WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Фарбування поверхонь дисперсійно-полімерними сумішами - Реферат

Фарбування поверхонь дисперсійно-полімерними сумішами - Реферат


Реферат
на тему:
Фарбування поверхонь дисперсійно-полімерними сумішами
Дисперсійно-полімерні суміші приготовляють на основі полівінілацетатної дисперсії. Крім пігментів і наповнювачів, у ці суміші входять мінеральні в'яжучі матеріали: цемент, вапно або гіпс. До дисперсійно-полімерних належать полімерцементні, гіпсополімерцементні і вапняно-полімерні суміші, їх приготовляють із фарб заводського виготовлення або з окремих компонентів безпосередньо на робочому місці.
Фарбування полімерцементними фарбами. Полімерцементними сумішами фарбують внутрішні бетонні і поштукатурені поверхні, а також фасади будівель у теплий період року при температурі не нижче ніж 2 °С.
При підготовці поверхонь під полімерцементне фарбування їх очищають від пилу і бруду, розшивають (на штукатурці) і підмазують щілини, вибоїни та інші пошкоджені місця, затирають або шліфують їх після висихання підмазки і всю поверхню ґрунтують полівінілацетатною ґрунтовкою. Для приготування ґрунтовки 50%-ну дисперсію заводського виготовлення розводять водою у співвідношенні 1:7-10 (дисперсія : вода). Ґрунтовку наносять на поверхню вручну або механізованим способом. У разі потреби поверхню частково або повністю шпаклюють. Полімерцементну шпаклівку приготовляють з додаванням казеїнового клею або рідкого скла.
Склад полімерцементної шпаклівки з казеїновим клеєм
(у частинах за масою)
Цемент 5
Крейда мелена 5
Азбест № 7 5
Клей казеїновий 0,6
Полівінілацетатна дисперсія 1,2
Вода До робочої
в'язкості
Спосіб приготування. Казеїновий клей окремо розчиняють у невеликій кількості води і змішують його з полівінілацетатною дисперсією. Дисперсійно-клейовий розчин змішують у змішувальній машині з цементом, пересіяною крейдою і азбестом. Робочу в'язкість шпаклівки регулюють добавлянням до неї води. Готову суміш перетирають на фарботерці.
Склад полімерацетатної шпаклівки з рідким склом
(у частинах за масою)
Рідке скло калієве 100
Крейда мелена 20
Полівінілацетатна фарба біла 20
Цемент, вода (1:1) До робочої
в'язкості
Спосіб приготування. Рідке скло розводять водою до густоти 1,20-1,22 г/см3 і у змішувальній машині змішують його з крейдою і полівінілацетатною фарбою. В одержану суміш поступово додають до робочої в'язкості попередньо змішаний з водою цемент. Готову шпаклівку перетирають на фарботерці.
Шпаклювальну суміш наносять на поверхню вручну або за допомогою шпаклювального агрегату СО-150. Після обробки і висихання шару шпаклівки поверхню фарбують полімерацетатними фарбами заводського виготовлення або фарбувальною сумішшю, приготовленою на місці робіт на основі полівінілацетатної дисперсії чи з готової полівінілацетатної фарби.
Готова полімерцементна фарба надходить на будівельні об'єкти у двох тарах: окремо суха пігментована суміш (у паперових мішках) і окремо Полівінілацетатна дисперсія. На робочому місці дисперсію розводять водою у співвідношенні 1:7 (дисперсія: вода), змішують її з пігментованою сумішшю, яку добавляють до робочої в'язкості (21 с за віскозиметром ВЗ-4). Готова фарба повинна бути використана протягом 4 год після її виготовлення.
Склад полімерцементної фарбувальної суміші
з полівінілацетатної дисперсії
(у % до маси)
Полівінілацетатна дисперсія 20
Цемент білий 50
Пігменти 5
Вода 25
Спосіб приготування. Цемент змішують з пігментами у сухому вигляді (гарцюють). Дисперсію змішують у змішувальній машині з водою і добавляють до неї кольоровий цемент. Готову фарбувальну суміш переціджують.
На поверхню фарбувальну суміш наносять щіткою, валиком, фарборозпилювачем або за допомогою малярного агрегату СО-154. Для фарбування 1 м2 поверхні за один раз потрібно 350 г суміші.
Такі самі суміші застосовують для фарбування фасадів будівель влітку. У цьому випадку поштукатурений фасад ремонтують, застосовуючи цементно-піскові розчини, ґрунтують полівінілацетатною ґрунтовкою і фарбують. Нанесена фарба висихає протягом 2 год.
Фарбування гіпсополімерцементними сумішами. Гіпсополімерцементні фарби застосовують на тих самих роботах, що й полімерцементні. За складом ці фарби дещо відрізняються від полімерцементних, оскільки до їхнього складу, крім вищезгаданих матеріалів, входить будівельний гіпс.
Підготовлену поверхню спочатку ґрунтують полівінілацетатною ґрунтовкою і у разі потреби шпаклюють. Шпаклівку приготовляють на робочому місці у розчинозмішувачах невисокої продуктивності. За основу її беруть суху гіпсоцементно-пуцоланову суміш заводського виготовлення. До складу сухої суміші входять (у частинах за масою): гіпс будівельний - 65-70, білий портландцемент- 20, трепел світлий-10, лугостійкі пігменти - 0,1-5,0.
Склад гіпсополімерцементиої шпаклівки
(у частинах за масою)
Гіпсоцементно-пуцоланова суміш 100
Полівілацетатна дисперсія 15
Тваринний клей 0,5-1,5
Вода 52,5-65,0
Спосіб приготування. Приготовляють 10%-й розчин тваринного клею у воді і змішують його в окремому ящику з полівінілацетатною дисперсією і рештою води. Цю суміш заливають у барабан розчинозмішувача і після включення його поступово добавляють гіпсоцементно-пуцоланову суміш. Готову шпаклівку проціджують крізь вібросито з 100 отворами на 1 см2.
Шпаклювальну суміш наносять на поверхні за допомогою шпаклювального агрегату СО-150 або ручними шпателями. Якщо виникає потреба у багатошаровому шпаклюванні, то кожний новий шар шпаклівки наносять до остаточного тужавіння попереднього. Час висихання шару шпаклівки залежить від його товщини. Так, шпаклівка завтовшки 0,5 мм висихає протягом 25-30 хв.
Після нанесення і розрівнювання шпаклювальної суміші поверхню фарбують. Фарбувальну суміш приготовляють з таких самих матеріалів, що й шпаклівку, але кількість полівінілацетатної дисперсії збільшують до 20 частин.
Робочу в'язкість фарбувальної суміші вибирають залежно від способу її нанесення і регулюють кількістю води, яку доливають у суміш. Фарбувальну суміш наносять щіткою, валиком або фарборозпилювачем із соплом 2,4-3,5 мм. Для фарбування фасадів у теплий період року до складу фарбувальної суміші замість полівінілацетатної дисперсії добавляють дивінілстирольний латекс СКС-65ГП. Для зменшення строку висихання фарбової плівки до дисперсії можна добавляти до 2 % тваринного клею. Готову суміш слід використати протягом 3-4 год. На фарбування 1 м2 поверхні витрачається 600-650 г гіпсополімерцементої суміші.
Фарбування вапняно-полімерними сумішами. Вапняно-полімерними сумішами фарбують внутрішні і зовнішні поштукатурені, бетонні і цегляні поверхні.
Підготовлену поверхню грунтують полівінілацетатною ґрунтовкою і фарбують вапняно-полімерною фарбувальною сумішшю.
Склад вапняно-полімерної фарбувальної суміші
(у % до маси)
Вапняне тісто (50 %-не) 55,7
Полівінілацетатна дисперсія 8,3
Пігменти 8,3
Вода 27,7
Спосібприготування. В окремій посудині вапно змішують з водою у співвідношенні 1:1. Полівінілацетатну дисперсію змішують з водою і завантажують у змішувальну машину. Добавляють вапняне тісто і пігменти, попередньо замочені у воді. Всю суміш перемішують, перетирають на фарботерці і проціджують.
Фарбувальну суміш наносять на поверхні щіткою, фарборозпилювачем або за допомогою малярного агрегату СО-154.
На фарбування 1 м2 поверхні за один раз витрачається 200-250 г вапняно-полімерної суміші.
Список використаної літератури
1. Белогуров В. П., Чмырь В. Д. Справочник молодого маляра.- М.- Высш. шк., 1984.- 176 с.
2. Белоусов Е. Д. Технология малярных робот.- М.: Высш. шк., 1980,- 240 с
3. Добровольский Г. Н. Малярные растворы.- К : Будівельник, 1988- 128 с.
4. Лебедев А. М. Справочник молодого штукатура.- М.: Высш. шк., 1984.- 155 с.
5. Мещанинов А. В. Отделочные роботы в монолитном домостроении - Л.: Стройиздат, 1989.- 273 с.
6. Оборудование, оснастка и средства малой механизации для отделочных работ: Справочник строителя.- Л.: Стройиздат, 1989.- 240 с.
7. Шепелев А М Штукатурные работы.-М.-. Высш. шк., 1983.- 143 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...