WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Фарбувальні агрегати з пневматичним розпилюванням фарбувальної суміші. Компресорні установки і компресори - Реферат

Фарбувальні агрегати з пневматичним розпилюванням фарбувальної суміші. Компресорні установки і компресори - Реферат


Реферат
на тему:
Фарбувальні агрегати з пневматичним розпилюванням фарбувальної суміші. Компресорні установки і компресори
?
1. Фарбувальні агрегати з пневматичним розпилюванням фарбувальної суміші
2. Компресорні установки і компресори
1. Фарбувальні агрегати з пневматичним розпилюванням фарбувальної суміші
Фарбувальні агрегати з пневматичним розпилюванням фарби застосовують для нанесення на поверхні неводних, в'язких водних сумішей (клейових і казеїнових), а також шпаклівок. За продуктивністю розрізняють агрегати для виконання великого і малого обсягів робіт.
Фарбувальний агрегат для великого обсягу робіт (рис. 1) складається з компресорної установки, фарбонагнітального бачка і фарборозпилювача, з'єднаних між собою шлангами.
Стиснене в компресорній установці 1 до 0,3-0,4 МПа повітря через гумовий шланг надходить у редуктор, розміщений на кришці фарбонагнітального бачка 3. Частина цього повітря, проходячи через рухомий клапан редуктора, редукується до потрібного тиску, надходить до бачка і тисне на фарбу, яка по матеріальному шлангу надходить у головку фарборозпилювача 5. Решта повітря по прямому каналу проходить крізь редуктор і далі по повітряному шлангу і внутрішніх клапанах фарборозпилювача до розпилювальної головки.
У момент відкриття вихідного отвору фарборозпилювача фарбувальна суміш, вилітаючи з нього, розпилюється струменем стисненого повітря.
Для фарбування невеликих поверхонь (дверей, радіаторів, плінтусів тощо) фарби потрібно небагато, тому користуються фарборозпилювачами з стаканами для фарби. У такому разі фарбувальний агрегат збирають без фарбонагнітального бачка (рис. 2). Під час дії такого агрегату фарба з стакана 4 самопливом надходить у розпилювальну головку фарборозпилювача 3. Стиснене повітря по шлангу, що йде від компресора, надходить у розпилювальну головку розпилювача і розпилює фарбувальну суміш.
Рис. 1. Схема фарбувального агрегату низького тиску:
1 - компресорна установка, 2 - повітряний шланг; 3 - фарбонагнітальний бачок, 4 - матеріальний шланг, 5 - фарборозпилювач
Рис. 2. Схема фарбувального агрегату без фарбонагнітального бачка:
1 - компресорна установка, 2-повітряний шланг, 3 - фарборозпилювач, 4 - наливний бачок для фарби
Повітря, що надходить у фарборозпилювач, має бути чистим, тому воно проходить через спеціальний пристрій - масловологовіддільник, встановлений на компресорній установці. Деякі компресори невеликої продуктивності не мають масловологовіддільника, а обладнані лише фільтром для очищення повітря, який швидко засмічується. Тому до фарбувального агрегату з таким компресором краще підключати переносний масловологовіддільник заводського виготовлення. Тоді агрегат збирають з компресора, масловологовіддільника і фарборозпилювача, з'єднаних між собою шлангами. При цьому стиснене повітря із компресора надходить у масловологовіддільник, очищається і поступає в фарборозпилювач.
Заводи, що випускають будівельно-опоряджувальні машини, іноді комплектують і постачають будівельним організаціям фарбувальні агрегати, але здебільшого їх збирають з окремих складових агрегату безпосередньо на робочому місці.
2. Компресорні установки і компресори
Для механізованого виконання багатьох видів малярних робіт застосовують стиснене повітря. Воно потрібне для розпилення і нанесення на поверхні шпаклівок, ґрунтовок, водних і неводних фарбувальних сумішей, очищення поверхонь від пилу, приведення в рух пневматичних інструментів, виконання альфрейних робіт (аерографія, піскові присипки тощо). Стиснене повітря отримують за допомогою компресорних установок або переносних компресорів різних марок: СО-7Б, СО-45Б, СО-62А тощо.
Рис. 3. Пересувна компресорна установка СО-7Б:
1 - спускний кран, 2 - пусковий пристрій, 3 - електродвигун. 4 - клинопасова передача 5 - двоциліндровий компресор, 6 -фільтр, 7 - трубопровід, 8 - манометр, 9 - кран із штуцерами для приєднання повітряних шлангів, 10 - масловологовіддільник, 11 - ресивер
Пересувна компресорна установка СО-7Б (рис. 3) складається з електродвигуна, двоциліндрового компресора, ресивера, масловологовіддільника, клинопасової передачі з кожухом, пускового пристрою і манометра. Вся установка спирається на два колеса і ніжку. Компресор 5 приводиться в рух за допомогою клинопасової передачі 4 електродвигуном 3 потужністю 4 кВт.
Компресор (рис. 4) складається з картера, двох циліндрів і головки блока. Всередині його міститься кривошипно-шатунний механізм, до складу якого входять колінчастий вал 1, два шатуни 2 і два поршні 3. Кожний поршень має по два компресорних і маслозбиральних кільця. У верхній частині кожного циліндра в клапанній плиті 5, що відділяє циліндри від головки блока, розташовано по два клапани: всмоктувальний 10 і нагнітальний 9. Внутрішній простір головки блока поділений спеціальною перегородкою на дві частини: всмоктувальну і нагнітальну. Зовнішня поверхня компресора обладнана ребрами для охолодження.
Охолоджується компресор примусово повітрям, яке надходить від лопатей шківа-маховика 8, закріпленого на колінчастому валу. Шків-маховик приводиться в рух за допомогою клинопасової передачі від електродвигуна. У верхній частині компресора розташований фільтр 7, за допомогою якого повітря, що надходить у компресор, попередньо очищається від пилу.
Принцип дії компресорної установки СО-7Б подано на рис. 5. Під час роботи компресора, коли поршень 8 рухається вниз, у циліндрі створюється розрідження. У цей момент всмоктувальний клапан під атмосферним тиском повітря відкривається і воно заповнює внутрішній простір циліндра. Під час руху поршня вгору повітря стискується і притискує всмоктувальний клапан до сідла так, що отвір, крізь який надходило повітря, повністю закривається. Під час наступного руху поршня стиснене повітря натискає на нагнітальний клапан, який відкривається, і через трубопровід 2 виштовхується у ресивер 4. Ресивер призначений для створення запасу повітря, зменшення пульсації і часткового очищення його від парів води і масла. У нижній частині ресивера розміщений спускний кран, через який періодично зливають конденсат, що збирається на його дні. З ресивера повітря надходить у масловологовіддільник 5, де остаточно очищається. Всередині масловологовіддільника знаходяться кільця Рашига, на яких осідають частинки води і масла. Конденсат стікає у ресивер. Далі стиснене повітря подається по шлангах, які приєднують до двох кранів з штуцерами, розміщених з боку масловологовіддільника.
Рис. 4. Розріз компресора установки СО-7Б:
1 - колінчастий вал, 2 - шатун, 3 - поршень; 4 - блок циліндрів; 5 - клапанна плита, 6 - головка блока циліндрів, 7 - фільтр, 8 - шків-маховик, 9- нагнітальний клапан 10 - всмоктувальний клапан
Рис. 5 Принцип роботи компресорної установки СО-7Б
1 - фільтр 2 - трубопровід 3 - запобіжний клапан 4 - ресивер 5 - масло вологовіддільник 6 - кран із штуцером для приєднання повітряного шланга 7 - регулятор тиску 8 - поршень
Компресорна установка має регулятор тиску, запобіжний клапан і фільтр. Регулятор тиску 7 підтримує заданий тиск за рахунок випуску надлишкового повітря в атмосферу. Він регулюється на тиск 0,2-0,6 МПа. Запобіжний клапан спрацьовує, якщо компресор перевантажений більше, ніж дозволено. Він відрегульований на тиск 0,7 МПа.
До початку роботи компресора перевіряють надійність з'єднання повітряного шланга, роботу запобіжного

 
 

Цікаве

Загрузка...