WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Підготовка поверхонь під фарбування водними сумішами - Реферат

Підготовка поверхонь під фарбування водними сумішами - Реферат


Реферат
на тему:
"Підготовка поверхонь під фарбування водними сумішами"
Водними сумішами фарбують обштукатурені, бетонні, цегляні або дерев'яні поверхні. Кількість операцій, які потрібно виконати при підготовці поверхні, залежить від категорії фарбування (просте, поліпшене тощо), а також від виду фарбування і матеріалу поверхні (табл. 1).
Підготовка поверхонь під фарбування клейовими сумішами. Клейовими сумішами фарбують обштукатурені, бетонні і гіпсолиті сухі поверхні у приміщеннях, що не зазнають дії вологи. За якістю клейові фарбування бувають, прості, поліпшені і високоякісні.
При підготовці обштукатуреної поверхні під просте фарбування її очищають і згладжують, після чого ґрунтують. При підготовці поверхні під поліпшене фарбування, крім перелічених вище робіт, ще розрізують щілини, підмазують їх і вибоїни, шліфують підмазані місця і вдруге ґрунтують. Причому перше ґрунтування роблять після розрізування щілин, а друге - перед фарбуванням.
Починають підготовку поверхні з її очищення від пилу, бруду, крапель і потьоків штукатурного розчину, видалення різних плям. Щоб усунути ці дефекти (крім видалення плям), всю поверхню згладжують торцем дерев'яного бруска або бруском пемзи, пересуваючи їх колоподібними рухами. З цією самою метою застосовують шліфувальну шкурку, яку намотують у 3-4 шари на корпус спеціального пристрою (рис. 56) і затискують пружинним затискачем. Подовжена ручка пристрою дає змогу обробляти поверхні, стоячи на підлозі. Коли верхній шар шкурки витирається, його обривають і роботу виконують другим шаром і так далі.
Під час очищення поверхні робітник, стоячи впівоберта до стіни на відстані 1 м від неї, злегка притискує до стіни пристрій так, щоб рукоятка була під кутом 30-40° до стіни, і пересуває його вертикальними або горизонтальними рухами (рис. 57). При цьому з поверхні усуваються сліди від терки, що залишились після затирання накривного шару штукатурки під час штукатурення, а також зерна піску, які виступають над поверхнею штукатурки. Великі краплі розчину знімають металевим шпателем. Малі (волосні) щілини, які утворилися після висихання штукатурки, затирають дерев'яною теркою, змочуючи поверхню водою.
Рис. 56. Пристрій для очищення поверхні шліфувальною шкуркою:
1 - шліфувальна шкурка, 2 - пружинний затискач, 3 - корпус, 4 - вилка, 5 - ручка
Рис. 57. Очищення поверхні шліфувальною шкуркою
Таблиця 1. Операції, які виконують під час фарбування поверхонь водними сумішами всередині приміщень
Примітки: 1. Знаком "+" позначено операції, які необхідно виконати при певному виді фарбування. 2. Перше ґрунтування під фарбування казеїновими фарбами виконують перед фарбуванням.
Механічні пошкодження штукатурки (вибоїни), а також щілини підмазують, попередньо розрізуючи їх металевим шпателем або штукатурним ножем на глибину 2-3 мм під кутом 40-45 (рис. 58), щоб краще було заповнити їх підмазувальною сумішшю. Великі и глибокі щілини розрізують на всю товщину штукатурного шару. Аби підмазувальна суміш добре трималась у щілинах або вибоїнах, поверхню слід змочити водою або при поліпшеній підготовці виконати перше ґрунтування спеціальною сумішшю. Ґрунтувальна суміш призначена для зменшення відсмоктуючої здатності пористої поверхні і створення на ній міцної плівки, яка під час фарбування дасть змогу створити рівномірне фарбове покриття.
Рис. 58. Розрізування і підмазування щілин:
а - неправильне; б - правильне, 1- підмазка; 2 - шар штукатурки
Ту чи іншу ґрунтувальну суміш застосовують залежно від виду поверхні, яку треба фарбувати, і способу фарбування. Під клейове фарбування використовують купоросну, галунну або миловарну ґрунтовку.
Мідний купорос або галуни, що входять до складу ґрунтовки, реагує з господарським милом, утворюючи нерозчинні у воді металеві солі жирних кислот, які разом з іншими складовими частинами ґрунтовки і створюють на поверхні міцну плівку. Крім того, мідний купорос є добрим антисептиком, тобто речовиною, здатною знешкоджувати гнильні бактерії. Тому у ґрунтовці його застосовують також як протраву.
Склад купоросної ґрунтовки
(на 10 л суміші)
Мідний купорос 200 - 250 г
Мило господарське (40% -не) 250 г
Клей тваринний сухий 200 г
Оліфа 25-30 г
Крейда 2-3 кг
Вода До 10 л
Спосіб приготування. Сухий клей подрібнюють і протягом 6-12 год замочують у воді. Клей підігрівають і, перемішуючи його, добавляють мило, нарізане дрібними кусочками (стружкою). У 2 л гарячої води в окремій дерев'яній або скляній посудині розчиняють мідний купорос. До мильно-клейового розчину, старанно перемішуючи, добавляють оліфу. В утворену емульсію ОВ поступово вливають розчин мідного купоросу, засипають крейду і всю суміш розводять водою до об'єму 10 л.
Цю суміш застосовують для першого ґрунтування під поліпшене клейове фарбування і для остаточного ґрунтування під просте фарбування. Якщо немає мідного купоросу, то його можна замінити алюмінієво-калієвими галунами з розрахунку 250-300 г галунів на 10 л ґрунтувальної суміші.
Склад вапняної миловарної ґрунтовки
(на 10 л суміші)
Вапно негашене 1,2-2,0 кг
Мило господарське (40%-не) 150-200 г
Оліфа 25- 30г
Вода До 10 л
Спосіб приготування. Мило, нарізане дрібними кусочками, розчиняють окремо в невеликій кількості гарячої води і додають до нього оліфу. В окремій посудині гасять вапно. В момент найбільш інтенсивного гасіння (кипіння) вапна до нього при ретельному перемішуванні додають мильний розчин. Готову суміш розводять водою до об'єму 10 л.
Миловарну ґрунтовку можна приготувати на інших в'яжучих матеріалах. У цьому випадку замість вапна у суміші використовують тваринний клей.
Склад миловарної ґрунтовки
(на 10 л суміші)
Клей тваринний
Мило господарське (40%-не)
Вода 400 г
400 г
До 10 л
Спосіб приготування. Клей замочують у 4- 5 л води, добавляють до нього нарізане дрібними кусочками мило і підігрівають, не доводячи суміш до кипіння. Коли матеріали розчиняться, доливають воду до об'єму 10 л і проціджують.
Ґрунтувальну суміш наносять на поверхню валиком, макловицею, маховою або рогожною щіткою. Працюючи щіткою, перший шар ґрунтовки на стіни наносять горизонтальними рухами з остаточним розтушуванням його у вертикальному напрямі. На стелі ґрунтовку наносять упоперек світла, що падає з вікон, а остаточно розтушовують рухами щітки вздовж світла. Якщо ґрунтовка одна (при простому фарбуванні), то її остаточно розтушовують на стінах горизонтально, а на стелях - упоперек світла.
Коли шар ґрунтовки

 
 

Цікаве

Загрузка...