WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технічна естетика у будівництві - Реферат

Технічна естетика у будівництві - Реферат


Реферат
на тему:
Технічна естетика у будівництві
Продуктивність праці робітника залежить не лише від матеріального стимулу, застосування нових машин і механізмів, передових методів праці, а й від умов праці. Під поняттям "умови праці" слід розуміти те, в якому оточенні перебуває робітник, який виконує певну роботу, що впливає на його настрій, як обладнано і організовано його робоче місце. Якщо людина працює в чистому, світлому приміщенні, в зручному і елегантному одязі, застосовує красивої форми, легкий, по можливості, безшумний меха-нізований інструмент, то це сприяє підвищенню її настрою, заохочує до праці і продуктивність її підвищується. Погані умови праці впливають на психічний стан людини, роздратовують її, іноді навіть сприяють розчаруванню у вибраній професії. У таких умовах часто знижується продуктивність праці.
Досліди, проведені на багатьох підприємствах і будовах нашої країни, показали, що при правильній організації робочого місця, освітленості його, застосуванні відповідних кольорів для фарбування приміщень, обладнання, інструментів, зменшенні виробничих шумів продуктивність праці підвищується в середньому до 30 %.
У цьому розділі ми детально розглянемо питання, пов'язані з впливом кольору на людину, а також з фарбуванням інтер'єру житлових і промислових будинків. Під поняттям "інтер'єр" розуміють не лише опорядження поверхонь приміщення, а й правильне розміщення в ньому обладнання, меблів, картин, квітів тощо.
Колір значно впливає на людський організм, в першу чергу на психіку людини. Так, червоний колір в початковий період перебування в його оточенні збуджує нервовий стан людини, а при довгому перебуванні - стомлює, викликає апатію. Жовто-оранжеві кольори спричинюють запаморочення. Заспокійливо діє на людину зелений колір, який знижує внутрішнє тиснення, загострює слух, сприяє кровообігу. Блакитно-синій колір знижує кров'яний тиск і регулює ритм дихання. Якщо узагальнити ці положення, то можна відзначити, що синьо-блакитні й зелені кольори сприяють працездатності, заспокоюють людину, знімають втому, а червоно-оранжеві навпаки - збуджують і стомлюють організм людини, внаслідок чого знижується працездатність.
Колір впливає і на сприйняття звуку людиною. У приміщеннях, пофарбованих у холодні зеленувато-сині кольори, звуки сприймаються з меншою силою, ніж в пофарбованих теплими яскраво-червоними кольорами. Проте довге перебування в оточенні одного кольору, навіть такого "заспокійливого", як зелений, може призвести до втоми. Це пояснюється тим, що людина звикає до нього і її стомлює одноманітність. Тому, опоряджуючи інтер'єр, слід враховувати це явище і на одноманітному фоні стін робити кольорові вставки у вигляді окремо розміщених оздоблень або фарбувати стіни в різні кольори, а при опорядженні промислових приміщень фарбувати обладнання іншими кольорами. Тоді при переведенні погляду з одного предмета на інший почуття одноманітності зникне і зорова втома зніметься. Щоб зменшити почуття одноманітності в жилому приміщенні, стіни якого пофарбовані в один колір, в ньому розміщують меблі, колір оббивки яких відрізняється від кольору стін, або меблі з різнокольоровою оббивкою.
Кольорове оформлення жилих приміщень. Колір сприяє ілюзорному уявленню про розміри того чи іншого приміщення. Якщо стіни приміщення пофарбувати у світліший ненасичений колір, то воно буде здаватись просторішим, ніж приміщення, пофарбоване темним насиченим кольором.
Усі низькі приміщення слід фарбувати у світлі пастельні кольори, а щоб пофарбована стіна додатково не зменшувала висоту таких приміщень, треба фарбувати одним кольором стелю і стіни. Просторішим і вищим буде виглядати приміщення, якщо підлогу пофарбувати у світлий колір (світло-жовтий, світло-зелений, блакитний).
Приміщення буде здаватись нижчим при горизонтальному розділенні його кольоровими смугами (фризами, панелями тощо), а при вертикальному розділенні - вищим. Тому при опорядженні жилих приміщень у малогабаритних квартирах не слід робити панелей, фризів і навіть горизонтальних фільонок.
Стелі в жилих приміщеннях слід фарбувати у білий колір. Це сприяє більшій освітленості його, оскільки світло, що потрапляє через вікна, відбиваючись від стелі, рівномірно розсівається на підлогу і все приміщення. З цією самою метою у білий колір фарбують вікна і відкоси.
Щоб вибрати колір для фарбування стін; слід враховувати призначення приміщення, його розміри, розміщення відносно сторін світу, ступінь освітленості і, нарешті, склад сім'ї і смаки її членів. Тому давати якісь певні рекомендації щодо цього немає потреби.
Проте слід пам'ятати, що фарбувати стіни різних приміщень квартири можна за принципом монохромності, тобто коли всі приміщення пофарбовані в одному кольоровому тоні (наприклад, червонувато-жовтому) і відрізняються лише відтінком, або поліхромності - коли стіни пофарбовані в різні кольори. Однотональні фарбування створюють затишок, вони більш суворі і спокійні, їх здебільшого застосовують для невисоких тісних приміщень, заставлених великою кількістю меблів і густо заселених.
Різнокольорові фарбування більш виразні, веселі, їх можна рекомендувати для просторих високих приміщень.
Однокімнатна квартира розміщена в кутовій секції на нижньому поверсі, що знижує її освітленість. Кімната освітлюється з двох вікон, які можуть бути розміщені на північний захід і північний схід, захід і північ або північ і схід. Призначена для заселення сім'єю з однією дитиною. Фарбувальним сумішам надають такий колір: для жилої кімнати - жовтий і червоний пігменти, а також сажа, для кухні - вохра золотиста і оранжевий пігмент.
Така сама квартира з північною орієнтацією, розміщена на верхніх поверхах і досить добре освітлена, може бути пофарбована різнокольоровими більш насиченими фарбами. Вона призначена для заселення людьми похилого віку або одинаками. Для фарбування жилої кімнати використані сурик залізний, яскраво-червоний і блакитний пігменти, для кухні - блакитний пігмент і палена умбра, для передпокою - вохра золотиста, оксид хрому і жовтий пігмент.
Двокімнатна квартира північної орієнтації пофарбована в одному тоні. Для фарбування кімнат використані вохра, умбра, жовтий і червоний пігменти, а для кухні - вохра золотиста і невелика кількість оксиду хрому.
Така сама квартира південної орієнтації може бути пофарбована у холодні різнокольорові тони, для приготування яких застосовані оксид хрому, вохра золотиста, блакитний і зелений пігменти.
Кольорове оформлення промислових приміщень. Стелі і

 
 

Цікаве

Загрузка...