WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Підготовка поверхонь під фарбування водними сумішами - Реферат

Підготовка поверхонь під фарбування водними сумішами - Реферат

висохне, починають підмазувати щілини. Склад підмазувальної суміші під водне фарбування повинен відповідати виду фарбування. Значні пошкодження штукатурки від шарування, вибоїни, глибокі щілини на товщину штукатурного шару тощо) підмазують вапняно-гіпсовим розчином, а незначні - гіпсокрейдяною або гіпсовою підмазкою без додавання піску. Наведемо основні підмазувальнісуміші і способи їх приготування.
Склад вапняно-гіпсової підмазки (розчин)
(у частинах за об'ємом)
Вапняне тісто
Гіпс будівельний
Пісок дрібний просіяний
Вода 1
0,3-0,5
3
До робочої в'язкості
Спосіб приготування. Вапняне тісто розмішують з водою, проціджують і в ящику змішують з піском. Просіяний в окремій посудині гіпс розводять на вапняному молоці або воді, переливають у вапняний розчин і добре перемішують всю суміш. Підмазку слід приготовляти невеликими порціями.
Склад гілсокрейдяної підмазки на клейовому розчині
(у частинах об'ємом)
Гіпс
Крейда
Клей тваринний (5% -й розчин) 1
2
До робочої в'язкості
Спосіб приготування. Окремо приготовляють клейовий розчин. Суху, мелену і просіяну крейду перемішують з гіпсом. Суміш засипають у клейовий розчин і добре розтирають. Клейової води беруть стільки, скільки потрібно для утворення пасти потрібної в'язкості.
Склад гіпсокрейдяної підмазки на купоросній ґрунтовці
(у частинах за об'ємом)
Гіпс 1
Крейда
Купоросна ґрунтовка
2
До робочої
в'язкості
Спосіб приготування. Підмазку приготовляють за попереднім рецептом, тільки на кожні 10 л купоросної ґрунтовки добавляють 2,5-3,0 л 5%-го клейового розчину.
Підмазку наносять металевим шпателем рухами, перпендикулярними до напряму щілини, а остаточно вирівнюють шар і знімають зайву підмазку рухами вздовж щілин. Коли підмазані місця висохнуть, їх шліфують пемзою або дрібнозернистою шліфувальною шкуркою. Можна вирівнювати підмазані місця через кілька хвилин після нанесення підмазки, затираючи їх теркою. Якщо поверхня підготовлена, її ґрунтують удруге. Після повторного ґрунтування на поверхні утворюється міцна плівка, яка, заповнюючи пори, зменшує відсмоктувальну здатність поверхні. Ґрунтувальна плівка також сприяє створенню рівномірно забарвленої, без плям і смуг, фарбової плівки.
Якщо поверхню фарбувати без попереднього ґрунтування, то в місцях, де вона більш пориста (у місцях підмазування), фарбувальна суміш вбиратиметься більше і на поверхні утворюватимуться матові плями, які різко виділятимуться на загальному фоні пофарбованої поверхні.
Для другого ґрунтування поверхні під поліпшене клейове фарбування до складу купоросної або галунної ґрунтовки на кожні 10 л суміші добавляють 6- 7 кг крейди. Ця крейда заповнить найдрібніші порожнини на поверхні, закриє нерівності і поверхня стане рівнішою. Шар другої ґрунтовки наносять на стінки вертикальними рухами щітки з остаточним розтушуванням її у горизонтальному напрямі (рис, 59). На стелі ґрунтовку наносять рухами вздовж світла, а розтушовують упоперек світла, що падає.
При підготовці поверхонь під високоякісне фарбування клейовими сумішами, крім розглянутих вище операцій, виконують ще два суцільних шпаклювання з шліфуванням і зніманням пилу після кожного шпаклювання, а також третє ґрунтування з підфарбуванням.
Рис, 59. Розтушування останнього шару ґрунтовки на стіні перед фарбуванням
Шпаклюють поверхню після того, як були підмазані і затерті всі пошкоджені місця. Суміш для шпаклювання приготовляють на тваринному клею, купоросній або галунній ґрунтовці. Ці суміші можна приготовляти у фарбозаготівельній майстерні або безпосередньо на робочому місці маляра. Під клейове фарбування застосовують також шпаклівку КЛМ, в'яжучим матеріалом якої є синтетичний клей КМЦ. Шпаклівку КЛМ виготовляють у фарбозаготівельнїй майстерні.
Склад клейової шпаклівки
Клей тваринний (5% -й розчин) Оліфа
Мило господарське (40% -не) Крейда мелена просіяна 1 л
50г
25 г
До робочої в'язкості
Спосіб приготування. В окремо приготовленому розчині клею розчиняють мило і під час інтенсивного перемішування добавляють оліфу. До утвореної емульсй добавляють крейду до потрібної в'язкості і всю суміш перетирають на фарботерці.
Склад шпаклівки на купоросній ґрунтовці
Купоросна ґрунтовка (або галунна)
Клей тваринний (10%-й розчин)
Крейда мелена просіяна 10л
1,5л
До робочої в'язкості
Спосіб приготування. У купоросну ґрунтовку, приготовлену за поданим вище рецептом, вливають окремо зроблений розчин клею. У суміш добавляють крейду до потрібної в'язкості, після чого її перетирають на фарботерці.
Склад шпаклівки КЛМ (карбоксилатексно-крейдяна )
(v частинах за масою)
Клей КМЦ (8% -й розчин)
Латекс СКС - 05 ГП
Мило господарське (10%-й розчин)
Асидол
Крейда мелена 20
4
1
2
До робочої в'язкості
Рис. 60. Шпаклювання поверхні дерев'яним шпателем
Спосіб приготування. Клей КМЦ на 10- 12 год замочують у теплій воді (температура 40 °С). Приготовлений окремо розчин мила перемішують разом з латексом і клейовим розчином до утворення однорідної маси. Після цього добавляють асидол, крейду і знову перемішують. Одержану шпаклівку перетирають на фарботерці.
Перший шар суцільної шпаклівки наносять дерев'яним шпателем. Для цього на шпатель набирають порцію шпаклівки і намазують її на поверхню шаром завтовшки 1-2 мм. Шпатель тримають у правій руці під кутом 10-15° до поверхні, водночас натискуючи на нього лівою рукою. Після цього намазаний шар шпаклівки розрівнюють поворотним рухом шпателя, перпендикулярним до першого (рис. 60).
Шпаклювання поверхні - це дуже трудомісткий і важкий процес, тому слід застосовувати більш продуктивні способи нанесення шпаклювальних сумішей, які значно прискорюють виконання роботи.
Продуктивним є спосіб, за яким шпаклівку наносять і розрівнюють гумовим півтерком завдовжки 40-50 см (рис. 61). Для цього шпаклювальну суміш смугою накладають на півтерок. Узявши півтерок за ручки і притискуючи його під кутом 10-15° до поверхні, рухом знизу вгору суміш намазують на поверхню. За один рух півтерка утворюється смуга шпаклівки завширшки 40-50 см, завдовжки до 1,5 м. При повторному русі шар шпаклівки ущільнюють і розрівнюють цим самим півтерком.
Шпаклівку можна наносити також маховою щіткою, а розрівнювати на поверхні широким гумовим шпателем. При цьому шпаклювальна суміш повинна бути рідшою.
Розрівнюючи її, шпатель переміщують у напрямі, перпендикулярному до мазків щітки.
Після повного висихання першого шпаклювального шару його шліфують пемзою

 
 

Цікаве

Загрузка...