WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Малярні і шпалерні роботи. Загальні відомості про охорону праці та правила техніки безпеки на будівельному майданчику і при виконанні малярних і шпал - Реферат

Малярні і шпалерні роботи. Загальні відомості про охорону праці та правила техніки безпеки на будівельному майданчику і при виконанні малярних і шпал - Реферат

під тиском;
додержуватись обережності, перебуваючи біля машини, що розвантажується;
обережно поводитись з вогнем, палити лише в спеціально відведених для цього місцях, легкозаймисті матеріали зберігати в спеціально пристосованих складах, не залишаючи їх після закінчення роботи на робочому місці;
у випадку одержання травми (порізу, опіку тощо) необхідно негайно повідомити про це майстра і звернутися в медпункт за медичною допомогою;
у разі потреби надати першу допомогу потерпілому (припинити кровотечу, зробити штучне дихання тощо) і доставити його в медпункт;
після закінчення роботи вимити і скласти в належне місце інструмент і привести в порядок своє робоче місце.
Техніка безпеки під час роботи на висоті. Учні професійно-технічних училищ, що проходять виробничу практику, допускаються до роботи на висоті, якщо вони досягли 17 років, за умови постійного нагляду за ними майстра виробничого навчання.
Будівельні роботи на висоті 1,5-4,0 м виконують зпомостів або столиків, а на висоті понад 4м - з риштувань, пересувних вишок або колисок.
Робочі місця, розміщені над землею вище ніж 1 м, мають бути обгороджені поручнями заввишки не менш як 1 м з проміжним горизонтальним елементом і бортовою дошкою заввишки не менш як 15 см або металевою сіткою з поручнями.
Дерев'яні елементи риштування або помосту виготовляють з доброякісних обрізних дощок не нижче II сорту. Дошки або щити з'єднують внапусток лише по їхній довжині, причому кінці їх мають лежати лише на опорах і перекривати їх не менше ніж на 20 см у кожний бік. Настил риштування для виконання малярних робіт має бути завширшки не менш як 1 м; відстань від його краю до стіни під час виконання зовнішніх робіт не повинна перевищувати 15 см, а внутрішніх- 10 см. Настил не повинен мати щілин ширше ніж 1 см. Риштування повинно мати поручні заввишки не менш як 1 м. Дошки поручня прибивають тільки з внутрішнього боку стояків. Уздовж настилу по його зовнішньому краю прибивають бортову дошку заввишки не менше ніж 15 см. Узимку настил риштування очищають від снігу та льоду і посипають піском або шлаком. Яруси риштувань або помости, на які піднімаються робітники, обладнують спеціальними драбинами з поручнями.
Риштування і поміст приймає в експлуатацію спеціальна комісія, призначена наказом по будівельно-монтажній організації. Акт приймання затверджує головний інженер цієї організації, після чого на риштуванні чи помості можна починати роботу.
Підвісні струнні риштування можна експлуатувати тільки після випробовування їх статичним навантаженням, що перевищує розрахункове на 20 %, і динамічним навантаженням, збільшеним на 10 %.
Матеріали на риштуванні і помості розміщують у різних місцях, щоб не перевантажувати настил в одному місці. Ящики з розчином ставлять на відстані не менш як 0,4 м від краю настилу. Забороняється водночас працювати на різних ярусах риштувань по одній вертикалі.
Колиски повинні мати суцільний настил без щілин з бортовою дошкою заввишки не менш як 15 см. По периметру колиски встановлюють міцно закріплені поручні заввишки не менше ніж 1,2 м. Конопляні канати і сталеві троси для піднімання колисок повинні мати дев'ятикратний запас міцності, про що складають спеціальний акт. Балки, на яких закріплені блоки для піднімання колисок, спирають на стіну, а не на карниз. Лебідки для піднімання колисок, що розміщуються на землі, міцно закріплюють і завантажують подвійним, порівняно з вантажністю колиски, вантажем. До початку роботи з колиски перевіряють канат і гальмовий пристрій лебідки.
Драбини виготовляють з деревини без сучків з гумовими або гострими металевими наконечниками на нижніх кінцях, щоб запобігти ковзанню під час роботи. Східці драбин врізають у поздовжні бруски, які через кожні 2 м слід з'єднувати стяжними болтами. Приставні дерев'яні драбини застосовують завдовжки не більше ніж 5 м. Розсувні драбини мають бути обладнані пристроєм, який би запобігав самовільному розсуванню їх.
Працюючи з драбини, не можна стояти на східцях, розміщених ближче ніж 1 м від її верхнього краю. Під час роботи робітник повинен прив'язуватись карабіном запобіжного пояса до міцної нерухомої частини будинку.
Категорично заборонено застосовувати для роботи на висоті тимчасовий поміст, спираючи його на бочки, цеглу, радіатори та інші предмети.
Техніка безпеки під час роботи з машинами і електрообладнанням. До роботи з машинами і механізмами допускають лише осіб, що пройшли спеціальну підготовку і одержали посвідчення на право керування (або обслуговування) даною машиною. Працюючи біля машини чи механізму, слід суворо додержуватись правил, техніки безпеки, а також знати і виконувати вимоги інструкції з експлуатації машини, яка обов'язково має бути на робочому місці. Працювати на стаціонарних машинах можна лише після міцного закріплення їх на фундаментах. Пересувні машини (розчинонасоси, компресори, розчинозмішувачі тощо) варто встановлювати на рівних майданчиках, після чого закріплювати розтяжками або класти під їхні колеса колодки.
Усі рухомі частини машин і механізмів повинні бути закриті кожухами, а робочий майданчик навколо машини - обгороджений.
Перед пуском машини після монтажу або ремонту слід уважно оглянути її і перевірити, щоб на ній не залишилось запасних частин або монтажного інструменту, які під час роботи можуть потрапити в її рухомі частини і спричинити аварію. Категорично забороняється залишати працюючу машину без нагляду, а також регулювати або змащувати її під час роботи.
Особливо небезпечна для людини дія електричного струму, яка може призвести до різних видів травматизму: обпалений тіла, розриву тканин і пошкодження кісток, захворювань очей, паралічу нервової системи, розкладання (електролізу) крові тощо. У деяких випадках дія струму може призвести до смерті потерпілого.
Сила дії електричного струму на організм людини залежить від напруги: чим більша напруга, тим більша можливість ураження струмом, оскільки при постійному опорі людського тіла (близько 1000 Ом) сила струму збільшуватиметься (закон Ома). Струм силою 0,1 А вважається смертельним для людини. Слід враховувати, що більшість електричних машин на будівництві працюють від напруги 220 або 380 В, що дуже небезпечно, а струм напругою 12-36 В вважається більш безпечним за умови додержання відповідних правил техніки безпеки.
До роботи з обслуговування будівельних машин і обладнання з електроприводом допускаються особи віком від 18 років. Вони проходять попередній і

 
 

Цікаве

Загрузка...