WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Фарботерки. Вібросита. Клеєварки - Реферат

Фарботерки. Вібросита. Клеєварки - Реферат


Реферат
на тему:
Фарботерки. Вібросита. Клеєварки
1. Фарботерки.
2. Вібросита.
3. Клеєварки
1. Фарботерки
Фарботерки призначені для перетирання різних малярних сумішей: шпаклівок, крейдяної пасти, клейових і олійних фарб тощо, що були попередньо розмішані в змішувачах або вручну. Залежно від застосованого у фарботерках робочого органа вони бувають жорнові, вальцьові і дискові. Найпродуктивнішими е стаціонарні вальцьові фарботерки, які застосовують на заводах або в цехах з виготовлення фарб та інших малярних сумішей. Тут застосовують і дискові фарботерки. Більш зручними для використання в приоб'єктних фарбозаготівельних майстернях, а також безпосередньо на будівельних об'єктах є жорнові фарботерки марок СО-1А, CO-ПО і СО-І16А.
Жорнова фарботерка СО-1А (рис. 1) складається з електродвигуна, редуктора, двох жорен (рухомого і нерухомого), завантажувальної лійки і жолоба. Всі деталі фарботерки змонтовані на кожусі шестерінчастого редуктора 5, який спирається на чотири ніжки. Всередині завантажувальної лійки на торці рухомого жорна міститься змішувач 8 з двома лопатями, за допомогою якого суміш перемішується і притискується до жорен.
Під час роботи фарботерки електродвигун 4 за допомогою редуктора обертає вертикальний вал 6, на якому розміщені рухоме жорно 9 і змішувач. Суміш, що завантажують в лійку 3, переміщується, перетирається між жорнами і через жолоб 1 надходить у підставлену посудину. Тонкість помелу суміші регулюють, повертаючи гайку 10. Для збільшення тонкості помелу гайку повертають проти годинникової стрілки. При цьому рухоме жорно піднімається вгору і відповідно зменшується щілина між жорнами.
Жорнова фарботерка СО-116А (рис. 2) складається з електродвигуна, клинопасової передачі, рухомого і нерухомого жорен, ножа, сита, завантажувальної лійки, шнека і жолоба. Всі деталі фарботерки змонтовані на кожусі клинопасової передачі 1. Жорна фарботерки дискові. На робочій поверхні дисків зроблені спіралеподібні борозни змінного профілю, які забезпечують якість перетирання суміші і рівномірну подачу її між жорнами. Посередині рухомого жорна закріплений шнек 9, на валу якого міститься ніж 8. Між рухомим жорном і ножем є сито 7.
Під час роботи фарботерки електродвигун 11 за допомогою клинопасової передачі обертає вертикальний вал 2, на якому розміщене рухоме жорно 3, а на ньому - ніж і шнек. Суміш, що завантажують у лійку 10, переміщується і подається шнеком на сито 7. Пройшовши крізь отвори сита, суміш потрапляє між жорна, перетирається, стікає на дно корпусу фарботерки і далі через жолоб 4 у підставлену посудину. Ніж 8, що обертається на валу шнека, призначений для подрібнення твердих шматків матеріалу, які не проходять крізь отвори сита.
Рис 1 Жорнова фарботерка CO-1 А:
а - загальний вигляд, б-розріз, 1-жолоб, 2-притискна скоба, 3-завантажувальна лійка; 4 - електродвигун, 5 - редуктор, 6 - вал, 7 - нерухоме жорно, 8 - змішувач, 9 - рухоме жорно, 10-гайка для регулювання положення рухомого жорна
Рис. 2. Жорнова фарботерка СО-116А:
1 - клинопасова передача, 2 - вал; 3 - рухоме жорно, 4 - жолоб; 5 - корпус; 6 - нерухоме жорно; 7 - сито; 8 - ніж; 9 - шнек; 10 - завантажувальна лійка, 11 - електродвигун, 12 - регулювальний пристрій
Тонкість помелу суміші регулюють пристроєм 12. Для збільшення тонкості помелу маховик пристрою повертають проти годинникової стрілки. При цьому рухоме жорно піднімається вгору і відповідно зменшується щілина між жорнами.
Такі самі конструкцію і принцип дії має фарботерка CO-ПО, проте вона більша за габаритними розмірами і продуктивніша (табл. 1).
Під час роботи з фарботеркою слід виконувати всі правила техніки безпеки, які стосуються машин, що працюють від електроприводу. Не дозволяється перетирати на фарботерках вибухонебезпечні суміші, а також промивати фарботерку і окремі деталі її вибухонебезпечними розчинниками. Найкраще для цього застосовувати гас.
Перелік несправностей, які можуть виникнути в роботі фарботерок, наведено в табл. 2.
Таблиця 1. Технічна характеристика фарботерок
Показник Марка
СО-1А СО-110 СО-116А
Продуктивність, кг/год 100 400 100
Частота обертання жорна, хв-1 250 200 200
Електродвигун:
потужність, кВт 2,2 5,5 2,2
напруга, В 220/380 220/380 220/380
частота обертання, хв-1 1420 1440 1440
Габаритні розміри, мм:
довжина 645 1060 730
ширина 370 500 350
висота 525 945 600
Маса, кг 100 350 120
Таблиця 2. Основні несправності в роботі фарботерок та способи їх усунення
Несправність Причина несправності Спосіб усунення
Недостатня тонкість помелу Збільшена відстань
між жорнами За допомогою регулювального пристрою підняти рухоме
жорно
Зменшилась продуктивність фарботерки Борозни на жорнах
заповнені старою твердою сумішшю Розібрати машину, прочистити борозни і промити деталі
розчинником
Стерлися борозни жорен
Зняти жорна і поглибити на
них борозни; якщо це неможливо, то замінити жорна
Зменшення частоти
обертання жорна за
рахунок послаблення
пасів Відрегулювати натяг пасів
2. Вібросита
Незважаючи на те що готові малярні суміші були ретельно перемішані і перетерті на відповідних машинах, до них все-таки потрапляють тверді частинки більших розмірів. Надалі ці частинки будуть засмічувати сопла розпилювальних пристроїв, що призводить до переривів у роботі. Тому приготовлені суміші обов'язково переціджують на ситах. Розмір отворів у ситах повинен бути: для проціджування рідких водних і неводних малярних сумішей - 0,16-0,25 мм, а для шпаклівок в'язкістю 10- 11 с за віскозиметром ВЗ-4-0,355-0,7 мм. Тому машини для проціджування малярних сумішей комплектуються змінними ситами. Широко застосовують в будівельній практиці вібросита марок СО-ЗА і СО-130А.
Вібросито СО-ЗА (рис. 3) призначене для проціджування водних і неводних фарбувальних сумішей та ґрунтовок. Складається воно з електродвигуна, вібрувального механізму, кронштейна, сита і опорної плити. Вібрувальний механізм має ексцентрик і шатун.
Рис. 3. Вібросито СО-ЗА:
а -загальний вигляд; б - розріз, 1 - змінне сито. 2- корпус сита; 3 - шатун, 4 - ексцентрик; 5 - електродвигун, 6 - електрокабель, 7 - опорна плита; 8 - кронштейн
Рис 4 Вібросито СО-НОА
а - загальний вигляд б - розріз, 1 - електродвигун, 2 - електрокабель, 3 - корпус вібраційного механізму, 4 - шатун, 5 - сито 6 - ексцентриковий вал
Під час роботи вібросита електродвигун 5 за допомогою закріпленого на його кінці вала ексцентрика 4 і шатуна 3 передає ситу 1 коливальні рухи. Сито вібрує і проціджує

 
 

Цікаве

Загрузка...