WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Фарботерки. Вібросита. Клеєварки - Реферат

Фарботерки. Вібросита. Клеєварки - Реферат

малярну суміш у підставлену посудину.
Вібросито СО-130А (рис. 4) призначене не тільки для проціджування рідких малярних сумішей в'язкістю до 200 с за віскозиметром ВЗ-4, а також для просіювання сухих сипких матеріалів (гіпсу, молотої крейди, пігментів тощо). У комплект вібросита входять два конусоподібних сита з розмірами отворів 0,4 і 0,112мм і два плоских сита з сітками таких самих розмірів.
Вібросито складається з електродвигуна, вібруючого механізму і сита. При проціджуванні рідких малярних сумішей вібросито встановлюють у вертикальне положення і використовують конусоподібне сито. При пересіюванні сипких матеріалів його встановлюють у горизонтальне положення і застосовують плоске сито. На рис. 4, а добре видно опорні ніжки в різних площинах корпусу вібраційного механізму 3, на які спирається вібросито у робочих положеннях.
Після включення вібросита в електромережу обертальний рух від валу електродвигуна за допомогою муфти передається на ексцентриковий вал 6, а потім коливання через шатун 4 передаються на корпус сита 5. При цьому сито вібрує і забезпечує інтенсивне проціджування суміші або просіювання матеріалу.
Для безпечної роботи з віброситом його слід підключати до електромережі у комплекті з вимикально-захисним пристроєм.
Технічну характеристику вібросит подано в табл. 3.
Таблиця 3. Технічна характеристика вібросит
Показник Марка
СО ЗА СО 130А
Продуктивність, кг/год 660-720 700
Амплітуда коливань, мм 0,8 2
Електродвигун :
потужність, кВт 0,4 0,18
напруга, В 220/380 220/380
частота обертання, хв-1 2800 3000
Габаритні розміри, мм:
довжина 455 405
ширина 200 175
висота 400 503
Маса, кг 13,5 10
3. Клеєварки
Для приготування водних фарбувальних сумішей застосовують сухі тваринні клеї або синтетичний клей КМЦ у вигляді водних розчинів. Розчини тваринного клею готують в електроклееварках. Щоб клейовий розчин не пригорав, клеєварка складається з двох посудин, одна з яких входить у другу. У внутрішній посудині вариться клей, а в зовнішній гріється вода. Найпоширеніші клеєварки двох марок С-409 і СО-141.
Електроклеєварка СО-141 (рис. 5) складається з електродвигуна, клинопасової передачі, корпусу з кришкою і двома зливними кранами, змішувача, бачка для клейового розчину, двох електронагрівачів і двох температурних реле. Корпус клеєварки 6 подвійний, всередині якого є шар теплоізоляційного матеріалу. Всередині клеєварки є бачок місткістю 20 л, в якому приготовляють клейовий розчин. У верхній частині корпусу міститься закритий кришкою 3 люк, через який завантажують вихідні матеріали. На кришці клеєварки 4 розміщені електродвигун 1, клинопасова передача 2 і змішувач, який заходить всередину бачка. На протилежних боках нижньої частини корпусу розташовані зливні крани 7, один з яких призначений для зливання води, а другий - для зливання готового клейового розчину.
Клеєварка працює в автоматичному режимі, з цією метою вона обладнана двома трубчастими електронагрівачами і двома температурними реле 8. Постійний рівень води в клеєварці підтримується автоматично за допомогою поплавкового пристрою, який при надлишковому рівні води перекриває отвір штуцера 5, крізь який вода надходить у клеєварку. Потрібну температуру води і клейового розчину регулюють температурними реле, що відрегульовані на певний режим роботи, і при підвищенні температури відключають відповідний електронагрівач.
Для приготування водного клейового розчину подрібнений сухий клей і потрібну кількість води завантажують у бачок через люк у кришці клеєварки. Простір між бачком і корпусом клеєварки заповнюють водою і включають її в електромережу. Під час роботи клеєварки вода нагрівається і передає теплоту бачку з клейовим розчином. Клей, що міститься в ньому, розтоплюється і розчиняється у воді. Перемішує клейовий розчин мішалка, яка діє від електродвигуна за допомогою клинопасової передачі. Коли розчин готовий, його зливають через відповідний зливний кран.
Рис. 5. Електроклееварка CO-141:
1 - електродвигун, 2 - клинопасова передача, 3 - крншка люка, 4 - кришка клеєварки, 5 - штуцер для приєднання шланга з водою, 6 - корпус, 7 - зливний кран, 8 - температурні реле
Клеєварка може працювати у двох режимах: при переварюванні клею, коли включають два електронагрівачі, і при підігріванні його - на одному електронагрівачі. При обслуговуванні клеєварки потрібно слідкувати за тим, щоб вона не була включена в електромережу, якщо в ній немає води або клейового розчину.
Рис. 6. Електроклеєварка С-409:
1 - кришка зовнішнього бачка, 2 - кришка внутрішнього бачка, 3 - внутрішній бачок, 4 - зовнішній бачок, 5 - шар теплоізоляції, 6 - електронагрівач
Електроклееварка С-409 (рис. 6) складається з двох бачків з кришками, вставлених один в одного, і системи електронагрівачів, розміщених в нижній частині зовнішнього бачка.
Приготовляючи клейовий розчин, вихідні матеріали завантажують у внутрішній бачок 3, а воду наливають у зовнішній бачок 4. Бачки закривають кришками. Після включення клеєварки в електромережу вода в зовнішньому бачку нагрівається і передає теплоту внутрішньому бачку, в якому нагрівається клейовий розгин або розплавляється клей.
Технічну характеристику електроклеєварок подано в табл 4.
Таблиця 4. Технічна характеристика електроклеєварок
Показник Марка
СО-409 СО-141
Продуктивність, л/год 80 40
Місткість внутрішнього бачка, л 16 20
Напруга, В 220/127 220
Потужність електронагрівачів, кВт 3,6 4
Габаритні розміри, мм:
довжина 505 680
ширина 535 630
висота 609 570
Маса, кг 25 56
Список використаної літератури
1. Белогуров В. П., Чмырь В. Д. Справочник молодого маляра.- М.- Высш. шк., 1984.- 176 с.
2. Белоусов Е. Д. Технология малярных робот.- М.: Высш. шк., 1980,- 240 с
3. Лебедев А. М. Справочник молодого штукатура.- М.: Высш. шк., 1984.- 155 с.
4. Максимова О. М., Стесин М. С., Тищенко И. И. Машины для отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1984.- 224 с.
5. Оборудование, оснастка и средства малой механизации для отделочных работ: Справочник строителя.- Л.: Стройиздат, 1989.- 240 с.
6. Поволоцкий Ю. А., Северинова Г. В. Индустриальное производство отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1983.- 152-с.
7. Смирнов А. А., Дадонов В. А. Ручные машины для строительных работ.- М.: Стройиздат, 1988.- 320 с.
8. Трухан В. Г., Лисневич В. С., Северинова Г. В. Передвижные штукатурные и малярные станции.- М.: Высш. шк., 1989.- 152 с.
9. Шепелев А М Штукатурные работы.-М.-. Высш. шк., 1983.- 143 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...