WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Машини для механізованого шпаклювання поверхонь. Механізми для очищення і шліфування поверхонь - Реферат

Машини для механізованого шпаклювання поверхонь. Механізми для очищення і шліфування поверхонь - Реферат


Реферат
на тему:
Машини для механізованого шпаклювання поверхонь. Механізми для очищення і шліфування поверхонь
?
Машини для механізованого шпаклювання поверхонь
Шпаклювання поверхні - це найтрудомісткіший процес малярних робіт. Для підвищення продуктивності і полегшення праці робітників застосовують шпаклювальні агрегати.
Шпаклювальний агрегат можна зібрати на місці робіт з компресорної установки, фарбонагнітального бачка спеціальної конструкції і фарборозпилювача СО-24А або СО-123А. Шпаклівка для механізованого нанесення повинна бути більш рідкою, ніж при роботі вручну (в'язкість 200 с за віскозиметром ВЗ-4), тому її розводять в'яжучим матеріалом, на якому вона була приготовлена. Для того щоб відносно густу шпаклівку можна було витиснути з бачка, його дно повинно мати сферичну або конусоподібну форму, і шпаклівка має виходити через штуцер у цьому самому дні. Тому застосовувати в шпаклювальних агрегатах звичайні фарбонагнітальні бачки не можна, їх потрібно відповідно переобладнати.
Більш ефективні у використанні фарбувально-шпаклювальні агрегати з поршневими або гвинтовими насосами: СО-150, СО-154, АНШ-1-4, "Універсал-2" тощо. Нині випускають шпаклювальні агрегати лише з гвинтовими насосами, оскільки вони продуктивніші і зручніші в роботі. Значно відрізняється від нього шпаклювальний агрегат СО-150, за допомогою якого можна наносити шпаклівки в'язкістю не менш як 7 см занурення стандартного конуса, а також фарбувати поверхні.
Шпаклювальний агрегат CO-150 (рис. 1) складається із завантажувального бункера, шнекового конвеєра, електродвигуна, клинопасової передачі з редуктором, гвинтового насоса, матеріального шланга, вудки і пульта керування.
Завантажувальний бункер 1 розміщений над шнековим конвеєром 6. У задній частині агрегату є пульт керування 2 і електропривод з електродвигуном 3, клинопасовою передачею 4 і редуктором 5. Всередині шнекового конвеєра є шнек 7. Гвинтовий насос 8 складається з корпусу, гвинта 9 і обойми 10. В передній частині насоса розміщений штуцер 12 для приєднання матеріального шланга. Агрегат спирається на ніжку і два колеса. У верхній частині бункера є дві ручки.
До початку роботи до агрегату підключають пересувну компресорну установку, від якої повітря по шлангу буде надходити у вудку під тиском 0,5-0,6 МПа, оскільки шпаклівка розпилюється лише пневматичним способом. Бункер заповнюють шпаклівкою і включають агрегат. Під час роботи електродвигун за допомогою клинопасової передачі і редуктора приводить в рух шнек конвеєра і гвинт насоса, з'єднаних між собою нерухомо. При обертанні гвинта суміш перекачується із зони всмоктування (з бункера) у зону нагнітання (в матеріальний шланг, вудку і форсунку). У форсунці суміш підхоплюється струменем стисненого повітря, що надходить від компресора, розпилюється і наноситься на поверхню. Тиск подачі суміші регулюють поворотом обтискного хомута обойми насоса.
Рис. 1 Шпаклювальний агрегат CO-150.
1 - завантажувальний бункер, 2 - пульт керування, 3 - електродвигун, 4 - клинопасова передача, 5 - редактор, 6 - корпус шнекового конвеєра, 7-шнек, 8-гвинтовий насос, 9 - гвинт 10 - обойма насоса, 11 - манометр, 12 - штуцер для приєднання матеріального шланга, 13 - кран вудки, 14 - кран регулювання повітря, 15 - вудка, 16 - форсунка
За допомогою шпаклювального агрегату CO-150 можна також наносити водні ґрунтувальні або фарбувальні суміші. При цьому стиснене повітря не застосовують, оскільки для розпилення сумішей досить тиску, який розвиває насос.
Технічна характеристика шпаклювального агрегату CO-150
Продуктивність, м3/год 0,36-0,72
Робочий тиск, МПа 2
Потужність електродвигуна, кВт 1,1 -1,5
Витрата стисненого повітря, м3/год 9
Місткість завантаження, л 60
Габаритні розміри, мм:
довжина 1500
ширина 560
висота 850
Маса, кг 116
Можливі несправності в роботі агрегату СО-150 подано в табл. .
Таблиця 1. Основні несправності в роботі шпаклювального агрегату СО-150 та способи їх усунення
Несправність Причина несправності Спосіб усунення
Суміш витікає у місцях з'єднання шлангів та інших рознімних з'єд-нань Послабшали болти, що стягують хомути Пошкоджена прокладка у півмуфті Підтягнути болти
Замінити прокладку
З'явився простір між прокладкою і торцем штуцера Поставити додаткову прокладку
Суміш протікає крізь прокладки вала редук-тора
Послабшали болти, що стискують прокладки Бракує мастила між манжетами Підтягнути болти
Заповнити місце з'єд-нання мастилом
Пошкоджені манжети Замінити манжети
Насос не розвиває по-трібного тиску Послабшали болти, що стягують хомут Підтягнути болти
Витерся або пошкодився гвинт Замінити гвинт
Витерлась або пошко-дилась обойма Замінити обойму
Заклинило гвинт в обоймі У насос потрапили твер-ді частинки якогось матеріалу розміром більш як 3 мм Зупинити агрегат і вклю-чити реверс двигуна; якщо це не допомогло, то прочистити насос
Суміш потрапила у пустотілий вал редук-тора Пошкоджений захисний кожух Замінити кожух
Сильно гріється корпус редуктора Мало або зовсім немає масла в редукторі Залити масло
Виходить повітря у місцях з'єднання шлангів
Послабшали болти, що стягують хомути Підтягнути болти
Механізми для очищення і шліфування поверхонь
Очищати металеві поверхні від іржі та окалини, шліфувати прошпакльовані поверхні, а також знімати набіли з кам'яних фасадів можна механічним способом. Залежно від виду роботи, яку потрібно виконати під час підготовки поверхонь, застосовують шліфувальні машини, або електрощітки. За принципом дії шліфувальні машини бувають електричні і пневматичні. Конструктивно електричні машини поділяють на торцеві та кутові (у яких вісь абразивного диска розміщена під кутом до осі вала електродвигуна). Промисловість випускає багато видів ручних шліфувальних машин різних продуктивності і призначення, проте найбільш зручною j універсальною для застосування в малярних роботах є електрична шліфувальна машина ИЭ-2201А.
Шліфувальна машина ИЭ-2201А (рис. 2) призначена для шліфування нанесеного на поверхню висохлого шару олійної або клейової шпаклівки. Вона складається з електродвигуна з рукояткою, редуктора і шліфувальної головки.
До складу шліфувальної головки входять робочий диск 1, з'єднувальний пристрій і захисний кожух 9. Еластичний з'єднувальний пристрій складається із стакана 2, конусної втулки 3 з шліцьовим фланцем і пружини 13. Його приєднують до шпинделя 4 спеціальним гвинтом. Робочий диск машини приєднують до з'єднувального пристрою скобами спеціальної форми.
У комплект машини входять два робочих диски: текстолітовий і металевий. Текстолітовий диск на робочій площині має шар мікропористої гуми 14. Він призначений для роботи із шліфувальною шкуркою, яку попередньо нарізують розміром 130Х130 мм і закріплюють на диску гумовим кільцем 12. Шкуркою шліфують клейові шпаклівки. Олійні шпаклівкишліфують пемзою. Для роботи її нарізають брусками розміром 60X20X15 мм і закріплюють у спеціальних отворах металевого диска.
Рухомий робочий орган машини зовні прикривається пилезахисним кожухом з розтрубом 10. Під час роботи машини обертальний рух від вала електродвигуна через редуктор передається робочому диску, при обертанні якого абразивний матеріал шліфує поверхню. Еластичний з'єднувальний пристрій з пружиною дає змогу шліфувати всі нерівності поверхні.
Технічна характеристика шліфувальної машини ИЭ-2201А
Продуктивність, м2/год 30
Частота обертання шпинделя, хв-1 780
Електродвигун:
потужність, кВт 0,34
напруга, В 220
Габаритні розміри, мм:
довжина 300
ширина 160
висота 300
Маса, кг 2,5
Різні металеві конструкції очищають від іржі й окалини шліфувальними машинами, конструкція яких дає змогу замінювати шліфувальну головку на торцеву або радіальну сталеву щітку, яку приєднують до шпинделя гвинтами або закріплюють у спеціальному патроні.
Рис. 2. Шліфувальна машина ИЭ-2201А:
1 - робочий диск; 2 - стакан; 3 - конусна втулка; 4 - шпиндель, 5 - редуктор; 6 - електродвигун; 7 - рукоятка; 8 - пускач; 9 - кожух головки; 10 - розтруб; 11 - гумовий бандаж, 12 - гумове кільце; 13 - пружина; 14 - шар мікропористої гуми; 15 - шліфувальна шкурка
Таблиця 3. Основні несправності в роботі шліфувальної машини ИЭ-2201А та способи їх усунення
Несправність Причина несправності Спосіб усунення
При включенні двигун не працює Немає напруги у мережі Перевірити місця з'єднання електрокабелю
При включенні двигун гуде Немає напруги на одній фазі Те саме
Гуркіт в редукторі Пошкоджені шестірні Замінити дефектну ше-стірню
При роботі диск провертається Стерся конус шпинделя Замінити шпиндель
При натисканні на пускач машина не працює Несправний пускач Розібрати і полагодити пускач
Основні несправності в роботі шліфувальної машини ИЭ-2201А подано в табл. 2.
Список використаної літератури
1. Белогуров В. П., Чмырь В. Д. Справочник молодого маляра.- М.- Высш. шк., 1984.- 176 с.
2. Белоусов Е. Д. Технология малярных робот.- М.: Высш. шк., 1980,- 240 с
3. Лебедев А. М. Справочник молодого штукатура.- М.: Высш. шк., 1984.- 155 с.
4. Максимова О. М., Стесин М. С., Тищенко И. И. Машины для отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1984.- 224 с.
5. Оборудование, оснастка и средства малой механизации для отделочных работ: Справочник строителя.- Л.: Стройиздат, 1989.- 240 с.
6. Поволоцкий Ю. А., Северинова Г. В. Индустриальное производство отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1983.- 152-с.
7. Смирнов А. А., Дадонов В. А. Ручные машины для строительных работ.- М.: Стройиздат, 1988.- 320 с.
8. Трухан В. Г., Лисневич В. С., Северинова Г. В. Передвижные штукатурные и малярные станции.- М.: Высш. шк., 1989.- 152 с.
9. Шепелев А М Штукатурные работы.-М.-. Высш. шк., 1983.- 143 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...