WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Крейдотерки в малярних і шпалерних роботах - Реферат

Крейдотерки в малярних і шпалерних роботах - Реферат


Реферат
на тему:
Крейдотерки в малярних і шпалерних роботах
Крейдотерки призначені для подрібнення сухої, мокрої і замерзлої кускової крейди, їх можна застосовувати для приготування крейдяної пасти, а також шпаклівок, якщо замість води подавати водно-клейову емульсію. За допомогою крейдотерки можна розмолоти крейду до розмірів частинок 0,02-0,035 мм. Найпоширеніші крейдотерки марок СО-43, СО-53А і CO-124.
Крейдотерка СО-43 (рис. 1) складається з електродвигуна, рухомого ротора, кришки із завантажувальною лійкою, скребків для очищення ротора та кожуха. Всі деталі крейдотерки змонтовані на опорній плиті 10.
Під захистом кожуха фарботерки 8 на валу електродвигуна 9 закріплений сітчастий рухомий ротор 1. Передня частина кожуха закривається кришкою 6, яка нерухомо з'єднана із завантажувальною лійкою 5. Під час роботи кришку міцно притискують до кожуха защіпкою 2. Всередині ротора розміщена відбійна плита 4, з якою шарнірно з'єднаний скребок 3 з рукояткою, що виведена зовні. Скребок призначений для періодичного очищення внутрішньої поверхні ротора від крейди, що прилипає до неї. Зовні рухомого ротора приварено три скребки 7, за допомогою яких очищається внутрішня поверхня кожуха від крейди.
Під час роботи електродвигун приводить в рух рухомий ротор, який починає обертатися. Куски крейди крізь завантажувальну лійку надходять всередину ротора, з силою вдаряються об відбійну плиту і внутрішню поверхню ротора, подрібнюються і під дією відцентрових сил просіюються крізь щілини ротора. Розмелена крейда випадає в порожнину між ротором і кожухом крейдотерки. Знизу кожуха міститься розвантажувальний отвір 11, через який крейда потрапляє в підставлену посудину або ящик. Робітник, що обслуговує фарботерку, повинен періодично очищати скребком внутрішню поверхню ротора від крейди, яка прилипла до неї. З цією метою робітник повертає рукоятку скребка так, щоб він одним краєм присунувся до поверхні ротора.
Рис. 1. Крейдотерка СО-43:
1 - сітчастий ротор, 2 - защіпка кришки з рукояткою, 3 - скребок для очищення ротора, 4 - відбійна плита, 5 - завантажувальна лійка, 6 - кришка, 7 - скребок для очищення кожуха, 8 -кожух, 9 -електродвигун, 10 - опорна плита, 11 - розвантажувальний отвір
Крейдотеркою СО-43 можна розмелювати лише суху крейду вологістю не більш як 12 %.
Крейдотерка СО-53А (рис. 2) призначена для подрібнення сухої, мокрої і змерзлої кускової крейди. Вона складається з металевої опорної плити, електродвигуна, кожуха з кришкою, рухомого ротора, завантажувальної лійки і вимикача.
Усередині кожуха 5 розміщені рухомий і нерухомий ротори. Нерухомий ротор 10 циліндричної форми з поздовжніми конічними щілинами міцно приєднується до внутрішнього боку кришки 3. Рухомий ротор, насаджений на вал електродвигуна 7, має два ряди відбійних пальців, розміщених по колу так, що під час обертання ротора між ними розміщується нерухомий ротор. Проміжок між роторами повинен бути в межах 1 мм. Передня частина кожуха крейдотерки закривається кришкою, з'єднаною з горловиною завантажувальної лійки 4. До горловини лійки приєднано штуцер з краном 2, через який всередину фарботерки подається вода або водно-клейова емульсія. Під час роботи електродвигун приводить в рух рухомий ротор крейдотерки 9, який починає обертатися. Куски крейди крізь завантажувальну лійку надходять всередину крейдотеркя, захвачуються внутрішнім рядом пальців рухомого ротора і під дією відцентрових сил подрібнюються і перетираються, проходячи крізь щілини нерухомого ротора. Подрібнена крейда додатково перетирається, коли проходить у щілини між нерухомим ротором і зовнішнім рядом пальців рухомого ротора, і випадає в порожнину між ротором і кожухом крейдотерки. Знизу кожуха міститься розвантажувальний патрубок 1, через який крейда потрапляє в підставлену посудину або ящик. Розмелена крейда не потребує додаткового просіювання.
Для мокрого помелу крейди вода подається по шлангу, який приєднують до штуцера. Кількість води регулюють краном.
Рис 2. Крейдотерка СО-53А:
а - загальний вигляд, б - розріз, 1 - розвантажувальний патрубок, 2 - штуцер э краном для підключення шланга з водою, 3 - кришка, 4 - завантажувальна лійка, 5 - кожух 6 - пускач, 7 - електродвигун, 8 - опорна плита, 9 - рухомий ротор, 10-нерухомий ротор
Рис. 3 Крейдотерка СО-124І
а - загальний вигляд, б - поздовжній розріз, 1 - розвантажувальний патрубок, 2 - ручка кришки, 3 - кришка, 4 - завантажувальна лійка, 5 - кожух, 6 - пусковий пристрой, 7 - електродвигун, 8 - опорна плита, 5 - кран и штуцером для приєднання шланга з водою, 10 - рухомий ротор, 11 - нерухомий ротор, 12 - відбійний палець, 13- скребок
Крейдотерка СО-124 (рис. 3) призначена для подрібнення сухої, мокрої та замерзлої кускової крейди, а також приготування крейдяної пасти та клейової шпаклівки. Крейдотерка складається з кожуха, кришки з завантажувальною лійкою і нерухомим ротором, рухомого ротора, електродвигуна і опорної плити.
Усередині кожуха 5 розміщені рухомий і нерухомий ротори. Нерухомий ротор 11 циліндричної форми з поздовжніми конічними отворами з'єднаний з внутрішнім боком кришки 3. Рухомий ротор 10, насаджений на вал електродвигуна 7, має два ряди пальців, розміщених по колу (розріз 1-1) так, що під час обертання ротора між ними попадають пальці нерухомого ротора. Проміжок між пальцями роторів повинен бути в межах 1-2 мм.
Під час роботи електродвигун приводить в рух рухомий ротор крейдотерки, який починає обертатися. Куски крейди крізь завантажувальну лійку 4 надходять всередину крейдотерки і, вдаряючись об пальці рухомого ротора і відбійний палець 12, попередньо подрібнюються. Найдрібніші частинки крейди захвачуються внутрішнім рядом пальців рухомого ротора і під дією відцентрової сили проходять крізь отвори нерухомого ротора, де ще більше подрібнюються. Подрібнена крейда додатково перетирається, проходячи крізь щілини між нерухомим ротором і зовнішнім рядом пальців рухомого ротора, і випадає в порожнину між ротором і кожухом крейдотерки. Розмелена крейда видаляється через розвантажувальний патрубок 1, розміщений в нижній частині кожуха.
Мокрий помел крейди здійснюється так само, як і в крейдотерці СО-53А.
Крейдотерку встановлюють на столі або спеціально обладнаному металевому каркасі на такій висоті, щоб між горловиною розвантажувального патрубка і підлогою можна було поставити відповідну посудину для розмеленої крейди. До місця встановлення машини підводять електросилову лінію, а саму машину надійно заземляють відповідно до електротехнічних правил.
До початку роботи потрібно оглянути машину зовні, перевірити міцність болтових з'єднань і у разі потреби підтягнути їх, підключити машину до електромережі і перевірити правильність обертання ротора відповідно до напряму, який показує стрілка на її кришці. Після цього випробовують машину на холостому ходу.
Працювати з крейдотеркою можуть особи, що пройшли інструктаж з правил техніки безпеки, експлуатації і добре знають будову машиниі принцип її роботи.
Робітник, що обслуговує крейдотерку, повинен слідкувати за тим, щоб розмір кусків крейди, яку він закидає в завантажувальну лійку, не перевищував 5 см. Завантажувати машину слід дозами не більше ніж 1,5 кг матеріалу. Після закінчення роботи крейдотерку ретельно промивають водою і висушують.
Технічну характеристику крейдотерок подано в табл. 1, а основні несправності в їхній роботі - в табл. 2.
Таблиця 1. Технічна характеристика крейдотерок
Показник Марка
СО-43 СО-53А СО-124
Продуктивність при вологості крейди до 12%, кг/год
Електродвигун:
потужність, кВт
напруга, В
частота обертання, хв.-1
Габаритні розміри, мм:
довжина
ширина
висота
Маса, кг 100
1,7
220/380 1420
690
400
360
106 225
2,5 220/380 1480
685
400
440
87 300-400
5,5 220/380 1420
775
435
585
135
Таблиця 2. Несправності в роботі крейдотерок і способи їх усунення
Несправність Причина несправності Спосіб усунення
Безперервний різ-кий звук деталей, що обертаються Перекіс або зміщення рухомого ротора Зняти кришку і відрегулюва-ти проміжок між рухомим і нерухомим роторами або між рухомим ротором і кожухом
Різкі "металеві" удари всередині крейдотерки У крейду потрапило каміння, куски металу тощо Негайно зупинити машину; відкрити кришку і почистити машину від сторонніх пред-метів
Гудіння електро-двигуна; зменшен-ня швидкості обер-тання ротора Ротор перевантаже-ний матеріалом; щі-лини забиті крейдою Відкрити кришку і почистити машину
Ротор обертається в інший бік Зупинити машину, почистити її, викликати електрика для переключення фаз електро-мережі
Вода не подається всередину ротора Вихідний отвір па-трубка подачі води забитий крейдою Зняти кришку і прочистити отвір
Спеціальні машини для просіювання сухої розмеленої крейди серійно не випускаються. У разі потреби крейду можна просівати на механізованих решетах (грохотах) невисокої продуктивності, які застосовують для просіювання сипких будівельних матеріалів. При цьому сітка грохота повинна мати потрібний розмір отворів. Для просіювання невеликої кількості крейди користуються віброситом СО-130А.
Список використаної літератури
1. Белогуров В. П., Чмырь В. Д. Справочник молодого маляра.- М.- Высш. шк., 1984.- 176 с.
2. Белоусов Е. Д. Технология малярных робот.- М.: Высш. шк., 1980,- 240 с
3. Лебедев А. М. Справочник молодого штукатура.- М.: Высш. шк., 1984.- 155 с.
4. Максимова О. М., Стесин М. С., Тищенко И. И. Машины для отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1984.- 224 с.
5. Оборудование, оснастка и средства малой механизации для отделочных работ: Справочник строителя.- Л.: Стройиздат, 1989.- 240 с.
6. Поволоцкий Ю. А., Северинова Г. В. Индустриальное производство отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1983.- 152-с.
7. Смирнов А. А., Дадонов В. А. Ручные машины для строительных работ.- М.: Стройиздат, 1988.- 320 с.
8. Трухан В. Г., Лисневич В. С., Северинова Г. В. Передвижные штукатурные и малярные станции.- М.: Высш. шк., 1989.- 152 с.
9. Шепелев А М Штукатурные работы.-М.-. Высш. шк., 1983.- 143 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...