WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Протипожежні заходи на будівництві - Реферат

Протипожежні заходи на будівництві - Реферат


Реферат
на тему:
Протипожежні заходи на будівництві
Відповідальність за стан і організацію протипожежної безпеки на будівельному майданчику покладено на заступника начальника будівельного тресту (управління) по кадрах і побуту або виконавця робіт (виконроба), якщо цей обов'язок покладений на виконроба наказом по тресту. Контроль за додержанням правил і заходів з протипожежної безпеки на будівництві проводять органи Управління Державної пожежної охорони МВС України і члени добровільних протипожежних формувань, які по можливості слід створювати на будівельних об'єктах.
Причинами пожежі можуть бути: несвоєчасне прибирання з робочого місця відходів легкоспалимих матеріалів (стружки, паперу, ганчірки тощо); неправильне зберігання легкозаймистих матеріалів (бензину, оліфи, лаку, олійних фарб тощо); необережне поводження з вогнем у вогненебезпечних місцях; несправність електропроводки та електрообладнання тощо.
Горіння - це хімічний процес взаємодії спалимого матеріалу з киснем повітря, внаслідок чого виділяється велика-кількість теплоти. Але для того щоб матеріал загорівся, його треба нагріти до певної температури -
температури запалення, яка для кожного матеріалу різна. Тому такі матеріали, як бензин, ацетон, оліфа, займаються при більш низьких температурах, ніж деревина і вугілля. Температура запалення залежить від природи матеріалу, вмісту кисню у навколишньому просторі, атмосферного тиску, вологості та інших причин.
Вогненебезпечність будівельного матеріалу залежить від температури запалення його і тих умов, за яких він зберігається. Деякі матеріали (тирса, вугілля, будівельне сміття з відходів органічних речовин) здатні за певних умов, особливо при підвищенні навколишньої температури, до самозапалення, що часто призводить до виникнення пожеж. Тому при організації протипожежної безпеки на будівництві потрібно зберігати матеріали так, щоб не Спричинити підвищення температури матеріалу і його запалення.
Крім запалення пари летких речовин (бензин, ацетон тощо) у певній суміші з повітрям спричинюють вибухи. Вибух може статися внаслідок іскри від вогню, тертя, удару та з інших причин.
За ступенем згоряння всі матеріали і будівельні конструкції поділяють на спалимі, важкоспалимі і неспалимі.
Спалимі матеріали (деревина, толь, картон, лаки, фарби, розчинники) займаються від вогню і продовжують горіти або тліти навіть після усунення джерела вогню.
Важкоспалимі матеріали (волокниста суха штукатурка, фіброліт, повсть, змочена у глині, тощо) горять або тліють тільки при наявності джерела вогню. Якщо усунути його, то горіння матеріалу припиниться.
Неспалимі матеріали (природні і штучні кам'яні матеріали, сталь, бетони тощо) при високих температурах не займаються і не тліють.
При організації будівельного майданчика і розміщенні на ньому будівельних матеріалів треба залишати спеціальні проїзди для пожежних машин. Від території будівництва до магістралі прокладають дорогу з твердим покриттям. Для проїзду пожежних машин уздовж будівель понад 18 м завширшки мають бути зроблені проїзди з двох поздовжніх боків, а понад 100 м завширшки - з усіх боків будови. Відстань від краю проїжджої частини до стін будівель не повинна перевищувати 25 м.
Перед початком будівництва будівельний майданчик слід забезпечити водою. Воду підводять від міської водопровідної мережі і встановлюють один або кілька пожежних гідрантів. Якщо водопровідної мережі немає, то можна користуватись природними водоймами, до яких треба зробити під'їзди для автотранспорту.
Для зберігання легкозаймистих матеріалів на території будівельного майданчика обладнують підземні або напівпідземні склади, в яких водночас може зберігатись не більше ніж 5 м3 цих матеріалів. Лісоматеріали можна складати лише на відстані від будинку не менше ніж 24 м. Для тимчасового зберігання відходів легкоспалимих матеріалів на території будівництва встановлюють металеві ящики з кришками або викопують спеціальні ями.
На будівельному майданчику слід обладнати протипожежний пост, на якому мають бути: щит з протипожежним інструментом (лопатами, ломами, вогнегасниками тощо), пристрій для подавання тривоги, ящик з піском і бочки з водою.
В усіх вогненебезпечних місцях вивішують попереджувальні написи: "Палити заборонено", "Вогненебезпечне" тощо. Палити дозволяється на певній відстані від будинку і складів у спеціально обладнаних місцях, де обов'язково встановлюється ящик з піском або бочка з водою.
Кожен робітник до початку роботи на будівництві повинен пройти відповідний інструктаж з протипожежної безпеки, вивчити засоби гасіння пожежі і вміти ними користуватись.
Перебуваючи на будівельному майданчику, необхідно додержуватись таких правил протипожежної безпеки:
не палити на робочому місці;
не залишати після роботи на робочому місці відходів легкоспалимих матеріалів;
робоче місце прибирати, а сміття виносити у відведене для цього місце;
не розпалювати багаття на робочому місці або поблизу легкозаймистих матеріалів;
кількість легкозаймистих матеріалів на робочому місці повинна відповідати їх витраті за зміну; після закінчення роботи залишки матеріалів слід винести до спеціально виділеного для них приміщення;
випадково розлиті на підлозі легкозаймисті матеріали відразу витерти ганчіркою, яку винести з приміщення в спеціально відведене для сміття місце;
приступати до роботи з електроінструментом або машинами, що працюють від електродвигунів, тільки після перевірки справності ізоляції проводів чи кабелів;
поблизу електродвигунів, що працюють, не розміщувати речовин, які можуть спалахнути від іскри;
якщо двигун перегрівається внаслідок несправності, то негайно вимкнути його і повідомити майстра або виконроба;
слід добре знати будову різних видів вогнегасників і вміти користуватися ними;
якщо виникне пожежа, то особи, які її помітили, повинні негайно: подати сигнал пожежної тривоги ударами у металевий предмет (кусок рейки, відро, лист сталі тощо); викликати пожежну команду за телефоном 01; почати гасити пожежу всіма засобами, які є в їхньому розпорядженні;
легкозаймисті речовини (гас, оліфу, бензин тощо) треба гасити піском, пінним вогнегасником типу ОХП-10 (рис. 1, а) або вуглекислотним вогнегасником типів ОУ-2, або ОУ-5 (рис. 1, б). Якщо полум'я невелике, то на нього слід накинути лист сталі, халат або інший предмет, щоб припинити доступ повітря до вогню. Інші спалимі матеріали (дошки, стружки, папір тощо) можна гасити водою, вогнегасниками, а також піском;
почати переносити на безпечну відстань спалимі матеріали, які е поблизу пожежі;
негайно сповістити про пожежу майстра, бригадира або виконроба.
Рис. 1. Вогнегасники:
а-пінний тину ОХП-10; 1 - корпус; 2 - стакан з кислотою; 3 - вихідний отвір; 4 - шток; 5 - рукоятка; 6 - кришка; 7 - ручка; 8 - шпилька; б - вуглекислотний типу ОУ-5; 1-корпус; 2 - рукоятка; 3 -вентиль. 4 - шланг; 5 - дифузор; 6 - сифонна трубка
Списоквикористаної літератури
1. Белогуров В. П., Чмырь В. Д. Справочник молодого маляра.- М.- Высш. шк., 1984.- 176 с.
2. Белоусов Е. Д. Технология малярных робот.- М.: Высш. шк., 1980,- 240 с
3. Лебедев А. М. Справочник молодого штукатура.- М.: Высш. шк., 1984.- 155 с.
4. Правила пожежної безпеки в Україні / М-во внутрішніх справ України.- К.: Укрархбудінферм, 1995.- 195 с.
5. Шепелев А М Штукатурные работы.-М.-. Высш. шк., 1983.- 143 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...