WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Основні властивості кольорів і їх практичне застосування - Реферат

Основні властивості кольорів і їх практичне застосування - Реферат

смуга біля правого краю здається темнішою, а біля лівого - світлішою.
Зміну світлості кольору тільки по краях кольорової смуги під впливом інших кольорів, що її оточують і відрізняються від неї світлістю, називають крайовим контрастом.
Знання контрастів кольорів допомагає заздалегідь встановити, який колір фарбувальної суміші слід підібрати на певному хроматичному фоні для оздоблення приміщення. Наприклад, під час фарбування верхньої частини стіни світло-зеленим кольором, а панелей - темно-зеленим фільонку між ними роблять червонуватих тонів, від чого яскравіше відтінюватимуться контури панелі. При цьому колір самої фільонки стає більш насиченим.
Практичне змішування фарб. У попередніх розділах зазначалося, що синій, жовтий і червоний кольори є основними, тобто такими, що при механічному змішуванні можуть утворювати всі інші кольори. Однак на практиці це виглядає дещо інакше. Якщо змішати ультрамарин, який має синій колір, з цинковим кроном лимонного кольору, то фарба, що утвориться, буде зеленою. Проте цей колір буде брудний, тьмяний, невиразний. Так само при змішуванні червоної кіноварі і золотистої вохри, яка має світло-жовтий колір, утвориться бруднувато-оранжева фарба.
Це пояснюється тим, що кольори більшості пігментів, з яких виготовляють фарби, не володіють виразно виявленим кольоровим тоном і тому за насиченістю відрізняються від спектральних. Наприклад, сурик залізний за класифікацією належить до групи червоних кольорів, оскільки у розбілах він дає суміші теплих відтінків, проте колір його коричнево-червоний. Деякі пігменти однієї назви бувають різних відтінків. Крім того, сама назва кольоруумовна, бо є змішані кольори, яким іноді важко надати назву, тоді їх називають за ознакою предметів, які зустрічаються у природі такого самого кольору (вишневий, лимонний, сталевий, тютюновий тощо). Колір суміші буде залежати також від співвідношення в ній пігментів різного кольору.
Щоб отримати найбільшу кількість кольорових сумішей з пігментів основних кольорів, треба Застосовувати найбільш чисті з них. Такими пігментами є: краплак (червоний колір), кадмій жовтий або крон цинковий (лимонний) і лазур залізна (блакитно-синій колір).
При змішуванні краплаку і цинкового крону можна отримати суміш яскраво-червоного, оранжево-червоного, оранжевого, жовто-оранжевого і жовтого відтінків. Змішуючи лазур і цинковий крон, дістають суміші синього, блакитно-синього, блакитного, блакитно-зеленого, зеленого, жовто-зеленого і жовтого кольорів. А від змішування краплаку і лазурі утворюються суміші яскраво-червоного, пурпурного, фіолетового, синьо-фіолетового, синього і блакитно-синього кольорів.
Користуючись табл. 1, можна орієнтовно визначити, якого кольору суміш утвориться після змішування двох пігментів. Наприклад, при змішуванні вохри золотистої і кіноварі утвориться суміш тьмяно-оранжевого кольору, а при змішуванні лазурі залізної з тією самою вохрою - сірувато-зелений колір.
Слід пам'ятати, що деякі пігменти при змішуванні вступають між собою в хімічну реакцію, що призводить до втрати їх кольору. Тому, приготовляючи кольорову суміш, треба спочатку змішати застосовувані пігменти в невеликій кількості з тим, щоб встановити їх хімічну стійкість один щодо другого.
Колір фарбувальної суміші підбирають залежно від освітленості приміщення, його призначення і розташування відносно сторін світу. Темні підвальні приміщення і приміщення, обернені на північ, північний схід і північний захід, що погано освітлюються сонцем, треба фарбувати в світлий теплий колір, який менше поглинає світлові промені. Світлі приміщення і приміщення, обернені на південь, південний захід або південний схід, слід фарбувати в холодний або теплий темний колір.
Таблиця 1. Кольори фарбувальних сумішей, що утворюються після змішування найбільш поширених пігментів
Пігмент
Пігмент
Кіновар Сієна палена Вохра золотиста Крон цинковий (жовтий)
Пероксид марганцю Бордо Темно-корич-невий Темно-сірувато-коричневий Темно-жовтий із зеленуватим відтінком
Лазур заліз-на Темно-червонувато-коричневий Темно-корич-невий з олив-ковим відтінком
Сірувато-зелений Зелений
Ультрамарин Коричнево-
червоно-
фіолетовий Темно-корич-невий з виш-невим відтінком
Сірувато-
жовтувато-
зелений Тьмяно-жовтувато-зелений
Зелень цинкова Червонувато-сірий Сірий Тьмяно-
жовто-зелений Жовто-зелений
Крон
цинковий
(жовтий) Оранжевий Жовто-корич-невий Тьмяно-жовтий Жовтий
Вохра золо-тиста Тьмяно-оранжевий Жовто-коричневий Світло-жовтий Тьмяно-жовтий
Сієна палена Цегляно-червоний Коричневий з червоним від-тінком Жовто-коричневий Жовто-коричневий
Кіновар Яскраво-червоний Цегляно-червоний Тьмяно-оранжевий Оранжевий
?
Список використаної літератури
1. Белогуров В. П., Чмырь В. Д. Справочник молодого маляра.- М.- Высш. шк., 1984.- 176 с.
2. Белоусов Е. Д. Технология малярных робот.- М.: Высш. шк., 1980,- 240 с
3. Лебедев А. М. Справочник молодого штукатура.- М.: Высш. шк., 1984.- 155 с.
4. Мещанинов А. В. Отделочные роботы в монолитном домостроении - Л.: Стройиздат, 1989.- 273 с.
5. Поволоцкий Ю. А., Северинова Г. В. Индустриальное производство отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1983.- 152-с.
6. Шепелев А М Штукатурные работы.-М.-. Высш. шк., 1983.- 143 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...