WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Фарбонагнітальні бачки і масловологовіддільники - Реферат

Фарбонагнітальні бачки і масловологовіддільники - Реферат


Реферат
на тему:
Фарбонагнітальні бачки і масловологовіддільники
Фарбонагнітальний бачок призначений для зберігання малярної суміші під тиском і подавання її до фарборозпилювача. Фарбонагнітальні бачки випускають марок СО-12А, СО-13А, СО-42А, СО-52 тощо, які за конструкцією майже не відрізняються один від одного, але мають різні габаритні розміри.
Фарбонагнітальний бачок СО-12А (рис. 1) складається з корпусу, кришки і мішалки. Корпус бачка металевий, з боків його є дві ручки, призначені для перенесення бачка. У верхній частині бачка розміщені чотири притискні скоби з гвинтами, які входять у спеціальний проріз на кришці і щільно притискують її до корпусу бачка. Герметичність створюється за допомогою гумової прокладки 10, яка затискується між корпусом і кришкою по периметру бачка.
Рис. 1. Фарбонагнітальний бачок СО-12А:
1- корпус, 2 - змінне відро, 3 - притискна скоба, 4 - крани із штуцерами для приєднання повітряних шлангів, 5 - ручка мішалки, 6 - манометр, 7 - редуктор, 8 - кран із штуцером для приєднання матеріального шланга, 9 - кришка бачка, 10 - гумова прокладка, 11 - трубка з фільтром, 12- пропелерна мішалка
На кришці бачка 9 встановлений редуктор 7, яким регулюють кількість повітря, що надходить у бачок. Зверху редуктора встановлено манометр 6, з боків - два крани 4 із штуцерами, до яких приєднують повітряні шланги. Крізь кришку проходить трубка 11, яка дістає майже до дна бачка. На нижньому її кінці закріплена лійка з сіткою (фільтром). Зовні трубка закінчується краном із штуцером, до якого приєднується матеріальний шланг. Через центр кришки проходить вісь пропелерної мішалки 12 з ручкою, за допомогою якої фарбувальну суміш перемішують під час роботи агрегату. Щоб випустити зайве повітря, при перезарядженні бачка користуються спускним краном, що також розміщується на кришці. Для заповнення бачка фарбою користуються спеціальним отвором, який зроблено у кришці. Завантажувальний отвір закривається спеціальною кришкою з гумовою прокладкою.
Фарбонагнітальний бачок СО-13А (рис. 2) складається з корпусу, кришки і розподільного вузла з редуктором і манометром. Корпус бачка 1 металевий із сферичним дном, з боків його є дві ручки 12. У верхній частині бачка по його периметру розміщені шість притискних скоб з гвинтами 11.
На кришці бачка є завантажувальний отвір 10 з кришкою, запобіжний клапан 3 і розподільник 16 з рукояткою 9. З боку розподільника міститься кран із штуцерами 4 для приєднання матеріальних шлангів. До крана приєднана матеріальна трубка 13, в нижній частині якої є фільтр для фільтрації фарби, що надходить до фарборозпилювача. Зверху розподільника міститься редуктор 6 з двома кранами для подачі повітря і манометром.
Принцип роботи бачка описано у § 40. Для подачі повітря в бачок на витиснення фарби рукоятку встановлюють у вертикальне положення, а для перемішування суміші і скидання тиску - в горизонтальне. Щоб запобігти виходу суміші в атмосферу крізь отвір скидання повітря в розподільнику, бачок має спеціальний відбивач 14, а щоб суміш не потрапила у редуктор,- зворотний клапан 15.
Таку саму конструкцію має фарбонагнітальний бачок СО-42А, але місткість його менша. Технічну характеристику бачків наведено в табл. 1.
До початку роботи з фарбонагнітальним бачком потрібно пересвідчитись в його справності, а також у справності манометра і редуктора. Можливі несправності в роботі бачків подано в табл. 2.
Повітря, що надходить від компресора, очищають масловологовіддільниками.
Масловологовіддільник (очисник повітря) СО-15Б (рис. 3) складається з корпусу, кришки, фільтрувального пристрою, редуктора і манометра. На редукторі 6 розміщені два крани 4 із штуцерами для приєднання повітряних шлангів подачі очищеного повітря до фарборозпилювачів. У нижній частині корпусу є штуцер 1 для приєднання шланга, що йде від компресора, і спускний клапан 9. Фільтрувальний пристрій з'єднаний з кришкою 3. Він складається із шнека 7 з зовнішньою гвинтовою нарізкою, всередині якого розміщений керамічний фільтр 8.
Рис. 2. Фарбонагнітальний бачок СО-13А:
а - загальний вигляд; б - розріз; 1 - корпус, 2 - кришка, 3 - запобіжний клапан, 4 - кран із штуцерами для приєднання матеріальних шлангів; 5 - кран із штуцерами для приєднання повітряних шлангів до фарборозпилювачів, 6 - редуктор, 7 - манометр, 8 - кран із штуцером для приєднання повітряного шланга від компресора, 9 - рукоятка розподільника, 10 - завантажувальний отвір; 11 - притискна скоба, 12 - ручка, 13 - матеріальна трубка з фільтром, 14 - відбивач, 15 - зворотний клапан, 16 - розподільник
Таблиця 1. Технічна характеристика фарбонагнітальних бачків
Показник Марка
СО-12А СО-13А СО-42А СО-52
Місткість бачка, л 20 60 40 100
Робочий тиск, МПа 0,3-0,4 0,4 0,4 0,4
Габаритні розміри, мм:
довжина 390 500 500 500
ширина 350 420 420 525
висота 700 1060 750 1020
Маса, кг 20 35 30 60
Таблиця 2. Основні несправності в роботі фарбонагнітальних бачків та способи їх усунення
Несправність Причина несправності Спосіб усунення
Зменшується або при-пиняється подача фарби
Засмітився фільтр Зняти кришку, прочистити і промити фільтр з трубкою
Недостатня кількість фарби у бачку Долити фарбу
Фарба, що надходить до розпилювача, має неоднакову в'язкість Погано перемішується фарба Перемішати фарбу мі-шалкою; якщо в бачку є пневмомішалка, включити її
Манометр не показує тиску Несправний манометр Замінити манометр
Тиск редукованого по-вітря знижується Недостатньо міцно за-кріплено шланги Перевірити місця з'єднань шлангів і закріпити
Нещільно закрита кришка Підтягнути накидні скоби; перевірити справність гумової прокладки; якщо вона пошкоджена, замінити
Тиск у бачку нижче або вище потрібного Неправильно відрегу-льований редуктор Регулювальним гвинтом редуктора довести тиск до потрібного
Пошкоджена діафрагма редуктора Замінити діафрагму
Рис. 3. Масловологовіддільник СО-15Б:
а - загальний вигляд, б - розріз, 1 - штуцер для приєднання повітряного шланга, що йде від компресора, 2 - корпус (бачок), 3 - кришка, 4 - кран із штуцером для приєднання повітряного шланга до фарборозпилювача, 5 -манометр, 6 - редуктор, 7 - шнек, 8 - фільтр, 9 - спускний клапан
Повітря, що надходить від компресора, по внутрішній трубці надходить у верхню частину порожнини корпусу, проходить з великою швидкістю по гвинтових каналах шнека і під дією відцентрової сили сепарується. Частинки води, масла, пилу осідають на внутрішній поверхні корпусу і стікають на його дно. Далі повітря піднімається вгору, проходить крізь фільтр, де остаточно очищається і надходить у редуктор. Тут повітря редукується до потрібного тиску і через крани по шлангах подається до фарборозпилювачів.
Масловологовіддільник періодично очищають від конденсату, що збирається на його дні. Це роблять під тиском стисненого повітря, відкриваючи спускний клапан. Крім того, рекомендується періодично розбирати очиснийпристрій і прочищати, промивати і продувати керамічний фільтр.
Таблиця 3. Основні несправності в роботі масловологовіддільника СО-15Б та способи їх усунення
Несправність Причина несправності Спосіб усунення
Манометр не показує тиску Несправний манометр Замінити манометр
Тиск повітря знижується Засмітився фільтр Розібрати очисник по-вітря, замінити або по-чистити фільтр
Повітря виходить у міс-цях з'єднань Підтягнути гайки або хомути у місцях з'єднань шлангів
Повітря не редукується
Затиснутий клапан ре-дуктора або його пружина Розібрати редуктор і по-чистити деталі
Пошкоджена діафрагма Несправний манометр Замінити діафрагму Замінити манометр
Технічна характеристика масловологовіддільнкка СО-15Б
Продуктивність, м3/год 30
Робочий тиск, МПа 0,5
Місткість бачка, л 1,2
Ступінь очищення повітря, % 90
Габаритні розміри, ми:
довжина 270
ширина 135
висота 550
Маса, кг 3,2
Можливі несправності в роботі масловологовіддільника подано в табл. 3.
Список використаної літератури
1. Белогуров В. П., Чмырь В. Д. Справочник молодого маляра.- М.- Высш. шк., 1984.- 176 с.
2. Белоусов Е. Д. Технология малярных робот.- М.: Высш. шк., 1980,- 240 с
3. Лебедев А. М. Справочник молодого штукатура.- М.: Высш. шк., 1984.- 155 с.
4. Максимова О. М., Стесин М. С., Тищенко И. И. Машины для отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1984.- 224 с.
5. Оборудование, оснастка и средства малой механизации для отделочных работ: Справочник строителя.- Л.: Стройиздат, 1989.- 240 с.
6. Поволоцкий Ю. А., Северинова Г. В. Индустриальное производство отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1983.- 152-с.
7. Смирнов А. А., Дадонов В. А. Ручные машины для строительных работ.- М.: Стройиздат, 1988.- 320 с.
8. Трухан В. Г., Лисневич В. С., Северинова Г. В. Передвижные штукатурные и малярные станции.- М.: Высш. шк., 1989.- 152 с.
9. Шепелев А М Штукатурные работы.-М.-. Высш. шк., 1983.- 143 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...