WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Підготовка поверхонь під фарбування водними сумішами - Реферат

Підготовка поверхонь під фарбування водними сумішами - Реферат

або шліфувальною шкуркою з більшим розміром зерен абразиву (№ 12-16) доти, доки не утвориться гладенька поверхня без подряпин і піщинок.
Коли буде нанесено і оброблено перший шар шпаклівки, поверхню грунтують удруге. До складу цієї ґрунтовки добавляти крейду не варто, оскільки на рівному шарі шпаклівки вона залишатиме сліди від щітки.
Після висихання плівки вдруге заґрунтованої поверхні її знову шпаклюють. Другий шар шпаклівки наносять таким самим розчином металевим шпателем. Другий шар шпаклівки повинен бути завтовшки до 0,5 мм. Після висихання шпаклювального шару поверхню шліфують дрібнозернистою шліфувальною шкуркою (№ 8-12).
Потім поверхню ґрунтують утрете, .застосовуючи для цьогопідфарбовану ґрунтувальну суміш. До складу суміші добавляють крейду і ті пігменти, колір яких переважатиме при фарбуванні поверхні. Ґрунтовку з підфарбуванням застосовують для кращої покривності фарбової плівки, особливо під час обробки її торцюванням.
Бетонні і гіпсолиті поверхні під просте і поліпшене фарбування клейовими сумішами підготовляють так само, як і обштукатурені. При підготовці їх під високоякісне фарбування виконують безпіскову накривку, яка замінює шпаклювання. Якщо обштукатурені поверхні опоряджені безпісковою накривкою, то їх фарбують без суцільного шпаклювання.
Для безпіскової накривки застосовують вапняно-гіпсовий розчин (пасту) без піску. Розчин наносять на добре вирівняний підготовлений шар штукатурки або на бетонну поверхню двічі. Загальна товщина накривного шару не повинна перевищувати 2 мм.
Рис. 61. Нанесення шпаклівки гумовим півтерком
Склад вапняно-гіпсового розчину залежить від якості вапняного тіста та вологості поверхні, на яку його наносять. Чим більша вологість поверхні, тим менша кількість гіпсу повинна входити до складу розчину. Здебільшого застосовують розчин складу 1 : 2 або 1 : 3, тобто одна частина гіпсу і дві-три частини вапняного тіста.
Розчин приготовляють невеликими порціями в дерев'яному ящику. Перед змішуванням гіпс просіюють крізь дрібне сито, а розведене водою вапняне тісто проціджують. В ящик наливають вапняне молоко і поступово добавляють до нього потрібну кількість гіпсу. Після перемішування суміші повинна утворитись сметаноподібна паста. Приготовлений розчин треба використати протягом 16-20 хв.
Отриманий розчин за допомогою сталевої гладилки намазують на поверхню шаром завтовшки 0,5-0,8 мм. Нанесений шар розчину відразу розрівнюють і загладжують тією самою гладилкою, тримаючи її під кутом 10-15° до поверхні. Через 20-30 хв наносять другий шар безпіскової накривки і остаточно його обробляють гладилкою до дзеркального блиску.
Безпкжовий розчин можна наносити на поверхню також дерев'яним або гумовим шпателем і розрівнювати кожний шар щіткою з короткою волосінню. Ні в якому разі не можна використовувати відмолоджений розчин, тобто такий, який після початку тверднення був знову розведений водою і додатково розмішаний. Такий розчин втрачає міцність і після нанесення на поверхню та висихання тріскається. Іноді розчини для безпіскової накривки розводять на 2%-й клейовій воді, що також сприяє уповільненню їх тужавіння.
Безпіскова накривка повинна бути рівною, без помітних подряпин, швів, стиків, грубої фактури та інших дефектів.
Підготовка поверхонь під фарбування казеїновими сумішами. Казеїновими сумішами фарбують внутрішні або зовнішні обштукатурені і бетонні поверхні. За якістю казеїнові фарбування бувають поліпшені і високоякісні.
При підготовці обштукатуреної поверхні під поліпшене фарбування її очищають і розрівнююсь торцем деревини, розрізують і підмазують щілини, шліфують підмазані місця. Ці роботи виконують такими самими сумішами і так само, як і при підготовці під клейове фарбування. Підготовлену поверхню ґрунтують казеїновою ґрунтовкою, яку приготовляють з готової казеїнової фарби або казеїнового клею.
Склад казеїнової ґрунтовки з казеїнової фарби
Суха казеїнова фарба
Оліфа
Вода 10 кг
300 г
12- 14 л
Спосіб приготування. У 5л підігрітої до 40...70 °С води, поступово перемішуючи, засипають суху казеїнову фарбу. Розчин треба перемішувати протягом 1,5-2,0 год, тобто доти, доки казеїновий клей, що є у фарбі, не розчиниться повністю. Після охолодження до розчину, інтенсивно перемішуючи, добавляють оліфу і розводять рештою води за рецептом. Ґрунтовку обов'язково проціджують.
Склад казеїнової ґрунтовки з казеїнового клею
Клей казеїновий сухий 1,2кг
Крейда мелена 9 кг
Оліфа 300 г
Вода 10-12 л
Спосіб приготування. Казеїновий клей розводять у 5 л підігрітої до 40...70°С води при безперервному перемішуванні протягом 1,5-2,0 год. При інтенсивному перемішуванні добавляють оліфу і попередньо розведену водою крейду. Вливають воду, що залишилась, і всю суміш проціджують.
Ґрунтовку наносять на поверхню валиком, макловицею або маховою щіткою, розтушовуючи її так само, як і клейову. Для механізованого нанесення ґрунтовки фарборозпилювачем до її складу перед початком роботи вливають 10%-й розчин алюмініево-калієвого галуну, який сприяє загущенню суміші. Це потрібно для того, щоб при фарбуванні суміш сильно не розпилювалась і не набувала тум а неподібного стану. Кількість галуну вводять за потребою до робочої в'язкості ґрунтовки.
При підготовці під високоякісне фарбування казеїновими сумішами після підмазування і шліфування пошкоджених місць поверхню двічі шпаклюють з шліфуванням і зніманням пилу після кожного шпаклювання. Для шпаклювання застосовують казеїнову шпаклівку.
Під казеїнове фарбування застосовують шпаклівку, приготовлену з готової казеїнової фарби або казеїнового клею. Вона утворює міцну плівку, але потребує старанної попередньої підготовки поверхні. Якщо штукатурка неміцна, то шпаклівка після висихання може порушити накривний шар, який почне відшаровуватись.
Склад казеїнової шпаклівки з казеїнової фарби
Суха казеїнова фарба (біла)
Крейда мелена
Мило рідке
Оліфа
Вода 10 кг
6 кг
200- 300г
500г

Спосіб приготування. Суху казеїнову фарбу розводять водою так само, як і під час приготування казеїнової ґрунтовки. До розчину, перемішуючи, добавляють оліфу і попередньо розведене водою мила В утворену суміш добавляють крейду до робочої в'язкості і перетирають на фарботерці.
Склад казеїнової шпаклівки з казеїнового клею
Клей казеїновий (10% -й розчин) 10 л
Крейда мелена 22 кг
Оліфа 300 г
Спосіб приготування. У приготовлений розчин казеїнового клею при інтенсивному перемішуванні добавляють оліфу. В утворену суміш добавляють

 
 

Цікаве

Загрузка...