WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Централізоване приготування малярних сумішей - Реферат

Централізоване приготування малярних сумішей - Реферат

конвеєр; 7 - клеєварка, 9 - проміжний бак для оліфи; 10 - дозатор оліфи; 11 - ваговий дозатор крейди; 12 - дозатор клею; 13 -змішувач; 14 - дозатор води; 15 - дозатор вапна; 16 - фарботерки
Технологічна лінія для приготування шпаклівок і крейдяної пасти (рис. 2) складається з чотирьох вузлів: завантаження і транспортування крейди; приготування розчинів вихідних компонентів (клейова вода, вапняне молоко тощо); змішувального; роздавального. На цій лінії приготовляють олійні, клейові і вапняні шпаклівки, крейдяну пасту, а також кольорові крейдяні пасти для фарбувальних сумішей. Лінія працює в автоматичному режимі. Окремі ділянки лінії взаємозамінні, тобто на них можна налагодити випуск будь-якої суміші із переліченої вище номенклатури або тільки одну з них.
Для приготування сумішей крейду, що надходить на підприємство автотранспортом, вивантажують в приймальний бункер 1, звідки за допомогою вертикального елеватора 2 транспортують в проміжний бункер 5.
Для приготування клейової або олійної шпаклівки певна порція крейди з бункера по шнековому конвеєру 6, через ваговий дозатор 11 надходить в бункер змішувальної машини 13. Мильно-клейовий розчин, який приготовляють в паровій клеєварці 7,за допомогою відцентрового насоса 8 через дозатор 12 також надходить в змішувальну машину. Сюди з проміжного бака 9 через дозатор 10 надходить потрібна кількість оліфи і всі компоненти шпаклівки перемішуються на фарботерці 16, після чого її розвішують у відповідну тару і за допомогою стрічкового конвеєра подають до складу готової продукції.
Рис. 3. Схема техвологічної лінії приготування олійних сумішей і емульсій:
1 - електроталь, 2-4 - місткості для води, оліфи і розчинника; 5 - дозатор, 6 - змішувач, 7 - вихрові диспергатори; 8 - проміжні місткості; 9 - вібросито, 10-пульт керування, 11 - відцентровий насос
За аналогічною схемою приготовляють вапняну шпаклівку: крейда, що надходнть з розподільного бункера, змішується в змішувальній машині з попередньо приготовленим вапняним молоком, яке подається з бункера 3 за допомогою плунжерного насоса 4 через дозатор 15. Готову шпаклівку перетирають на фарботерці.
Для приготування крейдяної пасти крейду змішують в розчинозмішувачі з водою, яка надходить від водопровідної мережі через дозатор 14. Крейдяну насту також перетирають на фарботерці.
В іншому малярному цеху також діють дві технологічні лінії для приготування малярних сумішей: шпаклівок і паст та олійних сумішей і емульсій.
Технологічна лінія для приготування олійних сумішей і емульсій (рис. 3) розміщена на трьох ярусах. На верхньому ярусі е три розподільні місткості 2, 3 і 4 об'ємом 700 л кожна, в які за допомогою відцентрового насоса 11 накачують воду, оліфу і розчинник (уайт-спірит). Усі баки з'єднані трубопроводом з об'ємним дозатором 5. На другому ярусі встановлено один змішувач 6 і п'ять вихрових диспергаторів {різновид змішувачів) 7, під якими на першому ярусі розміщені вібросита 9. Таке розміщення механізмів, дає змогу водночас приготовляти п'ять сумішей різного складу і кольору. Для приготування олійної суміші в диспергатор через дозатор подають оліфу і завантажують необхідну кількість пігменту або густотертої фарби. Після перемішування вихідних матеріалів протягом 10-12 хв готову суміш переціджують на віброситі і розфасовують у відповідну тару для транспортування на будівельні об'єкти. У разі потреби вихідні компоненти суміші можна переміщати спочатку в змішувальній машині, а потім в диспергаторі. Для транспортування матеріалів в цеху обладнано електроталь 1, яка переміщується по монорейці.
Рис. 4. План приоб'єктної фарбозаготівельної майстерні:
1 - фарботерки, 2 - вібросита, 3 - двоваловий змішувач СО-8, 4 - змішувач СО-11, 5 - ящики для пігментів, 6 - бачки для шпаклівки, 7 - бачки для фарбувальнях сумішей, оліфи і емульсій, 8 - бачок для крейдяної пасти, 9 - розчинонасос СО-29Б
Приоб'єктна фарбозаготівельна майстерня (рис. 4) призначена для додаткового перемішування і розрідження сумішей, що надходять централізовано, і подачі їх на робочі місця. В ній у разі потреби можна приготовляти необхідні суміші, яких не вистачає на даному об'єкті. Таку майстерню обладнують у підвальному приміщенні споруджуваного будинку або у спеціальному тимчасовому приміщенні.
У майстерні розміщені: дві фарботерки (СО-1А, СО-116 тощо) продуктивністю 100 кг/год у комплекті з віброситами CO-130; двовалова змішувальна машина СО-8; змішувальна машина СО-Н для перемішування рідких сумішей та емульсій; розчинонасос СО-29Б, за допомогою якого перекачують малярні суміші на поверхи; ящики і бачки для крейди, пігментів і готових сумішей. Залежно від можливостей будівельної організації приоб'єктна майстерня може бути обладнана машинами і механізмами інших марок. Продуктивність майстерні становить до 500 кг готових сумішей на годину.
Малярні машини і механізми серійно випускає наша промисловість. Кожна машина має свій шифр (індекс), що означає, до якої групи машин вона належить, і порядковий номер даної серії машин. Згідно з шифром усі машини і інструменти мають такі літерні позначення: ИЭ - електроінструменти; ИП - пневмоінструменти; CO - машини і обладнання для опоряджувальних робіт; ИВ - вібратори.
Список використаної літератури
1. Белогуров В. П., Чмырь В. Д. Справочник молодого маляра.- М.- Высш. шк., 1984.- 176 с.
2. Белоусов Е. Д. Технология малярных робот.- М.: Высш. шк., 1980,- 240 с
3. Добровольский Г. Н. Малярные растворы.- К : Будівельник, 1988- 128 с.
4. Лебедев А. М. Справочник молодого штукатура.- М.: Высш. шк., 1984.- 155 с.
5. Мещанинов А. В. Отделочные роботы в монолитном домостроении - Л.: Стройиздат, 1989.- 273 с.
6. Шепелев А М Штукатурные работы.-М.-. Высш. шк., 1983.- 143 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...