WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опоряджувальні роботи в особливих кліматичних умовах - Реферат

Опоряджувальні роботи в особливих кліматичних умовах - Реферат

Техніка штукатурення в зимовий період така сама, як і під час роботи влітку.
Малярні суміші для роботи у зимовий період приготовляють в опалювальному приміщенні. Крім того, вони повинні бути підігріті і в момент нанесення на поверхню мати температуру не нижче: водні ґрунтувальні суміші - + 5 °С; водні фарбувальні суміші - + 8°C і неводні суміші - + 10 °С.
Для отримання сумішей потрібноїтемператури водні суміші розводять на підігрітій воді, а олійні - на підігрітій оліфі. Готові до використання олійні фарби підігрівають у посудині, яка має подвійне дно, з гарячою водою. Підігріваючи малярні суміші, слід додержуватись правил протипожежної безпеки.
Фарбують поверхні після того, як вони зовсім висохнуть. На поверхні штукатурки не повинно бути вологих плям, а на віконних рамах, дверях і металевих поверхнях - конденсованої води. Температура в приміщенні має бути не нижче ніж 10 °С, а вологість повітря - не більше ніж 60%. Після фарбування ця сама температура повинна зберігатися не менш як 12 діб. Якщо за цей час в окремих місцях фарбова плівка не висохне, то її висушують штучно, щоб запобігти гниттю клейової фарбувальної суміші. Для цього застосовують переносні електричні калорифери, рефлектори або плитки.
Фарбувати віконні рами найкраще в окремому опалювальному приміщенні. Спочатку фарбують рами зовнішні, а потім внутрішні. Вийняті рами тримають в опалювальному приміщенні 3-4 доби, після чого їх фарбують, висушують і навішують.
Товщина фарбової плівки впливає на строк її висихання. Тонша плівка висихає значно швидше, ніж товста. Тому наносити фарбувальні суміші краще механізованим способом за допомогою фарбопультів або фарборозпилювачів. Техніка фарбування в зимовий період така сама, як і під час роботи влітку.
Вимоги до поверхонь, які треба обклеювати шпалерами, такі самі, як і до тих, що збираються фарбувати. Клейстер при низькій температурі втрачає свої клейові властивості, тому в момент промазування шпалер температура його повинна бути не нижче ніж 10 °С.
Лінкруст, що зберігається на холодних складах, слід занести у тепле приміщення і витримати в ньому не менше доби. Розкочувати рулони лінкрусту можна при температурі у приміщенні не нижче ніж 5 °С.
Техніка виконання шпалерних робіт в зимовий період і застосовувані клейові суміші такі самі, як і під час роботи влітку.
Після опорядження приміщень шпалерами до здавання об'єкта в експлуатацію повинна зберігатись температура не нижче ніж 10 °С.
3. Виконання зовнішніх опоряджувальних робіт взимку
При мінусових температурах зовнішні поверхні можна фарбувати тільки неводними сумішами: олійними, лаковими або емалевими. Фарбувати фасади будинків і тимчасових будівель вапняними або іншими водними сумішами можна тільки в осінньо-зимовий період при середньодобовій температурі повітря не нижче ніж 5 °С. Цю роботу виконують з 11 до 14 год, коли температура повітря піднімається до 6...7 °С. Підготовлена до фарбування поверхня повинна бути сухою, а фарбувальна суміш у момент нанесення мати температуру не нижче ніж 8 °С.
Фарбувати неводними сумішами можна при температурі до -20 °С. Висихання олійної фарбової плівки при низьких температурах уповільнюється і триває дві-три доби. Якщо в цей період температура повітря значно зміниться, то на пофарбованій поверхні почне конденсуватись волога, яка пошкодить фарбову плівку. Тому фарбувати зовнішні поверхні в цьому разі можна тільки в суху погоду. Поверхні повинні бути сухими, без інею і льоду. Для фарбування беруть підігріту суміш температурою не нижче ніж 15 °С. В'язкість фарбувальних сумішей має бути нижчою, ніж сумішей, які застосовують у літній період. Для цього їх розводять скипидаром або уайт-спіритом, добавляючи сикатив (не більш як 8%), щоб прискорити висихання.
Добрі наслідки дає фарбування поверхонь перхлорвініловими і полівінілхлоридними фарбами, плівка яких завдяки випаровуванню летких розчинників висихає за 2-3 год. Наносять ці фарби фарборозпилювачами або валиками.
До початку роботи фарби марок ХВ і ЦПХВ витримують протягом доби у теплому приміщенні або підігрівають у спеціальному термосі з електропідігрівом води. Для зменшення в'язкості фарбу розводять сольвентом, ксилолом або 50%-м перхлорвініловим лаком до в'язкості фарби за віскозиметром ВЗ-4: для роботи при температурі до - 10 °С -32-40 с, а при температурі -10...-20 °С- 25-35 с. Щоб підвищити якість фарбової плівки, у фарбу додають певну кількість пластифікатора (дибутилфталату). Фарбувати фасади перхлорвініловими і полівінілхлоридними фарбами можна лише при температурі повітря не нижче ніж 4 °С.
4. Виконання опоряджувальних робіт в умовах високої температури повітря
Особливі умови праці характерні для кліматичних районів з високою температурою повітря (середньодобова температура понад 25 °С) і відносною вологістю менш як 50 %. При високих температурах повітря спостерігають швидке випаровування води із водних фарбових плівок, нерівномірність їх висихання, скорочення процесів тужавіння в'яжучих матеріалів. Усі ці фактори негативно впливають на якість водних фарбувань, тому роботу всередині приміщень виконують при закритих вікнах, а якщо в рамах немає скла, то їх затягують прозорою полімерною плівкою. При цьому погіршуються умови праці малярів, які змушені працювати у закритих приміщеннях з високими температурою повітря і відносною вологістю.
Під час роботи з олійними і емалевими фарбами, коли інтенсивно випаровуються леткі розчинники, рекомендується працювати у респіраторах або створювати природну вентиляцію, відкриваючи вікна або двері. Слід також пам'ятати про протипожежні заходи і виконувати всі правила протипожежної безпеки.
Фарбувати фасади у спеку, коли діють прямі промені сонця, особливо смолянолеткими фарбами, заборонено. Фарбувати їх можна лише вапняними або силікатними фарбами у другій половині дня, коли спаде спека. Перед фарбуванням вапняними сумішами всю поверхню рясно змочують водою, а у суміш додають кухонну сіль. Наносити водні фарбувальні суміші слід механізованим способом, оскільки при цьому підготовлена поверхня не встигне висохнути.
Список використаної літератури
1. Белогуров В. П., Чмырь В. Д. Справочник молодого маляра.- М.- Высш. шк., 1984.- 176 с.
2. Белоусов Е. Д. Технология малярных робот.- М.: Высш. шк., 1980,- 240 с
3. Лебедев А. М. Справочник молодого штукатура.- М.: Высш. шк., 1984.- 155 с.
4. Мещанинов А. В. Отделочные роботы в монолитном домостроении - Л.: Стройиздат, 1989.- 273 с.
5. Шепелев А М Штукатурные работы.-М.-. Высш. шк., 1983.- 143 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...