WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Загальні відомості про опоряджувальні роботи - Реферат

Загальні відомості про опоряджувальні роботи - Реферат

будинках - опоряджені і розшиті шви між панелями. У приміщенні встановлюють і міцно закріплюють віконні і дверні блоки (або коробки), стругані дерев'яні перегородки; настеляють чисті дощаті або паркетні (неопоряджені) підлоги; закріплюють наличники і склять вікна.
Фарбувати обштукатурені і бетонні поверхні починають тільки після повного висихання їх, оскільки волога штукатурка і бетон містять у собі вільні луги, які надалі впливатимуть на пігменти, знебарвлюючи їх або змінюючи їхній колір. Штукатурка висихає нерівномірно, тому вологість її в різних місцях поверхні буде різна. Більш вологою штукатурка буде в нижніх частинах стіни, біля плінтусів і в кутках. Наявність вільних лугів, а отже, і вологості штукатурки визначають 1 %-м розчином фенолфталеїну. Фенолфталеїн - це безбарвна рідина, яка червоніє під дією лугів. Для визначення вологості штукатурки досить нанести на поверхню кілька краплин фенолфталеїну. Якщо він не змінить кольору або набуде ледь помітного рожевого відтінку, то це означає, що штукатурка висохла і її можна фарбувати.
. Для прискорення опоряджувальних робіт приміщення з підвищеною вологістю штукатурки фарбують вапняними сумішами. Проте на поверхні з підвищеною вологістю не повинно бути помітних краплин води.
Поверхню штукатурки очищають від пилу, бруду, жирних плям, бризок і потьоків розчину. Шорсткість поверхні слід згладити, а дрібні щілини розрізати і підмазати їх розчином на глибину не менш як 2 мм.
Для якісного фарбування дерев'яних поверхонь треба, щоб дерев'яні конструкції були стійкими (міцно закріпленими), а елементи їх добре припасованими. Вологість дерев'яних поверхонь не повинна перевищувати 12 %. Цвяхи на дерев'яних підлогах мають бути утоплені на глибину 2-3 мм. На дерев'яних поверхнях не повинно бути відколів, щілин, задирок та інших дефектів; сучки і засмоли вирубують на глибину 2-3 мм, а ці місця підмазують.
Металеві конструкції також щільно припасовують, а поверхні їх очищають від Іржі, окалини і плям жиру, Груби і прилади водопровідної мережі фарбують лише після видалення з них води.
Бетонні, залізобетонні, гіпсові та інші збірні конструкції і деталі заводського виготовлення повинні надходити на будівельні об'єкти з поверхнями, що не потребують суцільного шпаклювання перед фарбуванням.
Підготовлені внутрішні поверхні фарбують, додержуючись таких вимог:
температура повітря всередині приміщень повинна бути не нижче за 10 °С;
відносна вологість повітря - не більш як 60 %;
вологість підготовлених обштукатурених і бетонних поверхонь не повинна перевищувати 8 %, а при фарбуванні цементними і полімерцементними фарбами - 12 %;
робоча в'язкість водних фарбувальних сумішей залежно від їхніх видів має бути в межах 15-50 с за віскозиметром ВЗ-4;.
витрата фарби (покривність) в одному шарі не повинна перевищувати 425 г/м2;
час висихання водних фарбувальних плівок при температурі 18...20 °С має бути не більш як 12 год.
Фасади будинків фарбують після влаштування жолобів та звисів даху, закріплення ринв, встановлення балконних загород і пожежних драбин та покриття всіх віконних зливів покрівельною сталлю. З поверхні фасадів перед фарбуванням зчищають бризки розчину і пил.
Фасади не можна фарбувати: в спеку під дією сухого вітру і прямих променів сонця, під час дощу або по вологому фасаду після дощу, під час сильного вітру, а взимку по шару льоду або інею. Перхлорвініловими фарбами фасади можна фарбувати лише при температурі, що не перевищує 4 °С.
3. Напрями індустріалізації і механізації малярних робіт
Малярні та інші опоряджувальні роботи досить трудомісткі і потребують великих витрат ручної праці і часу. Тому науковці, раціоналізатори і новатори виробництва спрямовують свої зусилля на інтенсифікацію опоряджувальних процесів виробництва, в тому числі малярних, альфрейних, мозаїчних.
Щоб знизити трудові витрати на опоряджувальні роботи і зменшити їх строки, готові будівельні конструкції (стінові панелі, перегородки, панелі перекриття, віконні і дверні блоки тощо) надходять на будівельні об'єкти у максимально готовому вигляді. Так, зовнішні стінові панелі підготовляють під фарбування в заводських умовах, тобто очищають, підмазують і шпаклюють, а зовнішню поверхню їх остаточно опоряджують декоративною штукатуркою, плитками або мозаїкою. Все це виконують на спеціальних постах доведення або в малярних цехах на конвеєрних напівавтоматичних або автоматичних лініях, що дає змогу максимально механізувати частину трудомістких опоряджувальних процесів.
Віконні і дверні блоки підготовляють і фарбують на поточних лініях в електричному полі високої напруги. Переміщують їх по цеху за допомогою підвісного конвеєра. Спочатку блоки просочують струмопровідною сумішшю, потім їх шпаклюють, шліфують і фарбують у спеціальних камерах. Пофарбовані блоки сушать і відправляють на будівельні об'єкти.
Значно прискорює виконання опоряджувальних робіт застосування віконних блоків, підвіконників, наличників, плінтусів, виготовлених із пластмас. Ці матеріали гігієнічні, мають привабливий вигляд і не потребують фарбування. Застосування нових синтетичних шпаклівок, ґрунтовок і фарб (поліхлорвінілових, полівінілацетатних тощо) також скорочує строки опоряджувальних робіт, оскільки вони висихають значно швидше, ніж олійні.
Іншим напрямом інтенсифікації опоряджувальних робіт є застосування нових машин і механізмів безпосередньо на будівельних об'єктах. Так, для очищення і шліфування поверхонь використовують електричні або пневматичні (такі, що працюють від стисненого повітря) шліфувальні машинки, піскоструминні апарати тощо. Ґрунтують і фарбують поверхні за допомогою ручних або електричних фарбопультів і фарбувальних агрегатів.
Нині центр ваги всіх опоряджувальних робіт переміщується на спеціальні заводи і домобудівні комбінати, тобто конструкції надходять на будівельні майданчики а максимальною готовністю, повністю опоряджені плівковими синтетичними матеріалами або виготовлені із синтетичних матеріалів. Збільшується застосування в будівництві об'ємних конструкцій, які надходять на будівельні майданчики майже повністю опоряджені як всередині, так і зовні.
За таких умов обсяг опоряджувальних робіт, які потрібно буде виконувати безпосередньо на будівельному об'єкті, значно зменшиться, а ступінь їх механізації збільшиться.
Список використаної літератури
1. Белогуров В. П., Чмырь В. Д. Справочник молодого маляра.- М.- Высш. шк., 1984.- 176 с.
2. Белоусов Е. Д. Технология малярных робот.- М.: Высш. шк., 1980,- 240 с
3. Лебедев А. М. Справочник молодого штукатура.- М.: Высш. шк., 1984.- 155 с.
4. Мещанинов А. В. Отделочные роботы в монолитном домостроении - Л.: Стройиздат, 1989.- 273 с.
5. Оборудование, оснастка и средства малой механизации для отделочных работ: Справочник строителя.- Л.: Стройиздат, 1989.- 240 с.
6. Поволоцкий Ю. А., Северинова Г. В.Индустриальное производство отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1983.- 152-с.
7. Шепелев А М Штукатурные работы.-М.-. Высш. шк., 1983.- 143 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...