WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Принципи механізованого розпилення фарбувальних сумішей. Ручні і електричні фарбопульти - Реферат

Принципи механізованого розпилення фарбувальних сумішей. Ручні і електричні фарбопульти - Реферат

гайку
Неправильно розпилюється струмінь фарби форсункою Засмітилось сопло форсунки або її внутрішні канали Викрутити форсунку і прочистити її
3. Електричні фарбопульти
На відміну від ручних фарбопультів, у яких створюється тиск і нагнітається фарба за допомогою ручного насоса, електрофарбопульти працюють від електропривода. Фарба в них нагнітається електронасосом. Це полегшує працю робітників і значно підвищує її продуктивність.
Крім того, використання електрофарбопультів дає змогу скоротити кількість робітників, зайнятих на фарбуванні, оскільки обслуговує електрофарбопульт лише один робітник.
На практиці здебільшого користуються кількома типами електрофарбопультів (СО-22, СО-61, СО-101 тощо), які де в чому відрізняються один від одного, але принцип їх роботи однаковий.
Електрофарбопульт СО-61 (рис. 7) складається з електродвигуна, діафрагмового насоса, механізму привода, клапанного пристрою, запобіжного клапана, всмоктувального шланга з фільтром, нагнітального шланга, вудки і форсунки.
Фарбопульт встановлено на опорній плиті 11. На корпусі запобіжного клапана 6 розміщені два штуцери, до яких кріпляться нагнітальний і перепускний шланги. Всмоктувальний шланг приєднують до штуцера 4, який міститься з боку клапанного пристрою 3.
У комплект з фарбопультом входить вудка, обладнана проміжною вставкою (трубкою), що дає змогу скорочувати її під час роботи у малогабаритних приміщеннях. У форсунці фарбопульта е отвір, у який вставляють манометр, яким можна проконтролювати тиск суміші на виході з форсунки. Відповідно до робочого тиску фарбопульта регулюють запобіжний клапан так, щоб він при надлишковому тиску спрацьовував. Коли клапан відрегульовано, тиск у фарбопульті знімають, манометр вигвинчують, а отвір форсунки закривають спеціальною пробкою.
Рис. 7. Електрофарбопульт СО-61:
1 - корпус механізму привода. 2 - гумова діафрагма, 3 - клапанний пристрій, 4 - штуцер для приєднання всмоктувального шланга, 5 - штуцер для приєднання перепускного шланга, 6 - запобіжний клапан, 7 - штуцер для приєднання нагнітального шланга, 8 - ручка, 9 - пусковий пристрій, 10 - електродвигун, 11 - опорна плита
Принцип дії електрофарбопульта СО-61 подано на рис. 8. Під час роботи електродвигуна ротор за допомогою зубчастої муфти приводить у рух колінчастий вал 1, з'єднаний з шатуном 3. Рухаючись вгору і вниз, шатун передає коливальні рухи гумовій діафрагмі 9, яка закріплена на його верхньому кінці. Під час руху шатуна вниз (рис. 8, а) діафрагма розтягується так, що всередині клапанного пристрою створюється розрідження. При цьому нагнітальний клапан 6 закривається, а всмоктувальний 5 під тиском фарбувальної суміші відкривається і суміш надходить у між-клапанний простір. Під час руху шатуна вгору (рис. 8, б) діафрагма розтягується у протилежний бік, тисне на фарбувальну суміш і виштовхує її через нагнітальний клапан у вудку. При цьому під тиском суміші всмоктувальний клапан закривається.
Рис. 8 Принцип дії електрофарбопульта СО-61:
а - всмоктування б-нагнітання, 1 - колінчастий вал 2 - всмоктувальний шланг 3 - шатун, 4 - перепускний шланг, 5 - всмоктувальний клапан, 6 - нагнітальний клапан, 7 - запобіжний клапан, 8-нагнітальний штанг, 9 - гумова діафрагма
Електрофарбопульт має запобіжний клапан 7, який повинен бути відрегульований на тиск 0,5 МПа. Якщо під час роботи виключити вудку, то тиск збільшиться. Коли він стає більшим за 0,5 МПа, запобіжний клапан відкривається і фарбувальна суміш по перепускному шлангу 4 повертається у відро, де вона водночас перемішує суміш, що міститься у відрі. Таку саму конструкцію і принцип дії мають електрофарбопульти СО-22 і СО-101.
Електрофарбопульт СО-101 (рис. 9) складається в основному з тих самих деталей, що й фарбопульт СО-61. Винятком є те, що в ньому на клапанному пристрої встановлено ресивер, який зменшує пульсацію суміші, що надходить у вудку під час роботи насоса. Більш високою є електробезпека цього електрофарбопульта, оскільки з'єднувальні деталі між двигуном і валом насоса зроблені з діелектричного матеріалу.
Технічну характеристику електрофарбопультів подано в табл. 2.
Таблиця 2. Технічна характеристика електрофарбопультів
Показник Марка
CO 22 CO 61 CO 101
Продуктивність, м2/год 250 250 260
Робочий тиск, МПа 0,5 0,5 0,5
Частота коливання діафрагми, хв-1 2800 2890 2800
Електродвигун
потужність, кВт 0,18 0,27 0,18
частота обертання, хв-1 2800 2890 2800
напруга, В 220/280 220 220/280
Габаритні розміри, мм:
довжина 310 375 350
ширина 160 185 170
висота 275 295 380
Маса, кг 15 20 14
Рис. 9. Електрофарбопульт CO-101:
1 - фільтр, 2 - шатун, 3 - діафрагма; 4 - всмоктувальний шланг; 5 - перепускний шланг; 6-клапанний пристрій; 7 - перепускний клапан; 8-ресивер; 9 - нагнітальний клапан; 10 всмоктувальний клапан; 11 - форсунка; 12 - кран вудки; 13 - штепсельна вилка 14 - електродвигун; 15-корпус насоса; 16 - колінчастий вал
До початку роботи з електрофарбопультом перевіряють надійність кріплення шлангів та ізоляцію проводів. Увімкнувши електрофарбопульт, перевіряють роботу електродвигуна і всього електрофарбопульта на холостому ходу. Якщо електрофарбопульт справний, то опускають всмоктувальний шланг у відро з фарбувальною сумішшю і починають працювати.
Можливі несправності в роботі електрофарбопультів подано в табл. 3.
Таблиця 3. Основні несправності в роботі електрофарбопультів та способи їх усунення
Несправність Причина несправності Спосіб усунення
1 2 3
Припинилась подача суміші або зменшився тиск Нещільне з'єднання всмоктувального шланга
Пошкоджені всмокту-вальний або нагнітальний клапани Перевірити щільність з'єднання шланга і під-тягнути гайку хомута
Замінити пошкоджений клапан
Засмітилась форсунка Розібрати і промити форсунку
Не спрацьовує перепускний клапан Деформоване сідло кла-пана Відрегулювати клапан Замінити сідло
Пошкоджена пружина клапана Замінити пружину
Деформована кулька клапана Замінити кульку
3 контрольного отвору корпусу витікає суміш Погано затягнуто болта, що з'єднує діафрагму з шатуном
Пошкоджена діафрагма Підтягнути болт
Замінити діафрагму
1 2 3
Неправильно розпи-люється суміш Пошкоджена шайба форсунки Замінити шайбу
Низький тиск на розпи-ленні Відрегулювати перепуск-ний клапан
Суміш витікає з-під гайки перепускного клапана
Пошкоджено ущільнення клапана Замінити ущільнення
Суміш витікає з-під
штуцера всмоктуваль-ного клапана Деформована шайба Замінити шайбу
Електродвигун не пра-цює Немає напруги в елек-тромережі Перевірити причини, що призвели до відсутності напруги
Напруга мережі менша за номінальну Підвищити напругу
Під час роботи фарбо-пульта електродвигун гуде і нагрівається Коротке замикання в обмотці Відремонтувати двигун
Нагріваються підшипники електродвигуна Погано змащені підшипники Додати мастила у під-шипники
Підшипники стукотять Пошкоджені підшипники
Замінити підшипники
Список використаної літератури
1. Белогуров В. П., Чмырь В. Д. Справочник молодого маляра.- М.- Высш. шк., 1984.- 176 с.
2. Белоусов Е. Д. Технология малярных робот.- М.: Высш. шк., 1980,- 240 с
3. Лебедев А. М. Справочник молодого штукатура.- М.: Высш. шк., 1984.- 155 с.
4. Максимова О. М., Стесин М. С., Тищенко И. И. Машины для отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1984.- 224 с.
5. Оборудование, оснастка и средства малой механизации для отделочных работ: Справочник строителя.- Л.: Стройиздат, 1989.- 240 с.
6. Поволоцкий Ю. А., Северинова Г. В. Индустриальное производство отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1983.- 152-с.
7. Смирнов А. А., Дадонов В. А. Ручные машины для строительных работ.- М.: Стройиздат, 1988.- 320 с.
8. Трухан В. Г., Лисневич В. С., Северинова Г. В. Передвижные штукатурные и малярные станции.- М.: Высш. шк., 1989.- 152 с.
9. Шепелев А М Штукатурные работы.-М.-. Высш. шк., 1983.- 143 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...