WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Емульсатори і диспергатори - Реферат

Емульсатори і диспергатори - Реферат


Реферат
на тему:
Емульсатори і диспергатори
Для приготування емульсій типу ВО і високодисперсних неводних сумішей в'язкістю до 80 с за віскозиметром ВЗ-4 (крім вибухонебезпечних) застосовують емульсатори, диспергатори, а також акустичні установки. Здебільшого ними обладнують фарбозаготівельні цехи або пересувні малярні станції. На будівництві застосовують насос-емульсатор О-58.
Насос-емульсатор О-58 (рис. 1) використовують для приготування емульсій і неводних ґрунтувальних і фарбувальних сумішей, а також транспортування їх на робочі місця. Він складається з бачка, електродвигуна, редуктора і гвинтового насоса. У корпусі гвинтового насоса 5 обертається вал 3, на кінці якого розміщений чотиризахватний гвинт 6. У нижній частині вал спирається на підшипник 7.
Корпус насоса щільно прилягає до внутрішньої поверхні кожуха насоса 4, на якому закріплені спеціальні патрубки-насадки 9. У корпусі зроблені отвори, які при певному положенні кожуха збігаються з отворами патрубків. Це дає змогу, користуючись рукояткою, повертати кожух так, щоб отвори в корпусі насоса перекривались або відкривались. Усі деталі насоса-емульсатора змонтовані в один вузол разом з кришкою бачка.
До початку роботи в бачок завантажують вихідні матеріали суміші, опускають в нього насос з кришкою, яку міцно притискують спеціальним замком. Повертають кожух так, щоб отвори на корпусі насоса збіглись з отворами патрубків кожуха, і включають електродвигун 1. Електродвигун за допомогою редуктора 2 приводить в рух гвинтовий насос. При цьому суміш буде засмоктуватись у порожнину насоса і викидатись через патрубки в порожнину бачка. При такій циркуляції протягом певного часу суміш стає однорідною і готовою для використання. Щоб вивантажити суміш, рукоятку кожуха повертають на 90° у інший бік. При цьому отвори на корпусі насоса перекриваються і він, засмоктуючи суміш, подає її через штуцер з краном 11 у підставлену посудину або по шлангу до робочого місця маляра.
Після закінчення роботи бачок і гвинтовий насос очищають від суміші, яку приготовляли, промивають і висушують.
Диспергатор СО-128 (рис. 2) застосовують для приготування емульсій і високодисперсних малярних сумішей в'язкістю до 80 с. Він складається із корпусу з робочими органами, електродвигуна і пульта керування (електрошафи). Двигун і пульт керування змонтовані на металевій основі 8. Корпус диспергатора 4 приєднаний до фланця електродвигуна 5. Корпус являє собою камеру з двома патрубками: завантажувальним 3, що міститься на рівні осі ротора 2, і розвантажувальним, розміщеним по дотичній до ротора. Всередині корпусу є нерухомий башмак 1 і ротор.
Рис 1 Насос-емульсатор О-58:
1 - електродвигун, 2 - редуктор, 3 - вал, 4 - кожух насоса, 5 - корпус насоса, 6 - гвинт насоса 7 - опорний підшипник, 8 -- бачок, 9 - патрубки-насадки, 10 - штуцер для приєднання матеріального шланга, 11 - кран
Рис 2. Диспергатор CO-128.
1 - башмак, 2 - рухомий ротор, 3 - завантажувальний патрубок 4 - корпус, 5- фланець електродвигуна, 6 - електродвигун, 7- електрошафа, 8 - основа
До початку роботи диспергатор з'єднують шлангом із змішувачем, в якому будуть попередньо перемішувати вихідні матеріали суміші. Цей шланг закріплюють на завантажувальному патрубку диспергатора. Другий шланг надівають на розвантажувальний патрубок і протягують його до змішувача. Це дає змогу суміші під час роботи диспергатора циркулювати і багаторазово оброблятись диспергатором.
При роботі диспергатора ротор, обертаючись, створює в робочій камері розрідження. Прицьому суміш із змішувача надходить в робочу камеру, потрапляє в щілини між ротором і зубчастою поверхнею башмака, перетирається і, під дією надлишкового тиску, через розвантажувальний патрубок по шлангу повертається у змішувач. Багаторазова циркуляція суміші дає змогу зробити її однорідною з високим ступенем дисперсності. Коли суміш готова, її видаляють через розвантажувальний патрубок у підставлену посудину.
Під час роботи диспергатора спостерігають підвищення температури його і суміші. Тому в шафі пульта керування встановлюють температурне реле, яке у разі потреби відключає електродвигун і машина зупиняється.
Вихровий диспергатор ВД-75 (рис. 3) призначений для приготування емульсій та рідких неводних сумішей. Він складається з електродвигуна і клинопасової передачі, бачка об'ємом 75 л, всередині якого міститься пропелерна мішалка, і пристрою для перевертання бачка. Всі деталі диспергатора змонтовані в металевому рамному каркасі 2.
Для приготування емульсії знімають кришку бачка і, поступово перевертаючи за допомогою спеціального пристрою 4 бочку з оліфою, наливають в бачок 6 оліфу і добавляють до неї лужну воду. Закривши бачок кришкою, включають електродвигун 5, який за допомогою клинопасової передачі 1 приводить в рух пропелерну мішалку 8. Обертаючись з великою частотою (2600- 3000 хв-1), вона перемішує суміш протягом 5-10 хв. Готову суміш видаляють після зупинення машини через зливний патрубок 7, який до цього перекривався пробковим краном.
Крім диспергатора ВД-75 промисловість випускає вихрові диспергатори марок ВД-40 і ВД-100 з об'ємом бачка відповідно 40 і 100 л. Принцип дії їх такий самий, як і диспергатора марки ВД-75.
Технічну характеристику машин для приготування емульсій наведено в табл. 1.
Рис 3. Вихровий диспергатор ВД-75:
а - вигляд збоку б - вигляд зверху, 1- климопасова передача, 2 - рамний каркас, 3 - електродвигун, 4 - пристрій для перевертання бочки; 5- рама, де встановлюється бочка 6 - бачок, 7 - зливний патрубок, 8 - пропелерна мішалка
Таблиця 1 .Технічна характеристика машин для приготування емульсій
Показник
Насос-
емульсатор
0-58 Диспергатор СО-128
Продуктивність, л/год:
при приготуванні сумішей
при перекачуванні "
Частота обертання робочого органа, хв-1 Електродвигун:
потужність, кВт
частота обертання, хв-1
напруга, В
Габаритні розміри, мм:
довжину
ширина
висота
Маса, кг
350-500
300-2000 5600
0,8
5600
220
480
440
842
28 500
4 3000 220/380
885
360
405
80
Список використаної літератури
1. Белогуров В. П., Чмырь В. Д. Справочник молодого маляра.- М.- Высш. шк., 1984.- 176 с.
2. Белоусов Е. Д. Технология малярных робот.- М.: Высш. шк., 1980,- 240 с
3. Лебедев А. М. Справочник молодого штукатура.- М.: Высш. шк., 1984.- 155 с.
4. Максимова О. М., Стесин М. С., Тищенко И. И. Машины для отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1984.- 224 с.
5. Оборудование, оснастка и средства малой механизации для отделочных работ: Справочник строителя.- Л.: Стройиздат, 1989.- 240 с.
6. Поволоцкий Ю. А., Северинова Г. В. Индустриальное производство отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1983.- 152-с.
7. Смирнов А. А., Дадонов В. А. Ручные машины для строительных работ.- М.: Стройиздат, 1988.- 320 с.
8. Трухан В. Г., Лисневич В. С., Северинова Г. В. Передвижные штукатурные и малярные станции.- М.: Высш. шк., 1989.- 152 с.
9. Шепелев А М Штукатурные работы.-М.-.Высш. шк., 1983.- 143 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...