WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Фарбування поверхонь емалевими та смолянолеткими фарбами - Реферат

Фарбування поверхонь емалевими та смолянолеткими фарбами - Реферат


Реферат
на тему:
Фарбування поверхонь емалевими та смолянолеткими фарбами
Фарбування поверхонь емалевими фарбами
Пігменти, попередньо затерті на оліфі або розчиннику і розведені лаком, утворюють фарбувальну суміш, яку називають емалевою фарбою. До емалевих належать гліфталеві, пентафталеві і епоксидні фарби.
Після затвердіння фарби на поверхні створюється міцна, блискуча або напівблискуча плівка. Фарбове покриття світлостійке, довговічне і стійке до навколишнього середовища. У разі потреби фарбу, що загусла, розводять уайт-спіритом, скипидаром або сольвентом.
Емалевими фарбами марки ГФ-230 фарбують бетонні, поштукатурені, дерев'яні та металеві поверхні всередині приміщень, за винятком підлог. Емалева фарба складається з пігментів і наповнювачів, розведених у гліфталевому лаці з добавкою сикативу і розчинника. Фарба надходить на робоче місце у готовому вигляді. Промисловість випускає ці фарби 14 кольорів. Строк висихання їх не повинен перевищувати 24 год. В'язкість фарби становить 70-150 с за віскозиметром ВЗ-4. Покривність фарби залежить від кольору і становить 80-150 г/м2.
Пентафталевими емалевими фарбами марки ПФ-115 фарбують зовнішні металеві поверхні, а також застосовують їх при внутрішніх відповідальних фарбуваннях, якщо е потреба створити водо- і температуростійкі покриття. Вони утворюють на поверхні дуже міцні, атмосферостійкі плівки. Пентафталева фарба складається з пігментів і наповнювачів, затертих на пентаерітрітогліфталевому лаці з додаванням розчинника. Фарба надходить на робоче місце у готовому вигляді. Ці фарби випускають 24 кольорів. Строк висихання їх 24-48 год. В'язкість фарби становить 60-80 с за віскозиметром ВЗ-4, покривність П -40-120 г/м2.
Пентафталевими емалевими фарбами марки ПФ-133 фарбують зовнішні і внутрішні дерев'яні та металеві конструкції. Фарба складається з пігментів і наповнювачів, затертих на пентафталевому лаці з додаванням розчинника. Промисловість випускає ці фарби 16 кольорів. Строк висихання їх 24-30 год. В'язкість фарби становить 40-130 с за віскозиметром ВЗ-4, покривність - 20-120 г/м2.
Пенгафталевими емалевими фарбами марки ПФ-223 фарбують внутрішні металеві та дерев'яні поверхні. Склад фарби такий самий, як і фарби марки ПФ-133. Ці фарби випускають 15 кольорів. Строк висихання їх 24-36 год. В'язкість фарби становить 50-120 с за віскозиметром ВЗ-4, покривність - 20-240 г/м2.
Епоксидними емалевими фарбами марки ЭП-51 фарбують зовнішні (під навісом) і внутрішні металеві поверхні. Фарба є суспензією пігментів в розчині алкідно-епоксидної смоли і колоксиліну в розчинниках з добавлянням пластифікаторів. Ці фарби випускають 12 кольорів. Строк висихання фарби 3 год. В'язкість її становить 35-65 с за віскозиметром ВЗ-4, покривність - 20- 150 г/м2. Епоксидні фарби у разі потреби розводять ацетоном, розчинником № 646 або 648.
Поверхні під фарбування емалевими фарбами підготовляють так само, як і під олійні фарбування (див. табл. 3). Кількість підготовчих операцій залежить від категорії фарбування: простого, поліпшеного чи високоякісного. Для підготовки поверхонь, крім першого фарбування (ґрунтування), застосовують олійні суміші (див. § 25). Крім того, у підготовчих роботах можна використовувати відповідні суміші заводського виготовлення, наприклад: шпаклівки червоно-коричневого кольору - пентафталеву марки ПФ-002 і епоксидну марок ЭП-0010 і ЭП-0020; ґрунтовки гліфталеві - марок ГФ-021 і ГФ-009 червоно-коричневого кольору і марки ГФ-0163 коричневого кольору.
Усі емалеві фарби наносять на поверхні щітками, валиками або фарборозпилювачами. Техніка нанесення і розтушування фарби така сама, як і олійної.
Фарбування поверхонь смолянолеткими фарбами
Різновидністю емалевих фарб є смолянолеткі фарби. До них належать перхлорвінілові, полівінілхлоридні, сополімеровінілхлоридні, нітроцелюлозні і нітрогліфталеві фарби.
Фарбування перхлорвініловими і полівінілхлоридними фарбами марки ХВ. Промисловість випускає полівінілхлоридні фарби марок ХВ-110, ХВ-113, ХВ-124, ХВ-125, ХВ-785 і перхлорвінілові марок ХВ-785 і ХВ-1100. їх здебільшого застосовують для фарбування зовнішніх металевих і дерев'яних поверхонь. Фарбами марок ХВ-714 і ХВ-785, крім того, фарбують обладнання на заводах з метою захисту його від хімічно активних факторів. Фарби марки ХВ-1100 використовують для фарбування бетонних, обштукатурених і цегляних фасадів, а також дерев'яних і попередньо заґрунтованих металевих поверхонь.
До складу перхлорвінілових фарб входять легкозаймисті леткі розчинники (ксилол, сольвент і толуол), які при позитивних температурах швидко випаровуються і заповнюють навколишній простір. Тому застосовувати перхлорвінілові фарби можна лише у осінньо-зимовий період при температурі повітря не нижче ніж 4 °С, додержуючись всіх необхідних правил техніки безпеки і протипожежної безпеки. Внутрішні поверхні промислових будівель фарбують фарбами марки ХВ-1100, але лише при наявності в них примусової вентиляції.
Приготовлені перхлорвінілові фарби надходять на будівництво у герметично закритій металевій тарі. У цій самій тарі їх потрібно зберігати, дотримуючись правил протипожежної безпеки. У разі потреби фарбу, що загусла, розводять толуолом, розчинником Р-4 .або сумішшю, яку приготовляють на місці робіт (табл. 1).
Таблиця 1. Склад суміші для розведення перхлорвінілових і полівінілхлоридних фарб (у % до маси)
Вихідний

 
 

Цікаве

Загрузка...