WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Обклеювання поверхонь паперовими шпалерами, лінкрустом та синтетичними опоряджувально-декоративними плівками - Реферат

Обклеювання поверхонь паперовими шпалерами, лінкрустом та синтетичними опоряджувально-декоративними плівками - Реферат

полотнищ і відшарування їх від поверхні.
У підготовлених полотнищах гострим ножем, який пересувають уздовж прикладеної сталевої лінійки, обрізують обидві кромки. Це роблять на дерев'яному столі. Лінкруст приклеюють упритул, тому обрізані кромки повинні бути рівні настільки, щоб шви між полотнищами не було видно на відстані 2 м.
Лінкруст міцно тримається лише на міцній основі, тому поверхня повинна бути добре підготовлена. Спочатку її ґрунтують олійною або полівінілацетатною ґрунтовкою. Підготовлену поверхню проклеюють тим самим клейстером, на якому будуть приклеювати лінкруст. Лінкруст приклеюють 8-10%-м розчином казеїнового клею, полівінілацетатною дисперсією, клеєм "Бустилат", мастикою "Гумілакс" тощо.
Полівінілацетатну дисперсію перед початком роботи розводять водою у відношенні 1:1 (дисперсія : вода).
Клей "Бустилат" надходить на будівельні об'єкти у готовому вигляді.
Склад клею "Бустилат"
(У % до маси)
Бутадієнстирольний латекс СКС-65ГП 41
Клей КМЦ (10%-й розчин) 26
Крейдяна паста 33
На робочому місці клей "Бустилат" розводять водою у відношенні 1:7 (клей: вода).
Полотнища лінкрусту намазують клейстером і приклеюють так само, як і паперові шпалери. Якщо приміщення буде опоряджуватись бордюром або фризом з лінкрусту, то верхня межа всіх полотнищ повинна лежати на одній лінії, оскільки бордюр приклеюють упритул. Тому полотнища рівняють по відбитій на стіні лінії, а нижні кінці у разі потреби відрізують ножем.
Після опорядження всього приміщення прибивають наличники і плінтуси.
3. Обклеювання поверхонь синтетичними опоряджувально-декоративними плівками
Опоряджувально-декоративні плівки - це синтетичний рулонний матеріал, виготовлений на основі полівінілхлоридної смоли. Іноді їх називають синтетичними шпалерами. Опоряджувально-декоративні плівки бувають на паперовій або тканинній основах, а також безосновні. Безосновні плівки випускають двох марок: ПДО - без шару клею і ПДСО - з клейовим шаром на зворотному боці, закритим папером. Усі вони випускаються в рулонах.
Поверхні, що обклеюватимуться синтетичними шпалерами, підготовляють так само, як і під поліпшене фарбування олійними фарбами. Спочатку поверхню ґрунтують полівінілацетатною ґрунтовкою. Потім розшивають і підмазують щілини, шліфують підмазані місця, гіпсові перегородки шпаклюють частково, а обштукатурені поверхні - повністю. Прошпакльовану поверхню шліфують і проклеюють розчином того самого клею, на якому будуть приклеювати плівки. Підготовлені поверхні папером не обклеюють.
Роботу з приклеювання синтетичних шпалер виконує ланка з двох малярів 3-го і 4-го розрядів, які разом підготовляють поверхню. Після цього маляр 4-го розряду розкроює і обрізує кромки шпалер, маляр 3-го розряду у цей час ґрунтує поверхню клейстером, а потім разом приклеюють полотнища.
Підготовляючи синтетичні плівки на паперовій основі, спочатку на спеціальному столі розрізують рулони на полотнища за потрібними розмірами. Це роблять гострим ножем, який пересувають уздовж металевої лінійки, прикладеної до місця розрізу. Положення лінійки фіксують за допомогою металевого або дерев'яного кутника. Після заготовлення достатньої кількості полотнищ починають відрізати кромки водночас у кожної пари суміжних полотнищ. Для цього внапусток на ширину кромки накладають одне полотнище на друге і під лінійку відрізають відразу дві кромки: праву від лівого полотнища і ліву - від правого. Потім на друге полотнище накладають третє, відрізають кромку і т. д. Полотнища з відрізаними кромками нумерують по порядку і складають одне на одне лицьовим боком угору. Такий спосіб обрізування кромок дає змогу підганяти полотнища на стіні так, щоб не було видно лінії стику.
Перед приклеюванням полотнищ поверхню проклеюють клейстером, який наносять щіткою або валиком. Під час роботи валиком спочатку відводять щіткою смуги по периметру стін: у кутках, біля плінтусів, наличників і на межі верхньої відводки.
Для приклеювання синтетичних плівок на паперовій основі застосовують 8%-й розчин клею КМЦ, полівінілацетатну дисперсію або мастику "Гумілакс".
Підготовлені полотнища перевертають так, щоб перше полотнище було зверху, і намазують його клейстером. Намазане полотнище складають удвоє і витримують протягом 15 хв, після чого приклеюють до стіни. Приклеєне полотнище розрівнюють твердою щіткою або тампоном з ганчірки. Так само приклеюють всі інші полотнища. Клейстер, що виступає у місцях стиків, витирають ганчіркою, змоченою у воді.
Підготовляючи синтетичні плівки на тканинній основі, рулони розрізають лише на полотнища, а кромки відрізують на стіні після приклеювання. Це пояснюється тим, що після змочування клейстером і висихання шпалери змінюють свої розміри. Поверхню під ці шпалери підготовляють так само, як і під шпалери на паперовій основі. Щоб зменшити відсмоктувальну здатність поверхні, замість проклеювання клейстером її можна двічі проґрунтувати олійною ґрунтовкою.
Для приклеювання плівок на тканинній основі застосовують клей "Бустилат" або мастику "Помелакс". Клей або мастику наносять на полотнище так, щоб біля країв залишались сухі смужки завширшки 1,5-2,0 см. Намазане полотнище витримують 20-30 хв, після чого притискують до поверхні і старанно розгладжують його дерев'яним або пластмасовим шпателем рухами зверху вниз і від середини до країв. Суміжне полотнище наклеюють так само, але внапусток на перше на 1,5-2,0 см. І так всі інші полотнища. Через 3-4 год, коли полотнища будуть міцно утримуватися на поверхні, починають відрізати кромки. З цією метою на кромку накладають металеву лінійку і спеціальним ножем або лезом безпечної бритви прорізають водночас два полотнища. Ніж або бритва повинні бути обладнані запобіжним пристроєм (обоймою), який би забезпечував надріз лише на певну глибину, тобто на подвійну товщину полотнищ. Відрізані кромки видаляють, а краї полотнищ одгортають, промазують клеєм і притискають до поверхні. Клей, що виступив зовні, витирають вологою ганчіркою.
Синтетичними безосновними плівками марки ПДО обклеюють поверхні, додержуючись тих самих технологічних вимог і послідовності робочих операцій, які виконують при обклеюванні поверхонь плівками на тканинній основі. Приклеюють їх полівінілацетатною дисперсією, кумароно-найритовим клеєм КН-2, мастиками "Гумілакс" або "Помелакс".
Під час роботи з зазначеними вище видами синтетичних плівок не можна робити стики укутах приміщення, тому їх перекривають полотнищем так, щоб на суміжну стіну зайшла смуга плівки завширшки 10-15 см.
Безосновні синтетичні плівки марки ПДСО спочатку нарізають на полотнища, потім поступово знімають з кожного полотнища захисний шар паперу і, підганяючи полотнище до відбитої у верхній частині стіни лінії, приклеюють до сухої підготовленої поверхні. Кожне наступне полотнище клеють внапусток на 5-10 мм.
Поверхні, обклеєні синтетичними полівінілхлоридними плівками, можна мити водою, не застосовуючи мийних засобів.
Список використаної літератури
1. Белогуров В. П., Чмырь В. Д. Справочник молодого маляра.- М.- Высш. шк., 1984.- 176 с.
2. Белоусов Е. Д. Технология малярных робот.- М.: Высш. шк., 1980,- 240 с
3. Лебедев А. М. Справочник молодого штукатура.- М.: Высш. шк., 1984.- 155 с.
4. Мещанинов А. В. Отделочные роботы в монолитном домостроении - Л.: Стройиздат, 1989.- 273 с.
5. Поволоцкий Ю. А., Северинова Г. В. Индустриальное производство отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1983.- 152-с.
6. Шепелев А М Штукатурные работы.-М.-. Высш. шк., 1983.- 143 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...