WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Оздоблення поверхні рельєфними валиками. Оздоблення поверхні набризкуванням - Реферат

Оздоблення поверхні рельєфними валиками. Оздоблення поверхні набризкуванням - Реферат


Реферат
на тему:
Оздоблення поверхні рельєфними валиками. Оздоблення поверхні набризкуванням
Оздоблення поверхні рельєфними валиками
Складний рисунок на пофарбовану поверхню стіни можна нанести рельєфними гумовими валиками (рис. 1, а). Для цього валик з контуром рисунка закріплюють у прорізах вилки спеціального пристрою (накатки), де він змочується фарбою за допомогою пористого валика з гумової губки, розміщеного поруч.
Рис. 1. Пристрої для накатування поверхонь.
а - гумові рельєфні валики, б - двоваликова накатка, в - накатка з бачком, 1 - рельєфний валик, 2 - пористий валик. 3 - вилка, 4 - ручка, 5 - бачок для фарби
Двоваликова накатка (рис. 1, б) складається з вилки з ручкою, пористого і рельєфного валиків.
До початку роботи пористий валик за допомогою невеликого ручника змочують фарбою. Для видалення зайвої фарби, що дасть змогу утворити рівномірні відбитки рисунка, накатку двічі-тричі прокачують на куску фанери або цупкого картону, після чого вертикальним рухом її зверху вниз накатують рисунок на поверхню. Накатку переміщують рівномірним, плавним рухом, стежачи, щоб не було пропусків і рисунки не перекривали один одного. Витративши всю фарбу, губку знову змочують нею і продовжують накатувати рисунки. Всі візерунчасті смуги накатаної поверхні виконують фарбою однакової насиченості, не допускаючи зсування рисунка. На поверхні не повинно бути бризок, які утворюються при швидкому пересуванні накатки.
Для накатування найзручніше користуватись накаткою із закріпленим на ній бачком для фарби (рис. 1, в). При цьому рельєфний валик змочується фарбувальною сумішшю за допомогою двох валиків, розміщених усередині бачка. Один з них змочується фарбувальною сумішшю, а другий видаляє зайву суміш і передає її на рельєфний валик. При застосуванні такого пристрою не виникає потреби часто змочувати валик фарбою, що значно підвищує продуктивність праці.
Накатувати рисунки на поверхню можна в один або кілька кольорів.
В'язкість фарбувальної суміші для виконання рисунків накаткою має бути трохи більшою, ніж для фарбування щіткою. Колір суміші підбирають залежно від кольору пофарбованої поверхні. Виконаний рисунок не повинен бути надмірно контрастним на поверхні, тому не слід опоряджувати її густим рисунком з грубим контуром. Особливо цього не варто робити у малометражних приміщеннях.
Найкраще застосовувати валики, що утворюють на поверхні рідкий крапчастий рисунок, дрібну малопомітну сітку, прямі або хвилясті лінії. Таким валиком можна опоряджувати низькі приміщення, накатуючи на їхніх стінах вертикальні лінії, а у великих за розмірами приміщеннях розділяти поверхню на великі прямокутники.
Застосовують також валики, що відбивають на поверхні несиметричні рисунки, у яких основний елемент повторюється через певні проміжки. Після накатування таким валиком всі елементи рисунка на опорядженій поверхні повинні розміститись горизонтальними рядами так, щоб не було зсування одного елемента щодо іншого. Для цього до початку роботи на торцевій поверхні рельєфного валика проти вилки намічають риску. Під час роботи, після накатування кожної смуги, валик встановлюють так, щоб риска була у тому самому положенні.
Після закінчення роботи накатку миють і висушують, а металеві деталі змащують маслом.
Оздоблення поверхні набризкуванням
Набризкування - це один з найпростіших видів оздоблення поверхні. При набризкуванні на поверхню наносять різну за кольором фарбувальну суміш у вигляді дрібних бризок, від чого поверхня набуває плямистого різноколірного забарвлення. Набризкування виконують одним або послідовно кількома кольорами щіткою, спеціальною машинкою чи фарборозпилювачем. Для цього можна застосовувати водні і неводні суміші.
Колір фарбувальної суміші для набризкування підбирають залежно від розмірів і призначення приміщення з урахуванням законів кольорознавства. Колір бризок і їх насиченість повинні гармонійно поєднуватись з кольором пофарбованої стіни. Опорядження набризком не повинно бути таким, щоб рябіло в очах, роздратовувало зір. Здебільшого поверхні, пофарбовані у світлі пастельні кольори, набризкують сумішшю такого самого кольору, але трохи насиченішою. Таке опорядження створює уявлення про , глибину і рельєфність поверхні. Поверхні, пофарбовані у г насичені кольори, навпаки, набризкують сумішшю світлого кольору, а іноді навіть і білого. Для набризкування поверхонь, пофарбованих олійними фарбами, можна застосовувати алюмінієвий або бронзовий порошок, попередньо розведений на олійному лаці.
В'язкість водних і неводних фарбувальних сумішей для набризкування повинна бути більшою, ніж для звичайного фарбування.
Рис. 2. Оздоблення поверхні набризкуванням з малярної щітки.
Рис. 3. Оздоблення поверхні набризкуванням з одежної щітки
Оздоблювати поверхню набризкуванням можна з жорсткої щітки (рис. 2). Змочивши щітку у фарбувальній суміші, зайву суміш віджимають об край посудини. Тримаючи в лівій руці дерев'яну паличку, вдаряють по ній щіткою так, щоб бризки фарби попадали на поверхню. Під час набризкування паличку слід тримати на однаковій відстані від поверхні і набризкувати суміш однаковими рухами щітки. При такому способі оздоблення величина бризок залежить від довжини і товщини волосіні щітки, а також від в'язкості фарбувальної суміші. Чим довша волосінь щітки і густіша суміш, тим крупнішими будуть бризки на поверхні
Набризкувати суміш можна також жорсткою (одежною) щетинною щіткою (рис. 3). Змочену у фарбі щітку при цьому тримають у лівій руці на відстані 10- 15 см від поверхні. Набризкують суміш за допомогою невеликої круглої палички, якою проводять уздовж щітки рухом на себе. Притиснута паличкою волосінь щітки, повертаючись у початкове положення, набризкує фарбувальну суміш на поверхню. За таким самим принципом працює машинка для набризкування (рис. 4). Вона складається з бачка 4, всередині якого за допомогою рукоятки 1 обертається кругла щетинна щітка 3. Нижня частина щітки змочується у фарбі, яку наливають у бачок. Обертаючись, вона торкається плоскої щетинної щітки 2, затиснутої між двома вертикальними пластинками машинки, і набризкує фарбувальну суміш на поверхню.
Рис. 4. Машинка для набризкування: 1 - рукоятка 2 - плоска щетинна щітка, 3 - кругла щітка; 4 - бачок
Застосування машинки для набризкування підвищує продуктивність праці в 2-3 рази. Однак ще більшої продуктивності досягають при набризкуванні фарби фарборозпилювачем. Повітряний клапан його перекривають так, щоб до розпилювальної головки надходило повітря менше, ніж потрібно для розпилювання фарби.
Фарбувальна суміш при цьому вилітає дрібними бризками. Регулюючи кількість повітря, що надходить на розпилення, можна дістати бризки різних розмірів.
Окремо розміщені на поверхні рисунки можна виконувати набризкуванням через трафарет.
Список використаної літератури
1. Белогуров В. П., Чмырь В. Д. Справочник молодого маляра.- М.- Высш. шк., 1984.- 176 с.
2. Белоусов Е. Д. Технологиямалярных робот.- М.: Высш. шк., 1980,- 240 с
3. Лебедев А. М. Справочник молодого штукатура.- М.: Высш. шк., 1984.- 155 с.
4. Мещанинов А. В. Отделочные роботы в монолитном домостроении - Л.: Стройиздат, 1989.- 273 с.
5. Шепелев А М Штукатурные работы.-М.-. Высш. шк., 1983.- 143 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...