WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Організація робочого місця. Технічне нормування. Системи оплати праці - Реферат

Організація робочого місця. Технічне нормування. Системи оплати праці - Реферат

протравлювання цементної штукатурки нейтралізуючим розчином з приготуванням його; знімання старої фарби з розшивкою щілин і розчищенням вибоїн; захист поверхонь від набризку фарбою.
Маляр III розряду
Характеристика робіт. Виконання простих робіт під час фарбування, обклеювання і ремонту поверхонь.
Повинен знати: основні вимоги до якості фарбування; властивості основних матеріалів і сумішей, що застосовують при виконанні малярних і шпалерних робіт; способи підготовки поверхонь під фарбування і обклеювання їх шпалерами; будову механізмів для приготування і перемішування шпаклювальних сумішей; способи варіння клею; способи розкроєння шпалер.
Приклади робіт: вирізування сучків і засмолів, розрізування щілин; приготування і перетиранняшпаклювальних сумішей; шпаклювання поверхонь вручну; розрівнювання шпаклювальної суміші, нанесеної механізованим способом; ґрунтування поверхонь щітками, валиками, ручними фарбопультами; шліфування обґрунтованих, пофарбованих і прошпакльованих поверхонь; покриття поверхонь бітумними лаками вручну; обрізування кромок шпалер вручну; нанесення клейової суміші на поверхні; обклеювання стін папером; варіння клею.
Таблиця 1. Тарифна сітка
Показник Розряд
І II ІІІ IV V VI
Тарифний коефіцієнт 1,0 1,083 1,183 1,33 1,541 1,789
Годинна тарифна ставка, грош. од. 1,09 1,18 1,29 1,45 1,68 1,95
Щоб визначити кваліфікацію робітника, він повинен виконати задану йому роботу (пробу) відповідно до встановленої норми часу. Чим складнішу роботу може виконувати робітник, тим вищий присвоюють йому-розряд. Водночас з виконанням проби він повинен скласти залік із спеціальної технології виробництва тієї опоряджувальної роботи, виконувати яку він навчився. Залік складають в обсязі, передбаченому кваліфікаційною характеристикою.
Для розрахунку заробітної плати користуються тарифною сіткою, в якій подаються тарифні ставки для робітників різної кваліфікації. У табл. 1 подано годинні тарифні ставки в умовних грошових одиницях, що дає нам змогу спростити подальші розрахунки і водночас засвоїти потрібний навчальний матеріал.
Заробітна плата робітника кожного розряду регулюється тарифним коефіцієнтом, який показує, у скільки разів годинна або денна ставка робітника будь-якого розряду більша за ставку робітника І розряду.
Як видно з табл. 1, робітникові І розряду встановлено годинну ставку 1,09 грош. од-, денну - 8,72 грош. од. (1,09-8).
Щоб визначити годинну ставку робітника будь-якого розряду, треба помножити годинну ставку робітника І розряду на відповідний тарифний коефіцієнт. Наприклад, для робітника IV розряду (див. табл. 1): 1,09 грош. од,- 1,33= 1,45 грош. од. Отже, денна ставка цього робітника становитиме: 1,45 грош. од. X 8= 11,60 грош. од., або 8,72 грош. од. - 1,33= 11,60 грош. од.
Розцінку, або вартість, опорядження (штукатурення, фарбування тощо) 1 м2 поверхні визначають відповідно до норми часу і годинної ставки робітника.
У наведеному вище прикладі на 100 м2 фарбування норма часу становить 3,3 люд.-год. Роботу виконує робітник IV розряду з годинною ставкою 1,45 грош. од. Працюючи 3,3 год, робітник за 100 м2 пофарбованої поверхні має одержати 1,45 грош. од. o 3,3 = 4,79 грош. од. Це й буде розцінка за 100 м2 поліпшеного клейового фарбування стін щіткою вручну. Розцінка за 1 м2 відповідно становитиме: 4,79 грош. од./100 = 0,0479 грош. од.
Вказані розрахунки дають змогу у разі потреби підрахувати розцінки на виконану роботу. Для цього досить знати, які годинні ставки встановлено у вашій будівельній організації в даний період часу і зробити відповідні розрахунки.
3. Системи оплати праці
У будівництві застосовують дві форми заробітної плати: почасову і відрядну.
При почасовій оплаті робітникові платять за тарифною ставкою, що відповідає його розряду, або згідно з затвердженою місячною ставкою незалежно від виконаних робітником обсягів робіт.
Основною формою оплати праці робітників є відрядна оплата, яку поділяють на пряму відрядну і акордну.
При прямій відрядній оплаті робітникові платять за всю фактично виконану роботу відповідно до розцінок незалежно від того, перевиконав він свою денну норму чи ні.
При акордній оплаті відповідно до норм складають калькуляцію на весь комплекс робіт, які повинна виконати бригада (фарбування секції, поверху, всього будинку). Цю роботу оплачують (незалежно від строків її виконання) тільки після закінчення всієї роботи. Це дає змогу робітникам заздалегідь знати суму заробітку, допомагає правильно розподілити свій робочий час, добре організувати роботу і здати її раніше наміченого строку.
Акордне завдання для бригади, ланки або окремих робітників встановлюють на повний обсяг робіт у будинку, секції, поверсі або квартирі. Перелік об'єктів, робіт і строки їх виконання затверджує начальник будівельного управління або прирівняної до нього організації.
Оплату за виконану роботу виводять відповідно до попередньо виписаного наряду. Основним планувальним і розрахунковим документом є наряд, в якому записано завдання ланці або бригаді на певний час. Наряд видає виконроб до початку робіт. У наряді зазначено об'єкт роботи, прізвище бригадира, кількість робітників, дати початку і закінчення роботи, назви робіт, норму часу і розцінку за одиницю роботи. Графу "Фактично виконано" заповнюють після закінчення робіт за їх фактичним заміром,
На зворотному боці наряду ведуть табель виходу робітників на роботу і зазначають фактично відпрацьований час. Заробітну плату робітникам ланки або бригади нараховують відповідно до їх розрядів і фактично відпрацьованого часу.
Бригадири за керівництво бригадою одержують додаткову плату, яка залежить від кількості працюючих у бригаді.
Список використаної літератури
1. Белогуров В. П., Чмырь В. Д. Справочник молодого маляра.- М.- Высш. шк., 1984.- 176 с.
2. Белоусов Е. Д. Технология малярных робот.- М.: Высш. шк., 1980,- 240 с
3. Лебедев А. М. Справочник молодого штукатура.- М.: Высш. шк., 1984.- 155 с.
4. Поволоцкий Ю. А., Северинова Г. В. Индустриальное производство отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1983.- 152-с.
5. Шепелев А М Штукатурные работы.-М.-. Высш. шк., 1983.- 143 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...