WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Малярні і шпалерні роботи. Загальні відомості про охорону праці та правила техніки безпеки на будівельному майданчику і при виконанні малярних і шпал - Реферат

Малярні і шпалерні роботи. Загальні відомості про охорону праці та правила техніки безпеки на будівельному майданчику і при виконанні малярних і шпал - Реферат

отруєння газами і парами отруйних речовин тощо.
Кожен нещасний випадок, що стався в даній будівельній організації, повинен бути розслідуваний протягом 24 год. Розслідування проводить комісія у складі керівника будівельної ділянки, представника служби техніки безпеки і громадського інспектора з охорони праці. Після розслідування справи складають спеціальний акт за формою Н-1, в якому вказують на причини нещасного випадку і накреслюють заходи щодо їх усунення.
Нещасні випадки розслідує івраховує будівельна організація лише за умови, якщо вони виникли при виконанні робіт, доручених організацією, на її території або поза нею, а також під час перевезення робітників і службовців транспортом організації при втраті працездатності не менше ніж на один робочий день.
Нещасні випадки, що сталися з працівниками інших організацій, які працюють у даній організації за направленням, розслідує персонал організації, на території якої вони працювали, а враховує відповідно організація, що направила їх на роботу.
Нещасні випадки, що сталися з учнями професійно-технічних училищ, які працювали на будівельному об'єкті під час виробничої практики, будівельна організація розслідує і враховує лише тоді, коли вони працювали у складі будівельної бригади і під наглядом її технічного персоналу. Якщо учні працювали під керівництвом технічного персоналу навчального закладу на виділеній їм будівельній ділянці, то нещасні випадки розслідує і враховує цей навчальний заклад.
Адміністрація будівельної організації зобов'язана організувати вступний інструктаж з техніки безпеки, тобто короткочасне навчання (6-10 год) для всіх робітників й інших працівників, яких приймають на роботу, незалежно від їхньої освіти, стажу роботи за даною спеціальністю або посадою. Вступний інструктаж слід проводити у кабінеті охорони праці або в спеціально обладнаному приміщенні за заздалегідь розробленою і затвердженою програмою. Після закінчення вступного інструктажу і перевірки знань слухачів у спеціальному журналі роблять відмітку, що підтверджує проходження робітником інструктажу з обов'язковим його особистим підписом.
Надалі проводять первинний інструктаж безпосередньо на робочому місці працюючого, показуючи безпечні прийоми і методи праці. Після цього його допускають до самостійної роботи. Повторний інструктаж проходять всі працюючі не рідше ніж через 6 міс.
До початку виробничої практики учнів професійно-технічних училищ будівельних спеціальностей адміністрація будівельно-монтажної організації повинна:
навчити учнів безпечним прийомам роботи і при видачі виробничого завдання зробити інструктаж з техніки безпеки;
встановити посилений нагляд за виконанням учнями правил техніки безпеки і внутрішнього розпорядку;
забезпечити санітарно-побутове обслуговування і видачу безкоштовного спецодягу, взуття і запобіжних пристроїв;
підпорядкувати учнів досвідченим бригадирам і керівникам практики.
Техніка безпеки на території будівельного майданчика. Територію будівельного майданчика обгороджують парканом з ворітьми для в'їзду і виїзду транспорту. Висота паркана повинна бути не менше ніж 2 м, а відстань його від споруджуваного будинку не менш як 10 м. Якщо будинок розміщено вздовж вулиці і паркан поставлено ближче ніж 10 м від нього, то на паркані має бути захисний піддашок завширшки не менш як 1 м, закріплений з похилом до будівельного майданчика під кутом 20° до горизонту. По периметру будинку визначають небезпечну для людей зону, на межі якої встановлюють попереджувальні знаки або написи. При висоті будинку до 20 м зона має бути завширшки не менш як 7 м, а при висоті 20-70 м - не менш як 10 м. На території будівельного майданчика обладнують проїзди для транспорту і проходи для людей. У місцях в'їзду і виїзду автотранспорту вивішують попереджувальні написи ("Бережись автомобіля!" тощо). Вночі такі написи слід добре освітлювати. Для переходу робітників через котловани і траншеї споруджують перехідні містки з поручнями заввишки не менш як 1,1 м. Проходи на укосах з похилом понад 20° обладнують драбинками або східцями з однобічними поручнями.
Електрокабелі в місцях проходів і проїздів прокладають під землею або перекривають перехідними чи проїзними містками.
Колії для внутрішнього транспорту (кранів, вагонеток, тощо) повинні бути справні і укладені на міцну основу.
В усіх небезпечних місцях вивішують попереджувальні знаки і написи, наприклад: "Не стій під вантажем!", "Не перевантажуй риштувань!" тощо.
Для скидання будівельного сміття з висоти більше ніж З м слід зробити закриті жолоби так, щоб нижній кінець жолоба був від землі не вище ніж 1 м. Місця, на які скидається сміття, обгороджують.
Будівельні матеріали і різне обладнання розміщують на рівних і втрамбованих майданчиках, які взимку очищають від снігу і льоду.
Будівельні матеріали складають за їхніми видами в штабелі так, щоб між ними залишалися проходи і проїзди для транспорту (проходи - не менш як 1 м, проїзди - не метя як 3 м). Штабелі бутового каменю повинні мати висоту не більше ніж 1 м, цегли - не більше ніж 1,7 м, дощок - не більше половини ширини штабеля.
Ящики зі склом ставлять в один ряд. Круглий ліс складають у штабелі заввишки не більше ніж 1,5 м з прокладками між рядами. Густотерті фарби і замазку в бочках (улежачому положенні) укладають в штабелі не більш як у три ряди у висоту. Сипкі матеріали зберігають у засіках, бункерах або закритих ящиках, щоб вони не розпилювались. Не можна безладно зберігати і розкидати будівельні матеріали та вироби на території будівельного майданчика.
Перебуваючи на території будівництва, учні професійно-технічних училищ, які проходять виробничу практику, повинні дотримуватись таких правил:
ходити на території будівництва лише по пішохідних доріжках, уникаючи безцільного ходіння та ходіння по незнайомих місцях території;
не ходити по транспортних коліях та проїздах;
уважно читати попереджувальні знаки і написи, додержуючись особливої обережності в небезпечних місцях;
додержувати дисципліни і порядку;
не стояти і не ходити біля підіймальних механізмів і під піднятим вантажем або поблизу працюючих землерийних машин;
при перенесенні і складанні будівельних матеріалів не захаращувати проходів, проїздів і просторів між будинками;
не стояти біля рухомих частин працюючих машин і механізмів;
самовільно не вмикати незнайомі машини і механізми;
не торкатись електропроводів і кабелів, а також шлангів, що перебувають

 
 

Цікаве

Загрузка...