WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Підготовка поверхонь під фарбування водними сумішами - Реферат

Підготовка поверхонь під фарбування водними сумішами - Реферат

крейду до робочої в'язкості і перетирають на фарботерці.
Наносять казеїнову шпаклівку так само, як і клейову. Підготовлену поверхню перед фарбуванням ґрунтують казеїновою ґрунтовкою.
Підготовка поверхонь під фарбування вапняними сумішами. Вапняні суміші застосовують для фарбування внутрішніх і зовнішніх обштукатурених, бетонних, кам'яних і дерев'яних поверхонь.
При підготовці обштукатуреної і бетонної поверхонь їх очищають і розрівнюють торцем деревини, розрізують (на штукатурці) і підмазують щілини, вибоїни, раковини, шліфують підмазані місця. Для підмазування щілин застосовують такі самі суміші, що й під час підготовки під клейове фарбування, крім підмазки на купоросній ґрунтовці. Підготовлену поверхню ґрунтують вапняною ґрунтовкою.
Склад вапняної ґрунтовки
(на 10 л суміші)
Вапняне тісто
Сіль кухонна
Вода 2,5-3.0 кг
100 г
До 10л
Спосіб приготування. Вапняне тісто розчиняють у 4-5 л води. Окремо віл гарячої води розводять сіль. Розчин солі, перемішуючи, вливають у вапняний розчин і добавляють решту води. Передзастосуванням ґрунтовку проціджують.
Для приготування вапняної ґрунтовки можна застосовувати не тільки вапняне тісто, а й грудкове негашене вапно. Сіль у ґрунтовку добавляють лише під час роботи у літній період.
Ґрунтувальну суміш наносять на поверхню щітками або механізованим способом за допомогою фарбопульта (див. § 58). Суху підготовлену поверхню за 1-2 год до нанесення ґрунтовки змочують водою, щоб створити кращі умови для тверднення (карбонізації) вапняної плівки. Якщо поверхня волога, то змочувати її водою не потрібно.
Підготовляючи дерев'яні і цегляні поверхні під вапняне фарбування, їх очищають від пилу, змочують водою і ґрунтують вапняною ґрунтовкою. Очищають поверхню від пилу щітками або струменем стисненого повітря, що подається по шлангу від компресора. При механізованому чищенні слід працювати в респіраторі і окулярах. Поверхню можна водночас очистити від пилу і змочити водою, якщо воду подавати на поверхню під тиском по шлангу, а не набризкувати її щіткою. Через кілька годин поверхню ґрунтують. Вапняні ґрунтувальні суміші наносять так само, як й інші суміші.
Підготовка поверхонь під фарбування силікатними сумішами. Силікатні суміші застосовують для фарбування внутрішніх і зовнішніх обштукатурених, бетонних і кам'яних поверхонь. При підготовці поверхні її очищають від пилу, жирних плям від мінеральних масел, а пошкоджені місця підмазують цементним розчином і добре затирають. Підготовлена поверхня повинна бути міцною, мати однорідну фактуру на всій площі, лише в такому разі її можна ґрунтувати.
Для ґрунтування фасадів перед фарбуванням силікатними фарбами застосовують розчин калійного рідкого скла густиною 1,15-1,18 г/см3 або розчин флюату магнію чи цинку густиною 1,12 г/см3. Внутрішні поверхні ґрунтують рідким склом густиною 1,2 г/см3. Для ґрунтування пористих поверхонь до складу ґрунтовки добавляють до 20 % дрібнорозмеленого мінерального наповнювача (крейда, діатоміт, трепел тощо).
Склад силікатної ґрунтовки
(на 10 л суміші)
Калієве рідке скло (силікатний клей)
Крейда мелена 10 л
1-2 кг
Спосіб приготування. Крейду добре розтираюсь з невеликою кількістю рідкого скла, після чого вливають решту скла. Розчин перемішують і проціджують.
Ґрунтувальну суміш наносять щітками або механізованим способом. Якщо за певних умов поверхню потрібно шпаклювати, то це роблять силікатною шпаклівкою.
Склад силікатної шпаклівки
(у частинах за об'ємом)
Калієве рідке скло
Крейда мелена 1
До робочої в'язкості
Спосіб приготування. У попередньо розведене до густини 1,15-1,18 г/см3 рідке скло при перемішуванні в розчинозмішувачі добавляють крейду до робочої в'язкості. Шпаклівку, що утворилась, перетирають на фарботерці.
Підготовка поверхонь під фарбування цементними сумішами. Цементні суміші застосовують здебільшого для фарбування зовнішніх поверхонь, особливо з підвищеною пористістю. Міцне зчеплення фарбової плівки спостерігається при фарбуванні конструкцій, виконаних з ніздрюватих бетонів. При підготовці поверхні її очищають від пилу, бруду, а пошкоджені місця підмазують цементною підмазкою. Підмазані місця затирають теркою, змочуючи поверхню водою.
Склад цементної підмазки
(у частинах за об'ємом)
Суха цементна фарба
Пісок мілкий просіяний
Вода 1-2
2
До робочої в'язкості
Спосіб приготування. Цементну фарбу перемішують з піском у сухому вигляді (гарцюють). До суміші, що утворилась, вливають до робочої в'язкості воду і добре перемішують.
Підготовлену поверхню до нанесення ґрунтовки (першого фарбування) рясно змочують водою до вологості 37-40 %. Грунтовку приготовляють із готової цементної фарби і наносять відразу після зникнення з поверхні краплинок води.
Склад цементної ґрунтовки
(у частинах за масою)
Фарба цементна 1
Вода 1
Спосіб приготування. Фарбу змішують з меншою кількістю води і перетирають на фарботерці. До пасти, що утворилася, вливають решту води і всю суміш перемішують.
Ґрунтовку можна наносити на поверхню фарбопультом або фарборозпилювачем. Проте найкраще наносити її жорсткими щітками.
Якщо виникає потреба в шпаклюванні поверхні, то її шпаклюють цементною шпаклівкою, яку можна приготувати з цементу або сухої цементної фарби.
Склад цементної шпаклівки
(у % до маси)
Цемент білий 92
Білила цинкові сухі 4
Хлорид кальцію 3
Стеарат кальцію 1
Вода До робочої
в'язкості
Спосіб приготування. Цемент і білила спочатку змішують у сухому вигляді між собою, а потім з водою. Хлорид кальцію і стеарат кальцію окремо розводять у воді й добавляють до цементного тіста. Суміш, що утворилася, перетирають на фарботерці.
Склад цементної шпаклівки із цементної фарби
(у частинах за масою)
Фарба цементна 4
Вода 1
Спосіб приготування. Фарбу змішують з водою і утворену суміш перепускають через фарботерку.
Список використаної літератури
1. Белогуров В. П., Чмырь В. Д. Справочник молодого маляра.- М.- Высш. шк., 1984.- 176 с.
2. Белоусов Е. Д. Технология малярных робот.- М.: Высш. шк., 1980,- 240 с
3. Лебедев А. М. Справочник молодого штукатура.- М.: Высш. шк., 1984.- 155 с.
4. Поволоцкий Ю. А., Северинова Г. В. Индустриальное производство отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1983.- 152-с.
5. Смирнов А. А., Дадонов В. А. Ручные машины для строительных работ.- М.: Стройиздат, 1988.- 320 с.
6. Шепелев А М Штукатурные работы.-М.-. Высш. шк., 1983.- 143 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...