WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Малярні і шпалерні роботи. Загальні відомості про охорону праці та правила техніки безпеки на будівельному майданчику і при виконанні малярних і шпал - Реферат

Малярні і шпалерні роботи. Загальні відомості про охорону праці та правила техніки безпеки на будівельному майданчику і при виконанні малярних і шпал - Реферат


Реферат
на тему:
Малярні і шпалерні роботи. Загальні відомості про охорону праці та правила техніки безпеки на будівельному майданчику і при виконанні малярних і шпалерних робіт
План
1. Загальні відомості про охорону праці.
2. Загальні правила техніки безпеки на будівельному майданчику
3. Правила техніки безпеки при виконанні малярних і шпалерних робіт
1. Загальні відомості про охорону праці.
Питання трудового законодавства, техніки безпеки і промислової санітарії в нашій країні поставлені на наукову основу. З цією метою створені і працюють спеціальні науково-дослідні установи, які вивчають умови праці робітників різних галузей промисловості і будівництва, узагальнюють їх і дають рекомендації щодо їх поліпшення.
Продуктивність праці робітників значною мірою залежить від впровадження у виробництво нових машин і механізмів, нової технології виконання робіт, правильної організації робочих місць, культури виробництва і виконання вимог техніки безпеки і промислової санітарії. Кожна будівельна організація щороку складає плани заходів з охорони праці, а також колективний договір. У договорі зазначено, що адміністрація зобов'язана виконувати всі положення трудового законодавства, які стосуються питань праці і заробітної плати, робочого часу і відпочинку, матеріального стимулювання і охорони праці, передбачати необхідні заходи з техніки безпеки, забезпечувати робітників спецодягом, індивідуальними засобами захисту. У ньому також вказано обов'язки профспілкової організації в цьому напрямі.
Для забезпечення нормальних умов праці регламентується тривалість робочого дня, необхідні перерви під час робочого дня, щорічні оплачувані відпустки робітників і службовців тощо. Тривалість робочого дня робітників і службовців будівельних організацій становить 8 год при п'ятиденному робочому тижні з двома вихідними днями (41 робоча година на тиждень). Для робітників деяких професій із шкідливими умовами праці встановлено скорочений робочий день - 7 год (36 год на тиждень) Робочий день підлітків віком 16-18 років за тих самих умов не повинен перевищувати 7 год (36 год на тиждень).
Заборонено використовувати працю підлітків на шкідливих, важких і небезпечних роботах. Підлітки допускаються на постійні роботи, пов'язані з пересуванням і перенесенням вантажів, лише тоді, коли ці операції є складовими основної роботи за фахом і не перевищують 1/3 робочого часу. При цьому маса вантажу для підлітків жіночої статі повинна становити не більш як 10 кг, а для чоловічої статі - 16,5 кг.
Не допускаються до виконання шкідливих і важких робіт (кесонні, каменотесні, варіння асфальту тощо) також жінки, що працюють на будівництві, їм дозволяється вантажити або розвантажувати лише штучні або сипкі вантажі (цегла, пісок, глина), а також періодично переносити по рівній поверхні вантажі масою не більше ніж 15 кг. У разі піднімання жінкою вантажу на висоту понад 1,5 м або переміщення його постійно протягом робочого дня маса вантажу не повинна перевищувати 10 кг. Вагітним жінкам і жінкам, що мають дітей віком до 1,5 року, не дозволяється працювати у додатковий (після роботи) і нічний час, а також у вихідні і святкові дні.
Особливе значення для здоров'я робітника має правильний відпочинок. Тому відпочинок під час робочого дня, робочого тижня, а також тривалість щорічних відпусток суворо регламентується законодавством. Під час робочого дня, але не пізніше ніж через 4 год після його початку, працівникам надається обідня перерва, яка повинна тривати не менш як 30 хв. Взимку при температурі - 20 °С через кожну годину роботи робітникам надається десятихвилинна перерва. При температурі - 25 °С також надаються перерви і робочий день скорочується на 1 год, а при температурі нижче - 30 °С працювати забороняється.
Відпустки надаються лише тим працівникам, які відпрацювали в даній будівельній організації не менше 11 міс. Тривалість відпустки робітників становить 24 робочих дні. Підлітки відпочивають лише в літній період року протягом повного календарного місяця.
Стан охорони праці в будівельних організаціях контролюють представники спеціальних органів державного контролю: Держнаглядохоронпраці, технічної інспекції профспілок, санітарної інспекції, а також громадські уповноважені. З цією метою вони регулярно перевіряють будівельні організації, вказують представникам адміністрації на недоліки в організації заходів з охорони праці, вимагають їх усунення і допомагають комітетам профспілок в їхній роботі, спрямованій на поліпшення умов праці робітників.
2. Загальні правила техніки безпеки на будівельному майданчику
Будівельний майданчик - це територія, на якій розташовано споруджуваний будинок, підсобні приміщення (склади, прохідні будки), під'їзні дороги, а також місця для складання різних будівельних матеріалів.
Охорона праці робітників і забезпечення умов для виконання правил техніки безпеки на кожному будівельному майданчику е обов'язком керівників будівельних організацій і осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт. За загальний стан техніки безпеки у будівельній організації відповідають начальник (керуючий) і головний інженер тресту або управління. Контроль за виконанням правил техніки безпеки і здійсненням організаційно-технічних і санітарно-гігієнічних заходів щодо запобігання випадків травматизму і професійних захворювань покладено на осіб, призначених адміністрацією будівництва з числа інженерно-технічного персоналу, а також громадських інспекторів. Ці працівники мають складати квартальні і річні плани з техніки безпеки, контролювати виконання наказів, інструкцій і розпоряджень з цих питань, проводити інструктажі робітників, брати участь у періодичних випробуваннях машин, механізмів, риштувань, колисок, а також у комісіях, що розслідують причини аварій і нещасних випадків, тощо.
Травматизм - це раптове пошкодження організму людини. Внаслідок травматизму робітник може тимчасово або назавжди втратити працездатність. Нещасні випадки бувають виробничі і побутові. Виробничі нещасні випадки трапляються під час виконання працівником його службових обов'язків, а також по дорозі на місце роботи і з роботи. Побутовими нещасними випадками вважають випадки, що сталися під час виконання домашніх робіт, або в інший час, не пов'язаний з виробництвом.
Травматизм на будівництві можуть спричинити: ненадійні захисні засоби, невміле користування механізмами і машинами, ураження електричним струмом, опіки, засоби транспорту,

 
 

Цікаве

Загрузка...