WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Фарбувальні агрегати з гвинтовим насосом - Реферат

Фарбувальні агрегати з гвинтовим насосом - Реферат


Реферат
на тему:
Фарбувальні агрегати з гвинтовим насосом
До групи машин з гвинтовим насосом належать фарбувально-шпаклювальні агрегати марок CO-150, CO-154 тощо, за допомогою яких можна наносити на поверхні не тільки водні ґрунтувальні й фарбувальні суміші, а й шпаклівки. Розпилення більш в'язких сумішей можливе тому, що агрегати працюють при більш високому тиску (до 2 МПа), ніж фарбопульти, а до розпилювальних пристроїв при потребі можна подавати стиснене повітря.
Малярний агрегат СО-154 (рис. 1) застосовують для приготування, проціджування, транспортування і нанесення на поверхні водних ґрунтувальних і фарбувальних сумішей. Агрегат можна використовувати також для нанесення олійних і клейових шпаклівок. У цьому випадку до агрегату підключають джерело стисненого повітря, оскільки шпаклівки розпилюються лише пневматичним способом.
Рис. 1. Малярний агрегат СО-154:
1 - змішувач; 2 - шиберна затулка; 3 - вібросито; 4,14, 15 - електродвигуни; 5 - бункер гвинтового насоса; 6 - манометр; 7 - штуцер для приєднання матеріального шланга, 8 - обтискний хомут; 9 - гвинт; 10 - обойма; 11 - шнек; 12, 17 - редуктори; 13, 16 - клинопасові передачі; 18 - пульт керування; 19 - вал з лопатями.
Агрегат складається із змішувача, вібросита, гвинтового насоса і електрообладнання. У комплект до агрегату входять шланги, два змінних сита з отворами розмірами 0,4 і 2 мм та дві вудки спеціальної конструкції.
Змішувач 1 являє собою бункер з кришкою, всередині якого міститься вал з лопатями 19. У нижній частині бункера є шиберна затулка 2. Поруч з бункером розміщується електродвигун 15, від якого за допомогою клинопасової передачі і черв'ячного редуктора рух передається на вал з лопатями. Під змішувачем розміщене вібросито 3 із змінним плоским ситом, привод якого працює від окремого електродвигуна 4 невеликої потужності.
Гвинтовий насос, що розміщується під віброситом, складається з приймального бункера 5, в нижній частині якого є шнек 11, обойми 10 з гвинтом 9 і обтискного хомута 8. Приводом насоса е електродвигун 14 з клинопасовою передачею 13 і редуктором 12. На корпусі насоса міститься манометр 6. Агрегат змонтовано на двоколісному візку.
Під час роботи малярну суміш, а якщо можна, то й окремі її компоненти завантажують у бункер змішувача і, включивши електродвигун, перемішують 2-3 хв. Відкривши шиберну затулку, суміш випускають на вібросито, де вона переціджується і потрапляє в бункер гвинтового насоса. Під час роботи гвинтового насоса шнек, що обертається, виштовхує суміш всередину обойми, де за допомогою гвинта створюється тиск на неї і вона нагнітається по шлангах до вудки і форсунки. Тиск нагнітання регулюють обтискним хомутом, що міститься на корпусі обойми гвинта, повертаючи його в той чи інший бік.
Вудка до малярного агрегату СО-154 (рис. 2) складається з двох металевих трубок різного діаметра, що одним своїм кінцем входять у форсунку 1. По матеріальній трубці більшого діаметра 3 у форсунку надходить малярна суміш, а в повітряну трубку 2 меншого діаметру - повітря. З Іншого кінця трубки з'єднані хомутом. На цьому кінці матеріальної трубки міститься кран 5 подачі суміші до форсунки, а на повітряній - кран регулювання повітря 4. Всередині форсунки є змінне сопло, що дає змогу працювати з сумішами різної в'язкості.
Рис. 2 Вудка до малярного агрегату СО-154:
1 - форсунка, 2 - повітряна трубка, 3- матеріальна трубка 4- кран регулюванняповітря, 5 - кран подачі суміші до форсунки
Технічна характеристика малярного агрегату СО-154
Продуктивність, м2/год 500-1000
Робочий тиск, МПа 2
Кількість двигунів, шт. 3
Загальна потужність, кВт 2,85
Відстань, на яку можна подавати суміш, м:
по вертикалі 50
по горизонталі 80
Габаритні розміри, мм:
довжина 1400
ширина 680
висота 1200
Маса, кг 255
На будівельному об'єкті малярний агрегат повинен бути забезпечений електроенергією, водою, а під час роботи з шпаклівками - стисненим повітрям. На робочому місці корпус агрегату слід заземлити.
До початку роботи оглядають машину зовні, приєднують відповідні шланги і вудку, підключають машину до електромережі. Випробовувати агрегат при сухій обоймі не можна, тому в бункер гвинтового насоса наливають 15- 20 л води і при розслабленому обтискному хомуті протягом хвилини випробовують дію насоса. Випробовуючи всі вузли агрегату, слідкують за тим, щоб вал змішувача і шнек насоса рухалися проти годинникової стрілки, якщо дивитись на них з боку електродвигунів. Після перевірки агрегату з нього видаляють воду і починають роботу.
Під час обслуговування агрегату забороняється: включати змішувач при відкритому бункері; працювати при знятих захисних засобах клинопасових передач; роз'єднувати шланги під час роботи агрегату; залишати агрегат, що працює, без нагляду.
Можливі несправності в роботі агрегату подано в табл. 1.
Таблиця 1. Основні несправності у роботі малярного агрегату CO-154 та способи їх усунення
Несправність Причина несправності Способи усунення
Насос не розвиває потрібного тиску Послабшала затяжка
болтів хомута Затягнути болти
Зносився або пошкоджений гвинт Замінити гвинт
Зносилась або пошкоджена обойма Замінити обойму
Гвинт заклинюється У порожнину насоса потрапив шматок твердого
тіла Зупинити агрегат; розібрати і почистити
насос
Редуктор насоса сильно нагрівається Немає або недостатньо
масла Залити масло в корпус
редуктора
Часто засмічується
форсунка Пошкоджена сітка вібросита Замінити сітку
Форсунка не утворює
потрібного факела Збільшився діаметр сопла форсунки Замінити сопло
Малярна суміш протікає через прокладки
вала змішувача або
редуктора насоса Бракує мастила в місцях
розміщення прокладки Змазати відповідні місця мастилом
Зносились або пошкоджені прокладки Замінити прокладки
Список використаної літератури
1. Белогуров В. П., Чмырь В. Д. Справочник молодого маляра.- М.- Высш. шк., 1984.- 176 с.
2. Белоусов Е. Д. Технология малярных робот.- М.: Высш. шк., 1980,- 240 с
3. Лебедев А. М. Справочник молодого штукатура.- М.: Высш. шк., 1984.- 155 с.
4. Максимова О. М., Стесин М. С., Тищенко И. И. Машины для отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1984.- 224 с.
5. Оборудование, оснастка и средства малой механизации для отделочных работ: Справочник строителя.- Л.: Стройиздат, 1989.- 240 с.
6. Поволоцкий Ю. А., Северинова Г. В. Индустриальное производство отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1983.- 152-с.
7. Смирнов А. А., Дадонов В. А. Ручные машины для строительных работ.- М.: Стройиздат, 1988.- 320 с.
8. Трухан В. Г., Лисневич В. С., Северинова Г. В. Передвижные штукатурные и малярные станции.- М.: Высш. шк., 1989.- 152 с.
9. Шепелев А М Штукатурные работы.-М.-.Высш. шк., 1983.- 143 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...