей. - М., 1989.
4. Шестопалов К.С., Чиняев В.Г. Устройство и эксплуатацияавтомобиля. - М., 1994.

 
 

Цікаве

Загрузка...