WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опоряджувальні роботи в особливих кліматичних умовах - Реферат

Опоряджувальні роботи в особливих кліматичних умовах - Реферат


Реферат
на тему:
ОПОРЯДЖУВАЛЬНІ РОБОТИ В ОСОБЛИВИХ КЛІМАТИЧНИХ УМОВАХ
План
1. Підготовка будівель до виконання опоряджувальних робіт взимку
2. Виконання внутрішніх опоряджувальних робіт взимку
3. Виконання зовнішніх опоряджувальних робіт взимку
4. Виконання опоряджувальних робіт в умовах високої температури повітря
1. Підготовка будівель до виконання опоряджувальних робіт взимку
Технологія виконання штукатурних робіт взимку повинна бути спрямована на створення таких умов, за яких штукатурний шар заморожуватиметься після того, як найменша кількість води хімічно зв'яжеться з в'яжучим матеріалом, а вільної води у порах залишиться якнайменше.
Для виконання опоряджувальних робіт у зимовий період треба ставити жорсткі вимоги до поверхонь, фарбувальних сумішей та інших матеріалів, а також створювати потрібні температурні умови в приміщеннях. Фарбові плівки нормально тверднуть лише при плюсових температурах. При мінусових температурах фарбувати поверхні можна тільки неводними сумішами.
Внутрішні штукатурні, малярні, облицьовувальні та мозаїчні роботи виконують при температурі повітря в приміщеннях не нижче ніж 10 °С і вологості його не вище ніж 60 %. Фарбувати внутрішні поверхні можна при температурі їх на висоті 0,5 м від підлоги не нижче ніж 10 °С. Поверхні, що підлягають опорядженню, мають бути сухі (вологість не більш як 8 %), без плівки льоду та інею.
До початку опоряджувальних робіт вставляють віконні рами, навішують двері; прорізи та інші отвори у стінах закривають, утеплюють горища тощо. Якщо немає можливості включити систему центрального опалення, то приміщення обігрівають електричними печами та калориферними установками, що нагнітають тепле повітря. Застосовуючи тимчасові обігрівальні установки, слід додержуватись правил протипожежної безпеки. Використовувати прилади для штучного сушіння поверхонь потрібно і тоді, коли працює система центрального опалення. У цьому разі прилади невисокої теплопродуктивності застосовують для сушіння окремих місць штукатурки (у кутах, біля плінтусів тощо). Це сприяє підвищенню продуктивності праці, поліпшенню якості опоряджувальних робіт і скороченню строків їх виконання.
Рис. 1. Універсальний повітронагрівний УСВ-200:
1 - відцентровий вентилятор, 2 - патрубок для відведення нагрітого повітря, 3 - пальник: 4 - циліндри, 5 - система труб; 6 - корпус; 7 - екран; 8 - вентилятор для нагнітання повітря, 9 - санчата
Для штучного обігрівання приміщень і сушіння штукатурки найкраще застосовувати спеціальні повітронагрівальні установки (калорифери), що серійно випускає промисловість. Кожна установка розрахована на певну теплопродуктивність, що дає змогу використовувати її залежно від умов виробництва. Повітронагрівальні установки бувають електричні і такі, що працюють на твердому, рідкому або газовому паливі.
Універсальний повітронагрівний УСВ-200 (рис. 1) складається з корпусу, універсального пальника, двох вентиляторів і паливної апаратури. Усередині корпусу 6 розміщений теплообмінник, що зварений з металевих циліндрів 4 і системи труб 5. Конструкція теплообмінника дає змогу подавати у приміщення чисте нагріте повітря без домішків продуктів згоряння палива, оскільки шляхи проходження газів і повітря не перетинаються. Під час роботи повітронагрівника до пальника 3 подається рідке паливо або газ і повітря, що нагнітається відцентровим вентилятором 1. Продукти, що утворюються після згоряння палива, проходять по газових каналах теплообмінника, нагрівають його стінки і виходять зовні. Водночас за допомогою другого вентилятора 8 по повітряних каналах труб проходить повітря, яке нагрівається об стінки теплообмінника і через патрубок 2 по трубопроводу подається у приміщення.
Увесь агрегат змонтовано на санчатах. Його встановлюють зовні будинку біля входу у сходову клітку. Нагріте повітря подають у секцію через вікно другого поверху Повітронагрівник УСВ-200 застосовують для обігрівання секції 9-12-поверхових житлових або промислових будівель об'ємом 4 - 5 тис. м3. Теплопродуктивність його становить (8-8,4) o 105 кДж/год; маса - 625 кг; витрата палива: рідкого (гас, солярове масло) - 22-24 кг/год, газу природного - 25-28 м3/год.
Рис. 2. Пересувний електрона лорифер:
1 - колесо, 2 - патрубок; 3 - корпус, 4 - вентилятор; 5 - ручка, 6 - ніжка; 7 - електрокабель
Для обігрівання будівель меншої етажності застосовують повітронагрівники УСВ-30, УСВ-100, теплопродуктивність яких становить 1,25-105-4,6-105 кДж/год. За принципом дії вони схожі з повітронагрівником УСВ-200.
Пересувний електрокалорифер (рис. 2) застосовують для обігрівання приміщень і сушіння окремих вологих місць на стінах і стелях під час виконання опоряджувальних робіт. Він складається з металевого корпусу, нагрівального пристрою (електроспіралі), вентилятора і ручки. Вся установка спирається на два колеса і ніжку. Всередині корпусу 3 електрокалорифера розміщено три нагрівальних елементи, виготовлених з ніхромового дроту, загальною потужністю 7,5 кВт.
Під час роботи калорифера нагрівальні елементи нагріваються і нагрівають повітря, що проходить крізь них. Повітря нагнітається вентилятором 4, встановленим з одного боку корпусу калорифера. Якщо нагріте повітря потрібно подати на певну ділянку -поверхні, то до патрубка 2 приєднують повітропровід, виготовлений з листової сталі.
Для сушіння поверхні в окремих місцях (особливо у кутах приміщення) застосовують пересувні обігрівачі або лампові випромінювачі.
Пересувний обігрівач ОП-2 (рис. 3) складається з стояка, пальника інфрачервоного випромінювання, візка і балона з рідким газом. Кількість газу, що надходить до пальника, регулюють за допомогою редуктора 3. Під час роботи обігрівач встановлюють у потрібному місці, повертають пальник так, щоб теплові промені були направлені на вологе місце поверхні, і включають його.
Рис. 3 Пересувний обігрівач ОП-2
1 - візок, 2 - балон, 3 - редуктор, 4 - пальник, 5 - шланг, 6 - стояк
Рис. 4 Ламповий випромінювач
1 - лампи, 2 -вимикач, 3- стояк, 4 - опора
Ламповий випромінювач (софіт) складається з опори і стояка, на якому розміщені лампи інфрачервоного випромінювання (рис. 198). Включають його за допомогою вимикача.
2. Виконання внутрішніх опоряджувальних робіт взимку
Штукатурні розчини мають бути теплими настільки, щоб у момент укладання температура їх була не нижче ніж 10...15 °С. Аби штукатурний розчин мав таку температуру, до початку його приготування воду підігрівають до температури 70...80 °С, а у разі потреби підігрівають і заповнювачі до 35...40 °С.

 
 

Цікаве

Загрузка...