WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Організація робочого місця. Технічне нормування. Системи оплати праці - Реферат

Організація робочого місця. Технічне нормування. Системи оплати праці - Реферат


Реферат
на тему:
Організація робочого місця. Технічне нормування. Системи оплати праці
План
1. Організація робочого місця
2. Технічне нормування
3. Системи оплати праці
1. Організація робочого місця
Продуктивність праці робітника залежить і від правильної організації його робочого місця. Робочим місцем робітника-опоряджувальника називають ділянку, у межах якої він працює і може доцільно розміщувати потрібні для роботи пристрої, інструменти і матеріали.
Робочі місця можуть бути стаціонарними і пересувними. На будівництві майже немає стаціонарних робочих місць; робітник разом з пристроями і матеріалами під час виконання роботи пересувається з однієї ділянки на іншу.
Бригадир і кожний член бригади мають заздалегідь турбуватися про підготовку робочого місця, щоб не було простоїв. Кожний робітник повинен виконувати роботу на своїй ділянці, не заважаючи працювати іншому робітникові.
Механізми, пристрої, інструменти і матеріали на робочому місці розміщують так, щоб під час роботи не доводилось робити зайвих рухів. Ручний інструмент, який беруть правою рукою, повинен лежати справа, а той, що беруть лівою рукою,- зліва. Столик встановлюють так, щоб з місця його встановлення можна було виконати якнайбільший обсяг робіт.
На робочому місці не повинно бути будівельного сміття, зайвих матеріалів, які заважатимуть пересуванню робітника. Під час роботи слід користуватись лише справними інструментами та механізмами і якісними матеріалами.
Для виконання робітна висоті потрібно встановити на робочому місці потрібні пристрої, а на них у зручних для роботи місцях - ящики для розчину або тару для малярних сумішей.
Велике значення в організації робіт має своєчасне підготування потрібних матеріалів. Наприклад, крейду і клей для малярних сумішей замочують за добу до виготовлення сумішей. За цей час вони добре намокають, тому приготовляти суміш буде значно легше і швидше. Так само заздалегідь у спеціально виділених приміщеннях сортують плитки, розкроюють лінолеум і шпалери. Підготовлені матеріали в процесі роботи подають на робочі місця.
Під час виконання робіт обов'язково слід додержуватись усіх правил техніки безпеки і виробничої санітарії. Працювати на висоті можна лише на справних пристроях.
Робоче місце маляра повинно бути добре освітлене природним світлом. Це дає змогу правильно підбирати кольори фарбувальних сумішей і взагалі якісно виконувати опоряджувальні роботи. У приміщеннях має бути кімнатна температура (18...20 °С). Для роботи з нітроемалевими фарбами або іншими сумішами, що виділяють шкідливі для здоров'я людини леткі пари, слід забезпечити штучну або природну (через відкриті вікна) вентиляцію приміщень. Вентиляція повинна забезпечити не менше ніж дворазовий обмін повітря в приміщенні протягом години.
Після закінчення роботи треба прибрати своє робоче місце, вимити і сховати в шафу інструменти, перевірити і вимкнути струм, підведений до електроустаткування, і закрити пускові пристрої на замок.
2. Технічне нормування
Два робітники, працюючи окремо, виконують однакову роботу за різний час. Цей час залежить від індивідуальних здібностей робітника, його прагнення і бажання працювати, а також від інструментів і механізмів, які застосовують.
Для правильного обліку виконаної роботи встановлено технічні норми часу і виробітку, які відповідають рівню сучасної техніки, передової технології і досягнень новаторів виробництва. Норми періодично розробляють і видають спеціальними збірками, які мають назву "Единые нормы и расценки на строительные, монтажные и ремонтно-строительные работы" (ЕНиР). Норми на опоряджувальні роботи вміщено в збірнику Е8.
Нормою часу (Нч) називають кількість робочого часу, який надається робітникові певної кваліфікації для виконання одиниці продукції (1 м2 облицювання, 1 м2 фарбування тощо).
При визначенні" норми часу враховують не тільки час, витрачений на виконання основної роботи, а Й час, потрібний для перемішування будівельних розчинів, малярних сумішей, підготування і чищення інструментів та механізмів, їх переміщення, а також на підготовку робочого місця. Норму часу вимірюють у людино-годинах. Наприклад, згідно з ЕНиР (збірник Е8, § Е8-1 -15), на 100 м2 поліпшеного клейового фарбування обштукатурених стін маляром IV розряду норма часу становить 3,3 люд.-год. Це означає, що маляр IV розряду повинен пофарбувати 100 м2 підготовленої поверхні щіткою вручну за 3 год 18 хв (60 хв o 3,3).
Нормою виробітку (Нв) називають кількість готової продукції, яку повинен виробити робітник відповідної кваліфікації за одиницю часу (1 год).
Норма виробітку тісно пов'язана з нормою часу. Чим більше продукції виробляє робітник за одиницю часу, тим меншою буде норма часу, і навпаки. Залежність між ними обернено пропорційна і записується так:
Нч = 1/Нв.
Знаючи норму часу, легко визначити виробіток робітника за 1 год. Для нашого прикладу за виконання 100 м2 фарбування Нч=3,3 люд.-год, звідки норма виробітку
Нв = 100/Нч - 100/3,3 = 30,3 м2,
а змінна норма виробітку на одного робітника 30,3 o 8 = 242,4 м2.
Заробітну плату за виконану роботу виплачують робітникові відповідно до його кваліфікації - розряду.
У будівництві встановлено шість розрядів. Перелік робіт, які повинен виконувати робітник відповідного розряду, зазначено у Єдиному тарифно-кваліфікаційному довіднику робіт і професій робітників (ЕТКС) і визначається кваліфікаційною характеристикою. Крім того, він повинен уміти виконувати роботи нижчих розрядів.
Нижче наведено кваліфікаційні характеристики для малярів II і III розрядів.
Маляр II розряду
Характеристика робіт. Виконання найпростіших робіт під час фарбування, обклеювання і ремонту поверхонь.
Повинен знати; види основних матеріалів, які застосовують у малярних і шпалерних роботах; способи підготовки поверхонь під фарбування і обклеювання; найменування і призначення ручного інструменту і пристроїв.
Приклади робіт: очищення поверхонь металевими шпателями, скребачками, щітками, ганчір'ям, пилососом, струменем повітря від компресора; згладження поверхонь лещаддю або пемзою; прооліфлювання поверхонь щіткою і валиком; підмазування окремих місць;

 
 

Цікаве

Загрузка...