WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Фарбування поверхонь емалевими та смолянолеткими фарбами - Реферат

Фарбування поверхонь емалевими та смолянолеткими фарбами - Реферат

матеріал Суміш
1 2 3
Ацетон 26 15 15
Бутилацетат 12 - -
Ксилол - 15 -
Сольвент - - 15
Толуол 62 70 70
При підготовці поштукатурених і бетонних поверхонь під фарбування фарбами марки ХВ їх очищають, підмазують пошкоджені місця, грунтують, а у разі потреби шпаклюють. Перхлорвінілова фарбова плівка дуже міцна; вона зберігається на поверхні 6-8 років, тому підготовчі шари і сама поверхня, яку фарбують, повинні бути міцними. Особливо це стосується ділянок поверхні на пошкоджених і підмазаних місцях. Тому суміші для підмазки слід вибирати залежно від матеріалу поверхні такі, щоб вони міцно зчіплювалися з поверхнею. Не можна фарбувати перхлорвініловими фарбами поверхні, раніше пофарбовані іншими сумішами (наприклад, вапняними). Старі фарбові плівки слід ретельно зчистити з фасаду за допомогою піскоструминного апарата.
Якщо підготовлена поверхня міцна і на всіх ділянках має однорідну фактуру, її можна фарбувати без попереднього ґрунтування і шпаклювання. У цьому разі перхлорвінілову фарбу наносять у два шари фарборозпилювачами.
Якщо поверхня неоднорідна, її спочатку ґрунтують 5%-м перхлорвініловим лаком заводського виготовлення. Ґрунтовку наносять фарборозпилювачем. Через 2-3 ґод, коли ґрунтовка висохне, всю поверхню шпаклюють.
Для шпаклювання застосовують фасадну перхлорвінілову шпаклівку заводського виготовлення або готують її на місці робіт.
Склад перхлорвінілової шпаклівки
(у частинах за об'ємом)
Перхлорвініловий лак 3
Крейда суха мелена 7
Спосіб приготування. У перхлорвініловийлак добавляють крейду, перемішують їх і перетирають на фарботерці. Суміш, що утворилась, зберігають у посудині з кришкою, яка герметично закриває її. Перед використанням шпаклівку розводять розчинником.
Шпаклівку наносять дерев'яним шпателем і після висихання шліфують. Щоб застерегти від утворення на поверхні усадочних щілин, які виникають під час висихання шару шпаклівки, товщина його повинна бути 0,5- 1,0 мм.
Після висихання шару шпаклівки поверхню двічі фарбують. Фарбу наносять фарборозпилювачем, валиком або щіткою. В'язкість перхлорвінілової фарби за віскозиметром ВЗ-4 при механізованому нанесенні має бути, с: для першого фарбування - 28-30; для другого - 35-40: при роботі вручну - 40-45.
Зовнішні металеві конструкції під фарбування фарбами марок ХВ очищають від іржі, окалини, бруду, пилу і грунтують ґрунтовкою марки ХС-ОІО червоно-коричневого кольору або ґрунтовкою, що приготовляють на місці робіт.
Склад перхлорвінілової ґрунтовки
Перхлорвініловий лак (15%-й) 2,5 кг
Діабазове або андезитове борошно 1 кг
Спосіб приготування. Матеріали змішують у змішувальній машині і переціджують на ситі.
Ґрунтовку наносять фарборозпилювачем, а при невеликих обсягах робіт - вручну. У разі потреби поверхню шпаклюють шпаклівками заводського виготовлення марок ХВ-00-4 або ХВ-00-5 і двічі фарбують.
Фарбування нітроемалевими фарбами марки НЦ. Нітроемалева фарба - це суспензія пігментів у нітролаці з добавкою пластифікаторів. Розчинником у фарбі є ацетон або бутилацетат. Нітроемалеві фарби випускають двох видів: нітроцелюлозні марок НЦ-25 і НЦ-184 та нітрогліфталеві марки НЦ-132. Ними фарбують зовнішні і внутрішні дерев'яні та металеві поверхні. Фарби марки НЦ-25 застосовують лише для внутрішніх робіт.
Характерною особливістю нітроемалевих фарб є їх швидке висихання, що створює певні незручності під час нанесення фарб щіткою. Висихає нітроемалева фарба протягом 1 год.
Дерев'яні і металеві поверхні під фарбування нітроемалевими фарбами підготовляють так само, як і під фарбування іншими емалевими фарбами.
Підготовлену поверхню ґрунтують нітроґрунтовками або гліфталевою ґрунтовкою марки ГФ-021. Ґрунтовки наносять фарборозпилювачами або щітками. Після висихання шару ґрунтовки поверхню шпаклюють нітрошпаклівками марки НЦ-007 або НЦ-008.
При підготовці поверхонь можна застосовувати й олійні суміші, але у цьому разі фарбувати можна не раніш як через 48 год після нанесення останнього підготовчого шару, щоб запобігти їхньому руйнуванню.
Нітроемалеві фарби швидко сохнуть, тому фарбувати ними краще за допомогою фарборозпилювачів. Під час виконання роботи вручну поверхні фарбують невеликими ( ділянками з швидким і старанним розтушовуванням фарбувальної суміші щіткою. Для фарбування вручну краще застосовувати менш летку нітроемалеву фарбу марки НЦ-132К-
У разі потреби нітроемалеві фарби розводять розчинниками: № 645, № 646 або ацетоном. Вибираючи розчинник, слід зробити спробу. Плівка фарби після додавання розчинника не повинна світліти.
В'язкість нітроемалевих фарб за віскозиметром ВЗ-4 повинна бути, с: при нанесенні фарборозпилювачем - 32-35; при роботі вручну - 35-40.
Список використаної літератури
1. Белогуров В. П., Чмырь В. Д. Справочник молодого маляра.- М.- Высш. шк., 1984.- 176 с.
2. Белоусов Е. Д. Технология малярных робот.- М.: Высш. шк., 1980,- 240 с
3. Добровольский Г. Н. Малярные растворы.- К : Будівельник, 1988- 128 с.
4. Лебедев А. М. Справочник молодого штукатура.- М.: Высш. шк., 1984.- 155 с.
5. Мещанинов А. В. Отделочные роботы в монолитном домостроении - Л.: Стройиздат, 1989.- 273 с.
6. Оборудование, оснастка и средства малой механизации для отделочных работ: Справочник строителя.- Л.: Стройиздат, 1989.- 240 с.
7. Шепелев А М Штукатурные работы.-М.-. Высш. шк., 1983.- 143 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...